• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم آقای آفتاب (Mr.sunshine)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

302 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

آقای آفتاب سریالی با فضای تاریخ معاصر کره است. در شرایطی که اجتماع و حکومت سنتی کره به تدریج از بین می‌رود و کشور علاوه بر مدرن شدن، تحت استعمار ژاپن قرار می‌گیرد. شخصیت‌های این داستان برای حفظ و آزادی کشور خود تلاش می‌کنند.

ژانر : تاریخی

سال 2018 24 قسمت تقریباً 70 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«آقای آفتاب» سریالی در ژانر تاریخی است که دوره‌ای از تاریخ کشور کره را روایت می‌کند که با ورود تکنولوژی جدید و افزایش سطح ارتباطات، مقتضیات زندگیِ سنتی در حال تغییر است. این دوره از جهاتی مشابه دوره مشروطه در ایران است. پادشاهی چوسان پس از چندین سال حکومت ضعیف شده و کره محلی برای رفت و آمد نیروهای بیگانه مانند ژاپنی‌ها، آمریکایی‌ها، روس‌ها و.. است.  در نهایت با سقوط امپراتوری کشور به طور کامل تحت استعمار ژاپن در می‌آید. هر یک از شخصیت‌های این داستان سرگذشت و شرایط متفاوتی دارند اما در نهایت همه برای آزادی و استقلال وطن خود فداکاری می‌کنند.

تماشای این اثر علاوه بر نمایش بخشی از تاریخ شرق آسیا مخاطب را با مفاهیمی مانند استعمار آشنا می‌کند و تبعات آن را به نمایش در می‌آورد. آوارگی مردم، نابود شدن زیرساخت‌های تاریخی و اجتماعی، تغییر زبان و ... مواردی است که در طول این اثر دیده می‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی دوره‌ی استعمار در همه‌ی کشورها و تأثیر آن بر استعمارشدگان و همه‌ی جهان گفتگو کنید.

در مورد وضعیت سرزمین کره و شرایط مردم در آن زمان و تأثیر دخالت‌های ژاپن و آمریکا صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

«آقای آفتاب» سریالی در ژانر تاریخی است که دوره‌ای از تاریخ سرزمین کره را روایت می‌کند که این کشور فضای سنتیِ اجتماعی و حکومتی خود را به تدریج کنار گذاشته و به سمت تجدد و مدرن شدن می‌رود. در این دوره پادشاهی چوسان ضعیف شده و در مقابل نیروهای خارجی مانند آمریکا، ژاپن، روسیه و ... ناتوان است. به همین ترتیب در ادامه پادشاهی کره سرنگون می‌شود و کشور به طور کامل تحت استعمار ژاپن قرار می‌گیرد. در این فضا شخصیت‌هایی در داستان وجود دارند که هر یک برخوردی متفاوت با این تغییر بزرگ تاریخی دارند. «چوی یوجین» پسری برده است که پدر و مادرش در کودکی توسط ارباب خود کشته شده‌اند؛ او نیز ناچار شده با یک مبلغ مسیحی به آمریکا فرار کند و در آنجا بزرگ شود و در نهایت به ارتش آمریکا بپیوندد. «یوجین» سال‌ها بعد در لباس ارتش آمریکا به سرزمین مادری‌اش برمی‌گردد و مسئول سفارتخانه آمریکا در کره می‌شود. در این دوره نظام طبقاتی پیشین تقریباً برچیده شده و نظام ارباب و رعیتی وجود ندارد. یوجین در تلاش است تا قاتلین گذشته پدر و مادر خود را پیدا کند. به طور موازی ما شاهد زندگی «گو اِشین» هستیم. او دختر نجیب‌زاده‌ای است که پدر و مادرش در مبارزات سیاسی کشته شده‌اند، خود او نیز به طور پنهانی تیراندازی یاد گرفته و علیه ژاپنی‌هایی که کره را به اشغال خود در آورده‌اند فعالیت می‌کند. «یوجین» و «اِشین» در طی این مبارزات با یکدیگر برخورد می‌کنند، «یوجین» و دیگر شخصیت‌های داستان در اثر رابطه با «اِشین» متوجه وضعیت تازه کشور خود می‌شود و تصمیم می‌گیرد که برای آزادی در کنار هم مبارزه کند. «یوجین» و «اشین» به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند اما در میان درگیری و مبارزه این رابطه سرانجامی ندارد. در نهایت از تمامی گروه مبارزان، تنها «اِشین» زنده می‌ماند. کشور کره تحت استعمار ژاپن قرار می‌گیرد اما اشین با ترتبیت نیروهای جدید مبارز به آزادی کشورش در آینده امیدوار است.

جزئیات اثر

کارگردان: لی ایونگ‌بوک Lee Eung-bok

نویسنده: کیم ایون‌سوک Kim Eun-sook

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آقای آفتاب

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>