• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم یافتن اوهانا (Finding 'Ohana)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

602 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم «یافتن اوهانا» داستان دختری 12ساله به نام «پیلی» است که در تعطیلات تابستان، همراه با خانواده‌اش از نیویورک رهسپار خانۀ «پدربزرگ کیمو» در جزیره‌ی هاوایی می‌شود. او در اتاق پدربزرگ، نقشه‌ی یک گنج قدیمی را پیدا می‌کند و برای دست‌یافتن به این گنج افسانه‌ای، همراه با برادرش «ایوانه» و دوستانش «کاسپر» و «هانا» یک سفر ماجراجویانه را آغار می‌کند. این فیلم فاقد خشونت و ترس است و برای رده‌ی سنی نوجوانان مناسب است.

ژانر : ماجراجویی

سال 2021 112 دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
medal-image

یافتن اوهانا

جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم ژانری کمدی و ماجراجویانه دارد و به فراخور چنین ژانری، «پیلی»، دختر 12ساله‌ی داستان، با بی‌پروایی دست به کارهای خطرناکی می‌زند. در صحنه‌ای پشت فرمان ماشین می‌نشیند و رانندگی می‌کند. بزرگ‌ترها را از برنامه‌های خود مطّلع نمی‌کند و بسیار سرخود عمل می‌کند و پنهانی قصد پیداکردن گنج اوهانا را دارد.

این شخصیت در جریان داستان از نتیجۀ کارهای خود عبرت نمی‌گیرد و البته چون اعمال و کردارش با نوعی طنز همراه است، هنجارگریزی‌های او ظاهری طنزگونه پیدا می‌کند. والدین می‌توانند به‌گونه‌ای که استقلال فرزندانشان آسیب نبیند درباره‌ی بی‌پروایی‌های «پیلی» با آن‌ها صحبت کنند و از آن‌ها بخواهند که کارهای پیلی را داوری و ارزیابی کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا هدف «پیلی» این اجازه را به او می‌داد که بدون اجازه و کسب مهارت، از ماشین برادرش استفاده کند و سرخود به دنبال گنج اوهانا برود؟

چرا اصالت، زبان، فرهنگ و آداب و سنن جزیره‌ی هاوایی برای پدربزرگ، «هانا» و «کاسپر» اهمیت زیادی داشت؟

ادامه متن

داستان اثر

تعطیلات تابستان از راه رسیده و «لیلانی» (مادر پیلی و ایوانه) باید برای سرزدن به پدر تنهای خود (کیمو) از نیویورک به جزیره‌ی هاوایی سفر کند. «پیلی» و «ایوانه» هم علی‌رغم میل باطنی خود، با مادر راهی جزیرۀ هاوایی می‌شوند. آن‌ها 11 سال است که یکدیگر را ندیده‌اند، زیرا «کیمو» از رفتن لیلانی به نیویورک رضایت نداشت.

پیلی و ایوانه وقتی به خانه‌ی پدربزرگ می‌رسند از نبود اینترنت و امکانات دیگر شاکی می‌شوند. لیلانی نیز با مطالعه‌ی فیش‌های مالیاتی پدرش متوجه می‌شود که او 5 سال است که مالیات خود را پرداخت نکرده و بدهی بسیار زیادی بالا آورده است.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: جود ونگ Jude Weng /

نام تهیه‌کننده: ایان برایس Ian Bryce /

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد یافتن اوهانا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!