• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی فیلم کودا (CODA)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

68 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

فیلم «کودا» درامی خوش‌ساخت و خانواده‌محور درباره روبی، دختر 17 ساله‌ای است که تنها عضو شنوای یک خانواده ناشنواست. روبی در دوراهی رفتن به دنبال آرزوها و استعدادهایش و ماندن در کنار خانواده و کمک به کسب و کارشان، قرار می‌گیرد و با همدلی پدر و مادرش، راهی دانشکده موسیقی می‌شود. در کنار هم بودن و درک متقابل از پیام‌های خوب این اثر است.

ژانر : درام

سال 2021 111 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم کودا، فیلمی خوش‌ساخت و جذاب است که پیام‌های مثبت فراوانی دارد. استعدادی که از دل یک خانواده معلول (ناشنوا) بیرون می‌آید. دختری که با وجود تمام مشکلات، شب و روز تلاش می‌کند تا هم به خانواده کمک کند و هم به آرزوی خود، برسد. او با وجود تحقیرهای پی در پی همکلاسی‌ها و بچه‌های مدرسه، اعتماد به نفس خود را حفظ می‌کند و مشکل خانواده را محدودیتی برای خود نمی‌داند. در مورد رفتار و تلاش او می‌توانید با فرزندان خود گفتگو کنید.

نکته جالب توجه در این اثر، اهمیت خانواده و اتحاد اعضای آن با همراهی و همدلی و درک یکدیگر بود که می‌‌تواند برای بسیاری از والدین درس بزرگی باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزندان خود سوال کنید:

آیا معلول بودن خانواده روبی، برای او یک محدودیت به شمار می‌رفت؟ و یا مانعی برای پیشرفتش بود؟

ادامه متن

داستان اثر

روبی که تنها عضو شنوای یک خانواده ناشنواست، به نوعی نقش مترجم را برای آن‌ها بازی می‌کند. همیشه در کنار پدر و برادرش حضور دارد و به فروش ماهی‌ها، کمک می‌کند. او که به خوانندگی و موسیقی علاقه بسیاری دارد، در گروه سرود مدرسه ثبت نام می‌کند. آقای وی که صدای او را دارای پتانسیل بسیاری می‌بیند، پیشنهاد می‌دهد که روبی وارد دانشگاه موسیقی شود. روبی در ابتدا نمی‌پذیرد چرا که باید به خانواده‌اش کمک کند تا کسب و کارشان را اداره کنند اما با اصرار آقای وی، تصمیم می‌گیرد که به دنبال علاقه‌اش برود. این تصمیم او با مخالفت خانواده مواجه می‌شود. روبی اما همچنان مصرانه بر تصمیم خود پافشاری می‌کند تا اینکه پدر و مادرش با حضور در مراسم کنسرت سالانه مدرسه، متوجه می‌شوند که روبی استعداد ویژه‌ای دارد و حیف است که این استعداد تلف شود. در نتیجه همگی با روبی به محل برگزاری امتحان ورودی دانشگاه می‌روند. روبی در این امتحان پذیرفته می‌شود و برای تحصیل به آنجا می‌رود.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Sian Heder

نویسنده/ مترجم: Sian Heder

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کودا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!