• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

چهار بچه و اون

بررسی تخصصی فیلم Four Kids And It

چهار بچه و اون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

چهار کودک که برای گذراندن تعطیلات و آشنایی با هم به «کورنوال» می­‌روند، در آنجا با موجودی عجیب آشنا می‌شوند که می‌­تواند آرزوهای آن‌ها را برآورده سازد. فیلمی در ژانر علمی ـ تخیلی که محصول سال ۲۰۲۰ است.

سال 2020 110 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

مردی به نام تیرستن به‌دنبال سامیاد است تا از او سوء‌استفاده کند و به آرزوهایش برسد. او سامیاد را زندانی و با استفاده از شوکر برقی او را مجبور می‌کند تا آرزوهایش را برآورده کند؛ اما بچه‌ها با او درگیر می‌شوند و سامیاد را نجات می‌دهند.

جزئیات
ترس

زمانی‌که بچه‌ها به لب ساحل می‌روند، با موجود جادویی و عجیبی آشنا می‌شوند. آن‌ها از او می‌ترسند؛ اما بعد با او دوست می‌شوند و او آرزوی رابی را که صخره‌نورد‌شدن است، برآورده می‌کند. رابی هم بالای صخره می‌رود؛ اما در زمان غروب آفتاب که اثر آرزو از بین می‌رود، ممکن است از صخره بیافتد؛ اما رز او را نجات می‌دهد. نمایش این سکانس‌ها موجب ایجاد ترس و دلهره در کودکان می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پدر رز و مادر اسمش در سکانس‌هایی از فیلم مشروب می‌نوشند.

جزئیات
پیام مثبت

چهار کودکی که به‌تازگی با سامیاد آشنا شده‌اند و هرکدام از آن‌ها می‌خواهد به آرزویش برسد. آن‌ها زمانی‌که متوجه می‌شوند جان سامیاد در خطر است، با هم همکاری می‌کنند تا بتوانند او را درجایی پنهان کنند. این کودکان از طلاق والدین خود ناراحت هستند و آرزو دارند که دوباره در کنار هم زندگی کنند؛ اما درنهایت برای سامیاد آرزو می‌کنند تا در آرامش به خوابی صدساله برود. رابی بااینکه مدام درحال بازی با پلی‌استیشن است؛ اما برای نجات جان سامیاد حاضر می‌شود از پلی‌استیشن خود بگذرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رز از طلاق پدر و مادرش ناراحت است و تصمیم می‌گیرد آرزویی را که می‌خواهد به سامیاد بگوید این باشد که پدر و مادرش باهم آشتی و دوباره باهم زندگی کنند؛ اما او درمدتی که به تعطیلات رفته‌اند، با اسمش و مودی دوست می‌شود و تصمیم می‌گیرد که آرزو کند سامیاد در آرامش باشد و دیگر کسی او را اذیت نکند. تیرستن مردی است که سال‌ها در آن روستا زندگی کرده و به دنبال سامیاد بوده است تا از او سوء‌استفاده کند و به آرزوهایش برسد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

موضوع اصلی فیلم درباره‌ی موجودی جادویی و تخیلی است که می­تواند آرزوها را برآورده سازد. شخصیت‌های کودک فیلم کم‌کم به او علاقه‌مند می­شوند و زمانی‌که جان او در خطر است، تلاش می­کنند تا او را نجات دهند. درباره‌ی تصمیمات و شخصیت‌های کودکان در مواجهه با اتفاقاتی که برای آن‌ها می‌افتد، مانند نجات جان سامیاد که مجبور به اِعمال خشونت می‌شوند، گفت‌وگو کنید.

هم‌چنین درباره‌ی شخصیت سامیاد که موجودی تخیلی است صحبت کنید.

در این فیلم نشان داده می‌شود که پدر رز و مادر اسمش به تازگی از همسران خود جدا شده‌اند و تصمیم دارند با هم ازدواج کنند؛ اما فزندان آن‌ها راضی به این ازدواج نیستند و جدایی از پدر و مادرشان آن‌ها را غمگین کرده است. با فرزندتان درباره‌ی طلاق والدین و ازدواج مجدد آن‌ها صحبت کنید و نظرشان را بپرسید.

خلاصه: درباره‌ی تصمیمات کودکان و شخصیت آن‌ها در مواجهه با اتفاقاتی که برایشان می‌افتد، گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا رز در لحظه‌ی آخر آرزویش را تغییر داد؟

نظر فرزندتان را درباره‌ی طلاق والدین بپرسید.

از فرزندتان بخواهید از فیلم نتیجه‌گیری کند.

آیا کودکتان با تصمیم رابی و خراب‌کردن پلی‌استیشن‌اش برای نجات جان سامیاد موافق است؟

خلاصه: چرا رز در لحظه‌ی آخر آرزویش را تغییر داد؟

داستان فیلم

رز و رابی همراه پدرشان برای تعطیلات به سفر می­روند و زمانی‌که به کلبه­شان می­رسند، متوجه می­شوند که پدر آن‌ها با خانمی که دو فرزند به نام اسمش و مودی دارد، قرار گذاشته است که آن‌ها هم برای تعطیلات پیش آن‌ها بروند. مادر رز برای تحصیل به دانشگاه رفته است و به‌خاطر همین اتفاق از همسرش جدا شده است. پدر اسمش هم یک تاجر است و به‌خاطر اینکه همیشه درگیر کار بوده است، توجهی به همسر و فرزندانش نمی‌کرده، برای همین مادر اسمش از او جدا شده است. پدر رز و مادر اسمش تصمیم دارند با هم ازدواج کنند و برای آشنایی بچه‌ها باهم به این تعطیلات آمده‌اند؛ اما بچه‌ها از تصمیم آن‌ها راضی نیستند و دوست دارند با پدر و مادر خود زندگی کنند. زمانی‌که آن‌ها به پیک‌نیک می­روند، بچه‌ها با موجود عجیبی به نام سامیاد آشنا می­شوند. او می­تواند آرزوهای بچه‌ها را به مدت یک روز برآورده کند. برای همین هر روز یکی از بچه‌ها پیش او می­رود و آرزویی می­کند. رز آرزو دارد که پدر و مادر او باهم آشتی و دوباره باهم زندگی کنند؛ اما به‌خاطر اینکه مردی به‌دنبال سامیاد است و می­خواهد او را آزار دهد، آرزو می­کند که سامیاد در آرامش باشد.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: Andy De Emmony / اندی دی امونی

نویسنده/ مترجم: Simon Lewis, Mark Oswin / سیمون لیوِز، مارک اُشن.

نام تهیه‌کننده: Julie Baines, Anne Brogan/ جولی بینز، آنا براگن.

نام بازیگران: pippa haywood, Matthew Goode, Ashley Aufderheide,Billy Jenkins,

Paula Patton / پائولا پاتون، بیلی جینکنز، پایپا هِیوود، متیو گود، اشلی آفدرهاید.

نام شخصیت‌ها:

رز: دختری باهوش که دوست دارد پدر و مادرش با هم آشتی و کنار هم زندگی کنند؛ اما موقع آرزوکردن پشیمان می‌شود و دوست دارد سامیاد در آرامش باشد،

اسمش: دختری زیرک و بازیگوش که با مادرش به تعطیلات آمده است و به‌مرور رابطه‌اش با رز خوب می‌شود،

سامیاد: موجودی جادویی که قادر است آرزوهای دیگران را به مدت یک روز برآورده کند،

تیرستن: مردی که به دنبال سامیاد است تا از او سوء‌استفاده کند و با آن به آرزوهایش برسد.

کشور سازنده: بریتانیا

کمپانی سازنده: Kindle Entertainment-Deadpan Pictures

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه