چهار بچه و اون

بررسی تخصصی فیلم Four Kids And It

چهار بچه و اون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

چهار کودک که برای گذراندن تعطیلات و آشنایی با هم به «کورنوال» می­‌روند، در آنجا با موجودی عجیب آشنا می‌شوند که می‌­تواند آرزوهای آن‌ها را برآورده سازد. فیلمی در ژانر علمی ـ تخیلی که محصول سال ۲۰۲۰ است.

سال 2020 110 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

مردی به نام تیرستن به‌دنبال سامیاد است تا از او سوء‌استفاده کند و به آرزوهایش برسد. او سامیاد را زندانی و با استفاده از شوکر برقی او را مجبور می‌کند تا آرزوهایش را برآورده کند؛ اما بچه‌ها با او درگیر می‌شوند و سامیاد را نجات می‌دهند.

جزئیات
ترس

زمانی‌که بچه‌ها به لب ساحل می‌روند، با موجود جادویی و عجیبی آشنا می‌شوند. آن‌ها از او می‌ترسند؛ اما بعد با او دوست می‌شوند و او آرزوی رابی را که صخره‌نورد‌شدن است، برآورده می‌کند. رابی هم بالای صخره می‌رود؛ اما در زمان غروب آفتاب که اثر آرزو از بین می‌رود، ممکن است از صخره بیافتد؛ اما رز او را نجات می‌دهد. نمایش این سکانس‌ها موجب ایجاد ترس و دلهره در کودکان می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پدر رز و مادر اسمش در سکانس‌هایی از فیلم مشروب می‌نوشند.

جزئیات
پیام مثبت

چهار کودکی که به‌تازگی با سامیاد آشنا شده‌اند و هرکدام از آن‌ها می‌خواهد به آرزویش برسد. آن‌ها زمانی‌که متوجه می‌شوند جان سامیاد در خطر است، با هم همکاری می‌کنند تا بتوانند او را درجایی پنهان کنند. این کودکان از طلاق والدین خود ناراحت هستند و آرزو دارند که دوباره در کنار هم زندگی کنند؛ اما درنهایت برای سامیاد آرزو می‌کنند تا در آرامش به خوابی صدساله برود. رابی بااینکه مدام درحال بازی با پلی‌استیشن است؛ اما برای نجات جان سامیاد حاضر می‌شود از پلی‌استیشن خود بگذرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رز از طلاق پدر و مادرش ناراحت است و تصمیم می‌گیرد آرزویی را که می‌خواهد به سامیاد بگوید این باشد که پدر و مادرش باهم آشتی و دوباره باهم زندگی کنند؛ اما او درمدتی که به تعطیلات رفته‌اند، با اسمش و مودی دوست می‌شود و تصمیم می‌گیرد که آرزو کند سامیاد در آرامش باشد و دیگر کسی او را اذیت نکند. تیرستن مردی است که سال‌ها در آن روستا زندگی کرده و به دنبال سامیاد بوده است تا از او سوء‌استفاده کند و به آرزوهایش برسد.

ادامه متن

چرا رز در لحظه‌ی آخر آرزویش را تغییر داد؟

نظر فرزندتان را درباره‌ی طلاق والدین بپرسید.

از فرزندتان بخواهید از فیلم نتیجه‌گیری کند.

آیا کودکتان با تصمیم رابی و خراب‌کردن پلی‌استیشن‌اش برای نجات جان سامیاد موافق است؟

خلاصه: چرا رز در لحظه‌ی آخر آرزویش را تغییر داد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه