• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن چیپ و دیل: تکاوران نجات (Chip 'n Dale: Rescue Rangers)

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

140 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در دنیایی که شخصیت‌های فیلمی و انسان‌ها در کنار هم زندگی می‌کنند. چیپ و دیل که سال‌هاست از اتمام مجموعه‌ی تلوزیونی‌شان می‌گذرد باید دوباره باهم کار کنند تا بتوانند دوست قدیمی‌شان را از دست قاچاقچی‌ها نجات دهند. این فیلم درباره‌ی اهمیت دوستی و بازسازی دوباره‌ی یک رفاقت قدیمی ‌است. هرچند این اثر ناهنجاری و ترس شدیدی ندارد، اما میزان قابل توجهی از خشونت‌های کارتونی در آن دیده می‌شود.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 ‌97 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

لایو اکشن «چیپ و دیل: تکاوران نجات» محصول سال 2022 دیزنی است که داستان دو سنجاب معروف را تعریف می‌کند که سال‌هاست از دوران در اوج‌بودنشان گذشته است. آن‌ها متوجه می‌شوند که دوستشان مانتری جک دزدیده شده پس برای پیدا کردن او دوباره باهم متحد می‌شوند.

خشونت‌های کارتونی که در این اثر دیده می‌شود می‌تواند مورد تقلید کودکان قرار گیرد زیرا هیچ کدام از شخصیت‌ها صدمه‌ی جدی‌ای نمی‌بینند. همچنین مخلوط شدن دنیای فیلم و واقعیت در این اثر می‌تواند منطق کودکان سنین پایین‌تر را درمورد واقعیت خدشه‌دار کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چیپ و دیل چطور می‌توانستند جلوی تمام‌شدن دوستی‌شان را همان ابتدا بگیرند؟ و چه شد که نتوانستند این کار را انجام دهند.

تا به حال مثل دیل در پیداکردن دوست مشکل داشتی؟

ادامه متن

داستان اثر

در دنیایی که شخصیت‌های فیلمی و انسان‌ها در کنار هم زندگی می‌کنند. چیپ و دیل با هم یک مجموعه تلوزیونی جذاب داشتند که مدت‌هاست تعطیل شده و هرکدام راه خود را رفته‌اند. حالا بعد از سال‌ها یکی از شخصیت‌هایی کارتونی به نام  مانتری جک دزدیده می‌شود. چیپ و دیل مدتی با هم دوباره کار می‌کنند تا دوستشان را پیدا کنند. آن‌ها متوجه می‌شوند که دزدی به نام سوئیت پیت شخصیت‌های بازنشسته را می‌دزدد و با ایجاد عمل جراحی حق کپی رایت آن‌ها را از بین می‌برد تا در فیلم‌های بزرگسالان که به صورت زیرزمینی ساخته می‌شود از آن‌ها استفاده شود. آن‌ها بعد از ماجراجویی‌های فراوان سوئیت پیت (پیتر پنی که حالا بزرگ شده) را پیدا می‌کنند. حالا سوئیت پیت قصد دزدیدن آن‌ها را هم دارد. چیپ و دیل  از الی که یک مأمور پلیس است کمک می‌گیرند تا پرونده را حل کنند. آن‌ها محل کار سوئیت پیت را پیدا می‌کنند و نشانه‌هایی از شخصیت‌های فیلمی را که قاچاق شده‌اند در آنجا می‌بینند. ولی قبل از اینکه آن‌ها برسند سوئیت پیت جابه‌جا شده و نمی‌توانند مانتی را پیدا کنند. ولی خیلی زود متوجه می‌شوند که یکی از نیروهای پلیس برای سوئیت پیت کار می‌کنند و به الی شک می‌کنند. سوئیت پیت و افرادش در یک تعقیب و گریز چیپ را به دام می‌اندازند. زمانی که الی برای کمک به او می‌رود الی را هم به کمک کارگاه که همدست سوئیت پیت است به دام می‌اندازند و حالا دیل باید دوستانش را نجات دهد. برای این کار از همکاران قدیمی‌اش در مجموعه تلویزیونی‌شان کمک می‌گیرد. در نهایت سوئیت پیت در دستگاه خودش تبدیل به یک موجود بی‌شاخ و دم قوی می‌شود ولی چیپ و دیل می‌توانند او را به دام بیاندازند. پلیس و کارگاه، دارودسته‌ی سوئیت پیت را دستگیر می‌کند و دو سنجاب می‌توانند دوست قدیمیشان مانتی را پیدا کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: اکویا شوفر/Akiva Schaffer

نویسنده: دن گرگوری، داگ مند/Dan Gregor ،Doug Mand

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد چیپ و دیل: تکاوران نجات

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!