از سرنوشت ۳

بررسی تخصصی سریال

از سرنوشت ۳

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فصل سوم از سریال پرچالش از سرنوشت، این‌بار روایت یک داستان با مسائل پیچیده است. مسائلی که هم اجتماعی‌اند، هم خانوادگی و هم اقتصادی؛ از سرنوشت، داستان پیچ و خم‌های پیش روی کسب و کارهای جوان است. سهراب و هاشم، دو دوست قدیمیِ بزرگ‌شده در پرورشگاه، دست به یک کسب و کار جذاب اما پرجالش زده‌اند. اما نمی‌دانند که قرار است درگیر یک پروژۀ کلان اقتصادی شوند. این فساد اقتصادی به سرنوشت خانوادگی آنها چندان بی‌ربط نیست.

سال 2020 42 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

سهراب با جهان خان (علیرضا استادی) درگیر می‌شود و با تیغ یکدیگر را تهدید می‌کنند. همچنین به علت به کاربردن ناسزا‌هایی مانند «روانی» و «تخم جن» در طول سریال، ‌خشونت روانی این محصول را بالا می‌برد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نمایش فساد اقتصادی و رشوه گرفتن از ناهنجاری‌های اجتماعی این سریال است. شاهرخ ماجدی(پورسرخ) سرمایه‌داری است که تنها به پول و قدرت فکر می‌کند و به خاطر مشغولیت زیاد با همسر خود هم قهر کرده است، او از چنین جملاتی استفاده می‌کند:«با پول نا‌مردی رو هم میشه جبران کرد!»، هاشم بدون هماهنگی با پس‌انداز هم‌کارش ماشین گران قیمتی خریده است و می‌‌خواهد با آن به مردم پز بدهد و در پیج بچه پولدار‌های تهران عکسش را به اشتراک بگذارد!

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

از سرنوشت، سیگنال هشدار است؛ هشدار به کسانی که در نقطه‌ی آغاز راه هستند و با بروز یک موفقیت، بدون درنظر گرفتن آینده، با رویاهای دست نیافتنی خود خوش‌حال‌اند. هاشم نماینده‌ی چنین کسانی است و می‌بینیم که خیلی زود، آرزوهایش به قهقرا می‌رود. می‌بینیم که بعد از به زندان افتادن هاشم، همه‌ی زخم‌های کهنه رخ می‌نماید.

جزئیات
الگوی مثبت

فارغ از ضررهایی که شخصیت‌ها متحمل می‌شوند، صرف به تصویر کشیدن زندگی جوانانی که با مشقات بسیار و با خودباوری، اقدام به کارآفرینی کرده‌اند، می‌تواند مفید باشد. هاشم و سهراب، به لحاظ پیچیدگی‌های زندگی، می‌توانند در بدترین وضعیت ممکن برای یک جوان باشند؛ اما با خودباوری، توانسته‌اند دست به کارهای بزرگ بزنند. کسانی که در حل مشکلاتشان، بجای جا زدن، می‌ایستند. سهراب، لجوجانه، درپی کشف راز گذشته‌اش است و با کمک خندان و خانواده‌ی فعلی‌اش، با افرادی چون افشار و ماجدی درمی‌افتد. ضمن اینکه سهراب و هاشم، با اعتماد به افراد طرد شده از اجتماع، آنها را به زندگی امیدوار کرده و در جامعه مفید جلوه‌شان بدهد. همچنین سهراب تیپ مذهبی دارد و تلاش می‌کند به دیگران کمک کند.

ادامه متن

میان پیچیدگی‌های اقتصادی، خانوادگی و اجتماعی فیلم، داستان اصلی از چه قرار است؟

به نظرت، مشکلات پیش روی کارآفرینان از چه جنس است؟

چگونه می‌توان، موانعی چون زدوبندهای اقتصادی و دلالی را در کسب و کار پیشبینی کرد؟

وضعیت جوانان بزرگ شده در پرورشگاه را در ایران چگونه ارزیابی می‌کنی؟

خلاصه: سردرآوردن از گذشته برای سهراب و داستان فیلم چه سودی دارد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه