• امروز : 7 خرداد 1403
logo

نقد و بررسی فیلم کانولا (Canola)

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2640 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

فیلم «کانولا» محصول سال 2016 کره‌جنوبی است. داستان این فیلم درباره یک مادربزرگ و نوه گمشده او است که پس از سال‌ها باز می‌گردد. داستان پیام مثبت و غم اثرگذاری دارد.

 

ژانر : درام

سال 2016 116 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان این فیلم درباره یک مادربزرگ و نوه‌اش است. هه‌جی، سال‌ها پیش در بازار از مادربزرگش جدا می‌شود و حالا کسی پیش مادربزرگ آمده که ادعا می‌کند نوه گمشده او است. اما واقعیت این است که این دختر، خواهر ناتنی هه‌جی واقعی است. اوایل فیلم برای به تصویر کشیدن وضعیت زندگی هه‌جی، صحنه‌های ناهنجاری از دزدی، لباس‌های نامناسب، اغوای مردان و ... وجود دارد به همین دلیل توصیه می‌شود نسخه پالایش شده را تماشا کنید. غم موجود در داستان ممکن است برای مخاطبینی که روحیه حساسی دارند اثرگذاری بیشتری داشته باشد و کسانی که مادربزرگ یا فرد عزیزی را در زندگی خود از دست داده‌اند بیش از بقیه افراد تحت تاثیر قرار بگیرند. 

خلاصه: تماشای نسخه پالایش شده ضمن توجه به غم موجود در داستان، توصیه می‌شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره داستان و شخصیت‌های آن با یکدیگر گفتگو کنید. بهتر نبود اگر مادربزرگ هیچ وقت واقعیت را متوجه نمی‌شد؟ تاثیر گذارترین صحنه‌ی فیلم کدام بود؟

خلاصه: درباره داستان و شخصیت‌های آن با یکدیگر گفتگو کنید.

داستان اثر

هه‌جی و مادربزرگش در روستایی ساحلی زندگی می‌کنند تا اینکه یک روز در شلوغی بازار هه‌جی دست مادربزرگش را رها می‌کند و آن دو از هم جدا می‌شوند. پس از سال‌ها که مادربزرگ به دنبال نوه گمشده‌اش می‌گردد، دختری پیدا می‌شود که مدعی است هه‌جی است. او همه خاطرات را به درستی می‌داند، اسم حیوانات خانگی‌شان را به یاد دارد و همین باعث می‌شود همه مطمئن باشند که او هه‌جی واقعی است. 

دختری که مدعی شده‌است که نوه گمشده مادربزرگ است، در اصل بخاطر اوضاع بد زندگی‌اش و مشکلاتی که در شهر داشته‌ به روستا پناه آورده. او در اصل خواهر ناتنی هه‌جی واقعی است. زمانی که نوه و مادربزرگ از هم جدا می‌شوند درواقع مادر هه‌جی او را از مادربزرگش می‌دزدد. این دو خواهر مدتی باهم زندگی می‌کنند و او همه خاطرات را به یاد دارد چون خواهرش برای او تعریف کرده. بعد از مدتی او خانواده‌اش را در یک تصادف رانندگی از دست می‌دهد و در اصل هه‌جی واقعی از دنیا رفته‌است. پدرخوانده هه‌جی دختر خودش را به جای هه‌جی جا می‌زند تا پول بیمه را دریافت کند و اینگونه می‌شود که این دختر یک عمر با نام هه‌جی زندگی می‌کند. هه‌جی تقلبی با کشیدن نقاشی به مادربزرگ اعتراف می‌کند که نوه واقعی او نیست و در این بین نتایج آزمایش DNA هم به دست مادربزرگ می‌رسد. هه‌جی بخاطر کارهای گذشته‌اش و فریب مادربزرگ مدتی را در زندان سپری می‌کند. بعد از آزاد شدن و برگشتش به زندگی عادی متوجه می‌شود مادربزرگ بخاطر اختلال حواس و از دست دادن خانه‌اش، آواره خیابان‌ها شده‌است. هه‌جی به دنبال او می‌رود، خانه‌اش را پس می‌گیرد و برایش آماده می‌کند، با وجود اختلال حواس مادربزرگ، با او زندگی و از او مراقبت می‌کند تا روزی که پیامی که مادربزرگ قبل از مبتلا شدنش به آلزایمر برای او ضبط کرده‌است را می‌شنود. او متوجه می‌شود مادربزرگ خیلی قبل‌تر متوجه حقیقت شده بود. او از هه‌جی تشکر می‌کند که برای مدتی نوه او شده و اشتیاقش به زندگی را باز گردانده‌است. 

جزئیات اثر

کارگردان:  Chang نویسنده: Chang  نام تهیه کننده:  Kim Jung-go نام بازیگران: کیم گواون (Kim Go-eun) یون یوجونگ (Youn Yuh-jung) چوی مینهو (Choi Min-ho) کیم هی‌ون (Kim Hee-won)   نام شخصیت‌ها:  گی چون: مادربزرگی که با نوه‌اش زندگی خوبی در روستا دارد. هه‌جی: دختری که می‌گوید نوه گی‌چون است. کشور سازنده: کره جنوبی کمپانی سازنده:  Zio Entertainment Inc. سال تولید: 2016  

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کانولا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!