آقازاده

بررسی تخصصی سریال

آقازاده

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

آقازاده محصول مشترک سایت‌های فیلیمو و نماوا است که ساخت آن با سرمایه گذاری سازمان اوج انجام شده است. این سریال روایت دختری از شمال کشور است که به تهران می‌آید تا از طریق آقازاده‌ای به نام نیما به آرزوهایش برسد. او مجبور است برای رسیدن به آرزوهایش تن به هر کاری بدهد. او این بار مامور شده است تا وارد زندگی کسی شود که پیگیری پرونده فساد نیما را به عهده دارد… .

سال 1398 60دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

هنگامی که «راضیه» از زندان آزاد می‌شود توسط افراد «نیما» درون ماشینی حبس و در دستگاه پرس قرار داده می‌شود. صحنه‌های له شدن ماشین و التماس راضیه برای جلوگیری از این کار به صورت واضح قابل مشاهده است. همچنین لاشه‌ی پرس‌شده‌ی ماشین و خون روان از درون آن در صحنه‌ی بعد دیده می‌شود. در این سریال صحنه‌های متعددی از توهین و تحقیر دیده می‌شود که عمدتا از سوی «نیما» است. راضیه بارها مورد تحقیر و توهین قرار می‌گیرد و گذشته‌ی او در هر بخش از زندگی‌اش عامل این رفتارهاست.

ادامه متن
جزئیات
ترس

مرگ «راضیه» در زیر دستگاه پرس ماشین بسیار ترسناک است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

کارهای نیما برای رسیدن به اهداف خود تماما غیرقانونی است. پدر نیما از قدرت خود استفاده می‌کند تا پسرش را آزاد کند. تمام اعضای تیم نیما در تلاش هستند تا از طریق بی‌قانونی، خواسته‌های نیما را برآورده کنند. در صحنه‌ای از سریال دوستان نیما در حال مصرف مواد مخدر هستند. برگزاری مهمانی‌ها و استعمال سیگار نیز به دفعات دیده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

خانواده‌ی حامد بسیار حمایت‌گر هستند. حامد عضوی از تیم تحقیق و تفحص است به همراه دوستانش دغدغه دارند تا جلوی فساد را بگیرند و بتوانند از مشاغل کارگران نیز حمایت کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

«حامد» فردی کاربلد و پاکدست است که تلاش می‌کند تا جلوی فساد را از طریق پیگیری یک پرونده بگیرد. حامد و پدرش که از سیاسیون و فعالان دوره‌ی جنگ است، از هیچ تهدید و ارعابی ترس ندارند.

آیا حامد می‌تواند جلوی فساد را بگیرد؟

چگونه می‌توان به راه‌های درست کسب درآمد بالا دست پیدا کرد؟

راه‌های قانونی برای رسیدن به ثروت زیاد وجود دارد؟

راضیه چه راه‌های دیگری برای رسیدن به ارزوهایش داشت؟

خلاصه: چه راه‌هایی برای رسیدن به اهداف می‌تواند وجود داشته باشد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه