• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی سریال آنتن

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

569 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

گوهر بعد از فوت همسرش و در سنین پیری، به دانشگاه رفته است و می‌خواهد پزشکی بخواند. خانواده‌اش که مخالف این کار او هستند، می‌خواهند او را از درس‌خواندن منصرف کنند و به خانه برگردانند. هر قسمت ماجرایی جدید برای بازگرداندن گوهر به خانه است. در این سریال به موضوعات روز جامعه و مسئله موادمخدر نیز پرداخته شده است. «آنتن» در ژانر کمدی، در پلتفرم نماوا منتشر شده است و در آن تبلیغ محصولات و اپلیکیشن‌های مختلف نمایش داده می‌شود.

ژانر : کمدی

سال 1401 هر قسمت حدود 50 دقیقه جزئیات کامل اثر
6 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 18 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در سریال «آنتن» افراد با یکدیگر برخورد مناسبی ندارند و تحقیر، توهین و تمسخر، بسیار پرتکرار دیده می‌شود. لازم است بدانید که پرخاشگری خلیل، فریادزدن‌ها و درگیری‌های لفظی و فیزیکی او با دیگران، بسیار پرتکرار است و بعضا می‌تواند کلافه‌کننده باشد. او برای بازگرداندن مادرش، میان ژاله و رضا نیز دوبه‌هم‌زنی می‌کند. ژاله در جایی از داستان، علاوه بر تمام تحقیرهای و تمسخرهایی که رد طی داستان نثار همسرش (رضا) می‌کند، به شدت او را مورد ضرب‌وشتم قرار می‌دهد و در نهایت با چکش به سر او می‌زند. البته این خشونت به وضوح دیده نمی‌شود اما صدای ضرب‌وشتم آن‌ها شنیده می‌شود. خلیل، رضا، بهرام و دیگران برای رسیدن به خواستۀ غیرمعقول‌شان، دست به هر اقدامی می‌زنند؛ حتی در جایی از داستان، بهرام در آبمیوه، به مادربزرگش مادۀ مخدر می‌دهد و حال او بد می‌شود. زدوخورد فیزیکی و درگیری لفظی بسیار زیاد است اما در قالب کمدی نمایش داده می‌شود. در بعضی از سکانس‌ها تبلیغات بعضی محصولات و پلتفرم‌ها نیز دیده می‌شود.

توصیه می‌شود که اگر این سریال را با خانواده می‌بینید، دربارۀ رفتار ناپسند شخصیت‌ها با یکدیگر گفتگو کنید. تلاش کنید تا مفاهیم مثبت داستان مثل تلاش برای رسیدن به اهداف ارزشمندی مثل درس‌خواندن و مستقل‌شدن افراد در یک ساختار مناسب را بیشتر از نکات منفی داستان را برای فرزندتان پررنگ کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دربارۀ ویژگی‌های مثبت و منفی شخصیت‌ها با فرزندتان گفتگو کنید و از او بخواهید که دلایلش برای مثبت یا منفی دانستن هر ویژگی را بیان کند و به او برای رسیدن به نتیجۀ بهتر کمک کنید.

دربارۀ حق انتخاب‌کردن مسیر زندگی با او صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

ننه‌جان‌گوهر بعد از فوت همسرش، ابراهیم، از نوه‌اش که به تازگی در دانشگاه و رشتۀ دامپزشکی قبول شده، کتاب‌هایش را می‌گیرد تا برای کنکور درس بخواند. او بعد از یک‌سال تلاش، در رشتۀ پزشکی قبول می‌شود و می‌خواهد به دانشگاه برود. خلیل که پسر گوهر است، بعد از پدرش می‌خواهد ریاست اتحادیۀ را بگیرد و این موضوع، آبروی او را در خطر انداخته و شانس پیروزی‌اش در انتخابات اتحادیه را کم می‌کند. خلیل با کمک پسرش، بهرام، و با کمک دامادشان، رضا، می‌خواهد به هر قیمتی که شده گوهر را از دانشگاه‌رفتن منصرف کند. در هر قسمت ماجرای جدیدی برای منصرف‌کردن گوهر از درس‌خواندن پیگیری می‌شود.

در دانشگاه، گروهی در حال پخش مواد مخدر جدیدی به نام «هاوکینگ» هستند که به شکل قرص میان دانشجویان توزیع می‌شود. دو مامور مخفی که یکی از آن‌ها باهوش و حواس‌جمع است و دیگری بسیار بی‌حواس و خنگ، در ماموریت شناسایی گروه توزیع‌کننده در دانشگاه حضور دارند. به واسطۀ این ماده مخدر، دانشجویان زیادی آسیب دیده‌اند و پلیس درحال بررسی است.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: سیدابراهیم عامریان

نویسنده/ مترجم: حمزه صالحی

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : کوثر منصوربیگی

۲۴ آذر ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

خوبه والا هم هیجان داره هم آموزنده س

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آنتن

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!