• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی سریال آجوشی من (my mister)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

412 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«آجوشی من» داستان مرد میانسال و دختر جوانی است که هر یک با مشکلاتی جدی دست و پنجه نرم می‌کنند و به طور اتفاقی سر راه یکدیگر قرار می‌گیرند تلاش آن‌ها برای بهبود زندگی دیگری موجب می‌شود به تدریج زندگی خود را نیز به وضعیت مطلوب‌تری برسانند.

ژانر : اجتماعی

سال 2018 16 قسمت تقریبا 65 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«آجوشی من» سریالی با مضامین مخصوص بزرگسالان و تا حدی متفاوت با باقی سریال‌های کره‌ای است. این اثر رنگارنگی صحنه‌ها، شخصیت‌های جوان و زیبا و ماجرایی عاشقانه ندارد اما پیامی که در آن منتقل می‌شود می‌تواند برای نوجوانان بزرگتر مفید باشد. علاوه بر آن این سریال برای نوجوانان علاقه‌مند به سریال‌های کره‌ای مفید است از این جهت که فارغ از فانتزی‌های موجود در برخی از این آثار ماجرایی جذاب و پرکشش را به تصویر کشیده است.

شخصیت‌های این اثر در قسمت‌های ابتدایی کاملاً شکست‌خورده و ناامید تصور می‌شوند تا حدی که بیننده امیدی برای بهبود زندگی آن‌ها ندارد. اما سازنده در سیری منطقی و بدون استفاده از اتفاقات غیرعقلانی وضعیت زندگی آن‌ها را تغییر می‌دهد. علاوه بر خط سیر اصلی داستان که تغییر وضعیت زندگی دو شخصیت اصلی است، «پارک‌دونگ‌هون» برادر و دوستانی دارد که همه به نحوی در زندگی خود شکست‌خورده‌اند، از محل کار خود اخراج شدند، ورشکست شدند و یا طلاق گرفته‌اند. تنها کاری که آن‌ها انجام می‌دهند جمع شدن در کنار یکدیگر و مشروب خوردن است. اما به تدریج در طی سریال می‌بینیم که این شخصیت‌های شکست‌خورده افراد وفادار و همراهی هستند که به دیگران برای رفع مشکلات زندگی خود کمک می‌کنند و نویسنده به طور ضمنی این پیام را می‌رساند که ارزش‌ وجودی انسان‌ها به موفقیت‌های مادی آن‌ها نیست.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود در مورد وضعیت زندگی هر یک از شخصیت‌ها صحبت کنید. از آن‌ها بخواهید خود را در شرایط آن شخصیت تصور کنند و بگویند در آن وضعیت چه تصمیم می‌گرفته‌اند. تغییرات رفتار هر شخصیت را بررسی کنید و در مورد این صحبت کنید که رفتار دیگر شخصیت‌ها چطور موجب تغییر زندگی دیگران شد و آن‌ها چطور توانستند به یکدیگر کمک کنند؟

با فرزندان خود در مورد معضلاتی اجتماعی مانند «فقر»، «خیانت»، «رقابت ناسالم شغلی» و ... صحبت کنید. از آن‌ها بخواهید که بررسی کنند برای رفع هر یک از این معضلات در جامعه چه کارهایی می‌شود انجام داد و آن‌ها به عنوان یک شهروند چطور می‌توانند به اطرافیان خود کمک کنند.

ادامه متن

داستان اثر

شرح والدین: «پارک‌دونگ‌هون» مهندس معماری میانسال است که در یک شرکت ساختمانی کار می‌کند، او مردی درونگراست که از شرایط زندگی خود راضی نیست، روابط سردی با همسرش دارد و علاقه‌ای به کارش ندارد این قدر که هر روز صبح رفتن به سر کار برایش به منزله رفتن به کشتارگاه است. از طرفی رییس او در این شرکت پیش از این در دانشگاه سال پایینی او بوده است و این مسأله باعث سرخوردگی بیشتر اوست. همسرش نیز به او خیانت کرده و با رییس شرکت رابطه مخفیانه دارد. گرچه «پارک‌دونگ‌هون» در جریان این رابطه نیست. تنها دلخوشی او در زندگی وقت‌گذرانی با دو برادرش و دوستان قدیمی خود است، اما آن‌ها نیز هرکدام به طریقی افراد شکست‌خورده‌ای محسوب می‌شوند. از طرفی «لی‌جی‌آن» دختری بیست و یک ساله بسیار فقیر است که در کودکی ناخواسته و برای دفاع از خود مرتکب قتلی شده و در حال حاضر به دلیل نداشتن سابقه کار نمی‌تواند شغل مناسبی برای خود پیدا کند اما توسط «پارک‌دونگ‌هون» به عنوان کارمند پاره‌وقت در شرکت ساختمانی استخدام می‌شود. در این شرکت دو گروه رقیب وجود دارد که هر کدام برای گرفتن پست مدیریت تلاش می‌کنند تا گروه دیگر را شکست بدهند. در درگیری‌های بین این دو گروه به طور اتفاقی و به دلیل تشابه اسمی اتهامی به «پارک‌دونگ‌هون» وارد می‌شود، رییس شرکت که با همسر او رابطه دارم این فرصت را مغتنم در نظر می‌گیرد تا او را اخراج کند. از طرفی «لی‌جی‌آن» متوجه رابطه رییس شرکت و همسر «پارک‌دونگ‌هون» می‌شود و از او حق‌السکوت می‌خواهد، «لی‌جی‌آن» به رییس پیشنهاد می‌دهد که در ازای جاسوسی برای او و اخراج «پارنگ‌دونگ‌هون» و شکست گروه رقیب به او پول بدهد تا او بتواند قرض‌هایش را بپردازد و رییس نیز می‌پذیرد. «لی‌جی‌آن» نرم‌افزاری به روی گوشی «پارک‌دونگ‌هون» نصب می‌کند تا تمامی مکالمات او را شنود کند، در طی شنود مکالمات و رفت و آمد با او متوجه می‌شود که او مرد خوبی است و نظرش راجع به او تغییر می‌کند و تصمیم می‌گیرد به او کمک کند. از طرفی «پارک‌دونگ‌هون» که متوجه شرایط سخت زندگی «لی‌جی‌آن» شده سعی می‌کند شرایط بهتری برای زندگی او فراهم کند. در ادامه «پارک‌دونگ‌هون» متوجه می‌شود که همسرش به خیانت کرده‌است و با همسر خود صحبت می‌کند و تصمیم می‌گیرند از یکدیگر جدا نشوند اما از طرفی هم دیگر اعتماد کافی برای ادامه‌ی زندگی مشترک را ندارند. در همین حین پلیس متوجه اعمال خلافکارانه «لی‌جی‌آن» می‌شود و تصمیم به دستگیری او می‌گیرد اما او با کمک «پارک‌دونگ‌هون» و همسرش تبرئه می‌شود و می‌تواند زندگی خوب و جدیدی برای خود بسازد. «پارک‌دونگ‌هون» هم بعد از مدتی زندگی بهتری پیدا می‌کند گرچه روابط زناشویی او به حالت مطلوب و طبیعی برنمی‌گردد. شخصیت‌های فرعی داستان نیز مانند دو شخصیت اصلی به تدریج می‌توانند شرایط زندگی خود را بهبود ببخشند گرچه هر یک همچنان درگیری نوعی از مشکلات هستند.

جزئیات اثر

کارگردان: Kim Won Suk کیم‌وون‌سوک

نویسنده: Park Hae Young پارک‌هه‌یانگ

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد آجوشی من

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!