• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

چیزهای کوچک

چیزهای کوچک

بررسی تخصصی فیلم The Little Things

author-img

توسط : عاطفه تاریها ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«چیز‌های کوچک» فیلمی مهیّج و جنایی درمورد دو افسر پلیس با بازی «دنزل واشنگتن» و «رامی ملک» است که در پی‌ یافتن قاتل قتل‌‌های سریالی می‌باشند. این فیلم متفاوت جنایی نقد‌های متوسطی دریافت کرده است. اما بازی خوب بازیگران در این فیلم مورد ستایش قرار گرفته است و همین امر باعث نامزدشدن «جرد لتو» در مراسم گلدن‌گلوب شد.

سال ۲۰۲۱ 125 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

همه‌ی افراد کشته‌‌شده در این فیلم با ضربات چاقو کشته‌ شده‌اند. در‌نتیجه، وجود خون‌ریزی‌های زیاد در صحنه‌ی جرم طبیعی است. کاراگاه «باکستر» با بیل به سر «آلبرت اسپارتا» (تنها مظنون پرونده) ضربه می‌زند و او می‌میرد. افسر «جو دیکن» نیز به‌اشتباه به سمت تنها بازمانده‌ی صحنه‌ی ‌جرم شلیک می‌کند و آن زن کشته می‌شود.

جزئیات
ترس

در ابتدای فیلم، خانمی درحال رانندگی در یک اتوبان خلوت است که احساس می‌کند ماشینی درحال تعقیب اوست. او سعی می‌کند از دست آن مرد فرار کند. در این صحنه، تعقیب‌و‌گریز‌های دلهره‌آوری وجود دارد. کارگاه باکستر جنازه‌ی زنی را در آب پیدا می‌کند که کبود شده و باد کرده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

جو دیکن و جیم باکستر آبجو می‌نوشند.

جزئیات
پیام مثبت

در فیلم «چیزهای کوچک» پرونده‌های قتل به‌گونه‌ای متفاوت از دیگر فیلم‌ها به نتیجه می‌رسد. افراد با سرپوش‌گذاشتن بر اتفاقات سعی می‌کنند اشتباهات همکاران خود را حل‌و‌فصل کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

«جو دیکن» افسر آگاهی مردی تیزبین و باهوش است. اما به‌اشتباه باعث کشته‌شدن تنها شاهد صحنه‌ی جرم می‌شود. همکاران او نیز در مخفی‌کردن این کار با او همکاری می‌کنند. حالا بعد از چند سال اتفاقی مشابه برای کارگاه باکستر اتفاق افتاده و جو دیکن نیز کمک می‌کند او که این اشتباه را مخفی کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم «چیزهای کوچک» فیلمی در ژانر جنایی است و تنها زنان جوان مقتول قتل‌های سریالی در این فیلم هستند. وجود خون در صحنه‌های جرم و اجسادی که بر اثر ماندن طولانی مدت در معرض هوا کبود شده و باد کرده‌اند از صحنه‌های خشن فیلم است. نکته‌ی مهمی که فیلم به آن اشاره می‌کند سرپوش‌گذاشتن بر کار غلط و دروغ‌گفتن است. هر دو افسر پلیس، یعنی «جو دیکن» و «جیم باکستر»، به‌اشتباه باعث کشته‌شدن افرادی از پرونده‌های خود می‌شوند. اما هرکدام سعی می‌کنند هرآنچه دیده‌اند را انکار‌ کنند. این فیلم صحنه‌هایی از اجساد برهنه‌ی زنان نشان می‌دهد که تا حدودی سانسور‌ شده‌ است.

خلاصه: این فیلم جنایی صحنه‌هایی از اجساد زنان و خون‌های ریخته‌شده به نمایش‌ می‌گذارد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درخصوص کار «جو دیکن» و سرپوش‌گذاشتن بر مسائل به جای حل‌کردن آن‌ها با فرزندتان صحبت کنید. «جو دیکن» در فیلم از این جمله استفاده می‌کند «گذشته آینده‌ای است که تکرار می‌شود.» زیرا خود او هم مانند «باکستر» به اشتباه باعث کشته‌شدن فردی از پرونده‌ی خود می‌شود که بر آن سرپوش می‌گذارد. درباره‌ی منطق این جمله با فرزندتان گفت‌وگو کنید. سعی کنید بحث را به سمت درس‌گرفتن از گذشته ببرید، نه تکرار آن. در این فیلم زنان مقتول هستند. درمورد راه‌حل‌هایی که باعث آسایش و آرامش زنان در جامعه می‌شود صحبت کنید

خلاصه: از فرزندتان بپرسید که «باکستر» در آن شرایط که باعث کشته‌شدن «آلبرت» شده بود، باید چه می‌کرد. درمورد کار «جو دیکن» و دروغ‌هایش باهم صحبت کنید.

داستان فیلم

«جو‌ دیکن»، معاون کلانتر برای گرفتن نمونه شواهد پرونده‌ای به لس‌آنجلس می‌رود. او در این شهر با سرنخ‌هایی از قتل‌های سریالی روبه‌رو می‌شود که با پرونده‌ی ناتمام خودش مرتبط است. او با «جیم باکستر»، کارگاه پرونده، برای پیدا‌کردن مجرم قتل‌های زنجیره‌ای همکار می‌شود. آن‌ها در این راه باعث کشته‌شدن تنها مظنون پرونده، یعنی «آلبرت اسپارتا» می‌شوند. در انتها این دو افسر پلیس با سرپوش‌گذاشتن بر مسئله و پاک‌کردن تمام سرنخ‌ها پرونده را مختومه اعلام می‌کنند.

جزئیات فیلم

کارگردان: جان لی هنکوک-John Lee Hancock‎

نویسنده: جان لی هنکوک-John Lee Hancock‎

تهیه‌کننده: جان لی هنکوک-John Lee Hancock‎

بازیگران: دنزل واشینگتن، رامی ملک و جارد لتو-Denzel Washington-Rami Malek‎-Jared Leto

شخصیت‌ها:

جو دیکن: «جو دیکن» با بازی دنزل واشنگتن افسر ماهری است. او در پرونده‌ای قدیمی که کاراگاهش بوده باعث کشته‌شدن تنها شاهد صحنه‌ی جرم می‌شود، اما آن را مخفی می‌کند.

جیم باکستر:او کارگاه جوانی است که سعی می‌کند با کمک جو دیکن پرونده‌ی قتل‌های زنجیره‌ای را به نتیجه برساند. اما در این راه باعث کشته‌شدن تنها مظنون پرونده می‌شود.

آلبرت اسپارتا: «آلبرت» با بازی جرد لتو تنها مظنون پرونده‌ی قتل است.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Gran Via Productio-گرن ویا-برادران وارنر

جوایز و افتخارات: نامزد نقش مکمل مرد برای بازی جرد لتو

مخاطب اثر: بزرگسالان

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد