• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم یک چین خوردگی در زمان ( A Wrinkle In Time)

author-img

توسط : غزل لالوند ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

   «مگ» بعد از فهمیدن اینکه پدرش در یک سیاره دور در چنگ یک شیطان اسیر شده است، با برادرش چارلز و همکلاسی اش کالوین ، و سه مسافر فضایی به نام های خانم «کدام؟»، «کی؟» و «چیه؟» به نجات پدرش می‌پردازند. فیلم با اقتباس از رمانی با همین نام از خانم مادلین لنگل ساخته شده که مدال نیوبری از انجمن کتاب خانه آمریکا را برای بهترین کتاب کودک دریافت کرده است. موسیقی فیلم نیز توسط آهنگساز ایرانی به نام رامین جوادی ساخته شده است و حاوی صحنه هایی از ترس و خشونت های فانتزی و کلامی است.

سال 2018 107دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم حاوی صحنه هایی از خشونت های کلامی بین مگ و دوستانش در مدرسه است. پدرکالوین که مردی کمال گرا است و دوست دارد پسرش درسطحی عالی باشد با او به خاطر نمرات درسی وی بسیار تند و خشن رفتار می کند و اورا مورد تحقیر قرار می دهد.وقتی چارلز توسط آی تی هیپنوتیزم می شود، نسبت به سایرین بسیار تندخو و بی رحم می شود و باعث سقوط خواهرش در تونلی تاریک می شود و همچنین پدرش و کالوین را نیز درتاریکی می اندازد. در صحنه هایی که تاریکی می آید یا مگ در چنگال تاریکی اسیر می شود، هیجان و ترس وجود دارد.موضوع فیلم راجع به فرضیه ی سفر درزمان می باشد و از اصطلاحات علمی و ستاره شناسی درفیلم استفاده می شود که شاید برای کودکان با سنین پایین قابل فهم نباشد.کودکان در این سنین به دنبال فیلم های ترسناک هستند اما این بدان معنا نیست که آنان نمی ترسند، بهتر است با توجه به شخصیت فرزندتان در انتخاب فیلم دقت کنید. شاید خشونت و ترس در این فیلم بیشتر فانتزی و کلامی باشد اما فضای فیلم مخصوصا زمانی که چالز والاس توسط آی تی تسخیر شده است وموجب ترس و آسیب به خواهر و پدرش و کلوین می شود هنوز هم می تواند برای آنان ترسناک باشد و خوب است برای فهم بهتر فضای فیلم با فرزندتان گفتگو کنید.

خلاصه: تحقیر و کمی خشونت کلامی و فانتزی در فیلم وجود دارد. کلیت فیلم به سفر در زمان که یکی از مباحث قدیمی علم فیزیک می باشد، پرداخته است که ممکن است برای کودکان جذاب و البته کمی ترسناک باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

لازم است با فرزند خود راجع به ماهیت کلی این گونه فیلم ها مخصوصا این فیلم که داستانی علمی و مرتبط با فیزیک و مسائل سفر در زمان دارد صحبت کنید.از فرزندتان بپرسید نظرشان راجع به سفر در زمان و بعدهای دیگر چیست؟  به نظرت آیا روزی چنین چیزی امکان پذیر می شود؟ اگر چنین بشود آیا تو حاضری مانند مگ چنین ریسکی کنی و در زمان سفر کنی؟ راجع به چنین سفری با فرزندتان به گفتگو بنشینید و راجع به خطرات، خوبی ها و بدی های چنین سفری، ذهن آنان را به چالش بکشید.

خلاصه: به نظرت آیا روزی سفر در زمان امکان پذیر می شود؟ اگر بشود دوست داری به آینده سفرکنی یا گذشته؟

داستان اثر

دکتر الکس موری باور دارد که می شود وارد دنیاهای موازی باما و سفر در زمان شد. چند روز بعد، الکس موری ناپدید می‌شود یک روز بانویی مرموز به نام چیه به زندگی آنها وارد شده و این دو را با خانم کیه آشنا می‌کند.در نهایت مشخص می‌شود که بانوی چیه، کیه و کدام  نگهبانان تمامی دنیاها هستند و پدر این دو کودک را محبوس در سیاره تاریکی به نام کامازوتس یافتند و قصد دارند آنها را با چین دادن در زمان برای نجات پدرشان راهی سفر بین دنیاها و زمان‌ها کنند.آن ها می‌فهمند الکس در سیاره کامازوتس که زادگاه آی تی هاست گیرافتاده. خانم «کدام» می‌گوید که آی تی نماد خشم، غرور، و عزت نفس پایین در دنیاست. پس همگی برای نجات پدر به کامازوتس می‌روند.بچه‌ها در ساحل آی تی را ملاقات می‌کنند او با هیپنوتیزم کنترل ذهن چارلز را بدست می‌گیرد.مگ و کالوین فرار می‌کنند و راه پله ای را می‌یابند که به اتاق الکس راه دارد و او را آزاد می‌کنند؛ ولی چارلز به زور آن‌ها را پیش اربابش می‌برد. الکس می‌خواهد با مگ و کالوین فرار کند ولی مگ از برادرش دست نمی کشد. او می‌فهمد که آی تی با تنفر قدرت می‌گیرد پس با ابراز عشق به برادرش، کنترل آی تی را بر کامازوتس ازبین می‌برد.و برادرش را نجات می دهد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Ava DuVernay

نویسنده/ مترجم: Jennifer Lee

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد یک چین خوردگی در زمان

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>