• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم پینوکیو (Pinocchio)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

7 روز پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

150 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان مشهور و جذاب پینوکیو، این‌بار در قالب یک فیلم سینمایی عرضه شده است. این فیلم محصول 2022 کمپانی والت دیزنی است که شخصیت‌های واقعی و کارتونی در کنار یکدیگر هستند. پیام آن، شجاعت، صداقت و از خودگذشتگی است. خشونت و ترس در این فیلم، جدی‌تر از نسخه‌های قبلی است و برای رده سنی زیر 10 سال توصیه نمی‌شود.

ژانر : درام

سال 2022 105 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز، بهتر است بدانید این نسخه از داستان قدیمی پینوکیو، خشونت و ترس‌های واقعی‌تری دارد. این واقعی بودن سکانس‌ها، باعث می‌شود تا تماشای آن را برای رده سنی زیر 10 سال توصیه نکنیم. هرچند داستان پینوکیو بسیار جذاب، هیجان‌انگیز و پر از فراز و نشیب است.

در این فیلم، واقعیت و به نوعی مجاز، در کنار یکدیگر هستند. پدر ژپتو و فضای فیلم واقعی است اما شخصیت‌های غیر واقعی مانند پینوکیو، جیمینی، سوفیا و هیولا، کارتونی هستند. این موضوع، هم برای بچه‌ها جذاب است و هم می‌تواند برایشان سوال‌برانگیز باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

انتخاب این فیلم برای تماشا، می‌تواند به انتخابی هوشمندانه بدل شود اگر ما در کنار فرزندانمان باشیم و درباره‌ی داستان و پیام‌های آن، با یکدیگر گفتگو کنیم. شما می‌توانید در مورد شخصیت پینوکیو با فرزندانتان صحبت کنید و از آن‌ها بپرسید:

آیا سادگی و مهربانی همیشه خوب است؟ با چه کسانی باید مهربان بود؟ علت گرفتاری‌های پیش آمده برای پینوکیو چه بود؟ آیا می‌توان به همه اعتماد کرد؟ معیارهای تو برای اعتماد به دوستان و افراد دور و برت چیست؟

ادامه متن

داستان اثر

پدر ژپتو، استاد نجاری که تمام وقتش را صرف ساخت مصنوعات چوبی می‌کند، تصمیم می‌گیرد یک عروسک چوبی بسازد. او با تمام هنر و عشقی که در قلبش دارد، این اثر را خلق می‌کند و آرزو می‌کند که ای کاش یک پسر داشت. آرزوی او، برآورده شده و عروسک چوبی‌ که نامش را پینوکیو گذاشته بود، جان می‌گیرد و زنده می‌شود. پری آبی به پینوکیو گفته است که اگر در زندگی، شجاع، صادق و از خود گذشته باشد، تبدیل به یک پسر واقعی خواهد شد. همه‌ی تلاش پینوکیو، این است که اینگونه باشد تا آرزوی خود و پدرش برآورده شود اما زندگی پر از فراز و نشیب و آدم‌هایی است که قصد سوء‌استفاده از او را دارند. روباهی او را فریفته و به سودای شهرت، به یک گروه نمایش می‌فروشد. رییس گروه، پینوکیو را در قفسی حبس کرده و قصد دارد با نمایش او، پول زیادی به جیب بزند که پینوکیو با کمک جیمینی از آنجا می‌گریزد اما در دام سوداگران جزیره‌ی لذت گرفتار می‌شود. این بار هم با کمک جیمینی از آنجا، فرار می‌کند. این داستان با نجات جان پدر ژپتو، پایان می‌یابد و پینوکیو یاد می‌گیرد که همه آدم‌ها، قابل اعتماد نیستند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Robert Zemeckis

نویسنده/ مترجم: Robert Zemeckis

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پینوکیو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!