• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم گیلدا

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم «گیلدا»، ساخته‌ی مشترک امید بنکدار و کیوان علی‌محمدی، در چند قسمت کوتاه، زندگی زنی به نام گیلدا را روایت می‌کند که با مشکلات مالی و خانوادگی روبه‌روست. این اثر که پس از چهار سال توقیف، در سال ۹۸ به اکران درآمده درباره‌ی موضوعات اجتماعی پراکنده و مختلفی صحبت می‌کند. بازی بی‌نظیر مهناز افشار در نقش تمام زنان فیلم به‌گونه‌ای است که می‌توان آن را اثری نو در سینمای ما دانست.

سال 1398 84 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«گیلدا» درباره‌ی زنی است که با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و در این بین داستان‌های مختلفی روایت می‌شود. گیلدا از همسر خود جدا شده و آسیب جسمی زیادی دیده است. برادرش ترنسکشوال است و قصد تغییر جنسیت دارد و توقیف فیلم‌هایش او را با بحران روبه‌رو کرده است.

طلایه به قصد تغییر شرایط زندگی خود با شاهین آشنا می‌شود و شاهین او را به تن‌فروشی دعوت می‌کند. خشونت و ترس در این اثر بسیار کم است اما ناهنجاری‌های قابل‌توجهی دارد که باید در نظر گرفته شود؛ ازجمله پوشش نامناسب و آرایش زیاد، برخورد‌های کلامی نامتعارف و سیگارکشیدن .

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی علّت خشم و ناراحتی نرگس با فرزندتان گفت‌وگو کنید. از او بپرسید انتخاب طلایه را چگونه بررسی می‌کند؟ از او بخواهید شخصیت‌های فیلم را بررسی کرده و نکات مثبت و منفی آن‌ها را بازگو کند. چه چیز باعث شد گیلدا کمک همسر سابق خود را نپذیرد؟

خلاصه: درباره‌ی نکات مثبت و منفی اثر با فرزندتان صحبت کنید.

داستان اثر

روایت این اثر زندگی زنی بازیگر به نام گیلدا است که توقیف فیلم‌هایش او را با مشکلات مالی روبه‌رو کرده است. در این حین، قسمت‌های کوتاه دیگری از چند زندگی متفاوت به نمایش گذاشته می‌شود.

اولین قسمت با گفت‌وگوی گلی و بهراد شروع می‌شود. آن‌ها به یکدیگر علاقه‌مند هستند اما بهراد قصد دارد کشور را ترک کند‌. حجت و مولود در رستورانی نشسته‌اند و مولود سعی دارد از راز خیانت همسرش پرده بردارد‌. در این میان، زندگی گیلدا همچنان در جریان است. او مردی روحانی را ملاقات می‌کند و درباره‌ی مشکلی با هم بحث می‌کنند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: امید بنکدار، کیوان علی محمدی

نویسنده: امید بنکدار، کیوان علی محمدی، علی اکبر حیدری

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد گیلدا

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>