• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

گرگ گودال برفی

گرگ گودال برفی

بررسی تخصصی فیلم The Wolf Of Snow Hollow

author-img

توسط : گیتی بهامیر ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم «گرگ گودال برفی» فیلمی آمریکایی در ژانر ترسناک محصول سال 2020 که توانسته است در جشنواره‌هایی نامزد جوایزی مانند بهترین فیلم مستقل یا بهترین تدوین شود. «اسنو هالو» شهری کوهستانی است که در شب‌هایی که ماه کامل می‌شود قتل­‌های فجیع صورت می‌گیرد و همه به این فکر می­‌افتند که گرگ‌نماها باعث این جنایات هستند و «جان» با به‌خطرانداختن جانش خلاف آن را ثابت می‌کند و به این قتل‌ها پایان می‌دهد.

سال ۲۰۲۰ 82 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در شهر «اسنو هالو»، جنایات هولناکی اتفاق می‌افتد. قتل اول زنی است که شب می‌خواهد به منزل برود و صداهایی می‌شنود و ناگهان کسی را می‌بیند که به او حمله می‌کند و صداهای ضجه‌ی آن زن به گوش می‌رسد و خون‌هایی که برف را قرمز کرده نشان داده می‌شود. شبی دیگر زنی صداهای وحشتناکی می‌شنود و وقتی نزدیک صدا می‌رود ناگهان چیزی مثل گرگ به او حمله می‌کند و بازهم جیغ‌های گوش‌خراشی که شنیده شده و خون‌های زیادی که روی برف‌ها ریخته می‌شود. لیز و دختر سه‌ساله‌اش در راه منزل با دیدن جسد گوزنی در جاده مجبور به توقف می‌شوند. همان موقع گرگ کنار جاده در تاریکی لیز و دخترش را سلاخی می‌کند، درحالی که فقط صدای جیغ‌های لیز به گوش می‌رسد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

هوای مه‌آلود و ابری فیلم در این شهر کوهستانی برفی و نواختن موسیقی‌های دلهره‌آور، قتل‌هایی که هنگام شب در تاریکی با قیافه‌ی وحشتناک حیوانی که به زن‌ها حمله می‌کند و آن‌ها را سلاخی می‌کند و خونریزی‌هایی که در صحنه‌های جرم وجود دارد ترس‌های خشنی هستند که به نمایش درآمده است. وقتی جان در کتابخانه به خواب رفته کابوس گرگینه می‌بیند و با صدای کتابدار ناگهان با وحشت از خواب می‌پرد. مقتولین وقتی که گرگ به آن‌ها حمله می‌کند فریاد‌های گوش‌خراشی که از خود درمی‌آورند که ترس‌ و وحشت می‌آفریند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

زن و شوهری که به کافه آمدند مشغول نوشیدن مشروب بودند. جان به‌دلیل عاجزشدن از حل پرونده، دوباره به الکل روی می‌آورد و سیگارکشیدن او و عصبی‌شدن پلیس‌ها برای حل نشدن پرونده و ناسزاگفتن آن‌ها به‌هم از ناهنجاری‌های فیلم است.

جزئیات
پیام مثبت

جان پلیس متعهدی است که تمام تلاشش را می‌کند تا بتواند پرونده قتل‌های زنجیره‌ای را حل کند و بتواند کمکی به مردم شهر کند.

جزئیات
الگوی مثبت

جان وقتی ناراحتی قلبی پدرش را فهمید ناراحت شد و از او می‌خواهد تا خودش را بازنشسته کند. او تمام تلاشش را برای حل پرونده می‌کند و جانش را به خطر می‌اندازد. اما زمانی که موفق نمی‌شود دوباره مصرف الکل را شروع می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین باید بدانند این فیلم درباره‌ی جنایاتی است که پائول با داشتن یک نوع بیماری روانی انجام می‌دهد. او خودش را همانند گرگ می‌داند و با کشتن زنان جوان شهر و سلاخی‌کردن آن‌ها خودش را به آرامش می‌رساند. طی چندین قتل وحشتناک، «جان»، مأمور امنیت شهر که شش سال پیش به دنبال جدایی از همسرش الکلی می‌شود و سه سال است که ترک کرده دوباره به دلیل ناتوانی در حل پرونده‌های قتل الکلی می‌شود.

به والدین توصیه می‌شود که با جوانشان درباره‌ی بی‌ثباتی شخصیت جان گفت‌وگو کنند. چرا جان بااینکه خودش یک مأمور قانون است، ولی یک شخص الکلی و ناتوان است و وقتی با چنین مشکلی روبه‌رو می‌شود بلافاصله به الکل رو می‌آورد؟

خلاصه: لازم است نسبت به قتل‌های خشن فیلم و وحشتی که در دل می‌اندازد توجه داشته باشید و فیلم را براساس روحیات فرزندتان انتخاب کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آنچه جوانان باید بدانند این است که نباید احساسی و تحت تاثیر چنین مسائلی کنترل خود را از دست بدهند. از فرزندتان بخواهید تا شخصیت پائول را برای شما شرح دهند.

از فرزند جوان خود بپرسید که چرا جان پس از ترک الکل دوباره به آن روی آورده است؟ چرا جنا با پدرش رفتار درستی ندارد و به او بی‌احترامی می‌کند؟

خلاصه: از فرزند خود بخواهید علّت برگشتن دوباره‌ی جان به مصرف الکل را برای شما بگویند.

داستان فیلم

«اسنو هالو» شهری کوهستانی است که در آن، در شب‌هایی که ماه کامل می‌شود، جنایات فجیعی صورت می‌گیرد. «جان» مأمور قانون است. او  مصرف الکل را کنار گذاشته است و در طی چندین ماه به دنبال گرگ‌نمایی است که زنان جوان را کشته و سلاخی می‌کند. اما به‌خاطر ناتوانی در حل این پرونده، دوباره به مصرف الکل روی می‌آورد.

شبی که «جنا»، دختر جان، با دوست‌پسرش بیرون منزل در ماشین بودند، گرگ‌‌نما به آن‌­ها حمله می‌کند و جنا زخمی می‌شود. جان که به مدارکی علیه قتل‌ها دست نیافته است آن مدارک را به صاحبانش تحویل می‌دهد. او برای تحویل مدارک به خانه‌ی پائول می‌رود. بعد از بیرون‌آمدن از منزل پائول، یک‌دفعه جان به یاد حرف او می‌افتد و به او شک می‌کند. وقتی برمی­‌گردد به پائول می‌گوید جلوی او صاف بایستد؛ چون به‌خاطر بلندی قدش خودش را خم کرده بود.

پائول که می‌فهمد جان متوجه شده، در را می‌بندد و فرار می‌کند. جان وارد خانه می‌شود و اتاقی را پیدا می‌کند که پر از وسایل سلاخی و یک سر بریده‌شده داخل نایلون است. همان موقع پائول به جان چاقو می‌زند و فرار می‌کند. جان به دنبال او که لباس گرگی پوشیده است وارد جنگل می‌شود و همان موقع پلیس به او شلیک می‌کند و جان هم بلافاصله چندین گلوله به سر او می‌زند و او را می‌کشد.

جزئیات فیلم

کارگردان: Jim Cummings

نویسنده: Jim Cummings

تهیه‌کننده: Lijun Sun

بازیگران: Jim Cummings / Riki Lindhome / Will Madden

شخصیت‌ها:

جان: پسر کلانتر شهر که پس از مدّت‌‌ها الکل را ترک کرده است.

کلانتر: پدر جان که به علت بیماری قلبی قادر به ادامه‌ی کار نیست.

پائول: کسی که با پوشیدن لباس گرگی قتل‌های زیادی انجام می‌دهد.

جنا: دختر جان که رابطه‌ی خوبی با پدر ندارد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Orion Classics Vanishing Angle New Form XYZ Films

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد