• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم پیشونی سفید ۲

author-img

توسط : غزل لالوند ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم «پیشونی سفید 2» داستانی ایرانی درباره‌ی آهویی پیشانی سفید است که برای نجات دیگر آهوان، به سوی قلعه می‌رود و آهوها و سالار را که در بند بله‌بله اسیر شده‌اند نجات می‌دهد. فیلم حاوی خشونت‌های از نوع کلامی، تندی، توهین و تهدیدِ پیشونی سفید از سوی سالار است. همچنین تیراندازی با تیروکمان و استفاده از طلسم و جادو نیز از صحنه‌های این فیلم است.

سال 1396 ۹٠ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم حاوی مقدار زیادی خشونت فیزیکی، کلامی و روانی است. رفتار سالار با پیشونی سفید با تحکم و تهدید به مرگ همراه است و در صحنه‌هایی او را کتک‌می زند. موضوع دزدی بچه و فروش او به سالار و سوءاستفاده از او به‌عنوان کارگر از خشونت‌های موجود در فیلم است.

تمسخر، توهین و بدزبانی، مخصوصاً از سوی سالار و روباه، بسیار زیاد است و لازم است شما راجع‌به به‌کارگیری این‌گونه الفاظ زشت با فرزندتان صحبت کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود راجع‌به حس مسئولیت و محبت پیشونی سفید صحبت کنید. از او بپرسید اگر جای پیشونی سفید بود، با توجه به بدرفتاری‌های سالار، آیا برای نجات او خطر می‌کرد و به قلعه می‌رفت؟ اگر جای پیشونی سفید بود، آیا زندگی همنوعانش آنقدر برایش مهم بود که به‌خاطر آنان زندگی خود را به خطر بیندازد؟ راجع‌به رفتار وکیل‌مدافع و قاضی دادگاه گفت‌وگو کنید.

خلاصه: از فرزندتان بخواهید ویژگی‌های مثبت پیشونی سفید را برایتان توضیح دهد.

داستان اثر

جادوگری به نام اختاپوس برای جوان‌ماندن نیاز به نوشیدن عصاره‌ی آهو دارد. عصاره‌‌ی آهوهای معمولی فقط چند روز دوام می‌آورد. دانشمندانِ دربار می‌گویند عصاره‌ی آهوی پیشانی سفید می‌تواند اثری همیشگی و ابدی داشته باشد. پس اختاپوس بله‌بله را به‌دنبال آهوی پیشونی سفید می‌فرستد.

گرگ و روباه هم دنبال آهوها هستند و وقتی متوجه می‌شوند که همه دنبال آهوی پیشونی سفیدند، تصمیم می‌گیرند آن را شکار کنند. او پیش باباسالار زندگی می‌کند و مادرش، آهوی پیشونی طلا به‌دنبال اوست. پیشونی سفید به‌وسیله‌ی پیراستاد می‌فهمد چندین آهو در قصر زندانی هستند، به‌دنبال نجات این بچه‌آهوها راهی می‌شود، پیراستاد به او ترکیبی از گل‌های جادویی می‌دهد تا در موقع خطر آن‌ها را در صورت دشمن فوت کند تا او را از بین ببرد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: سید جواد هاشمی

نویسنده: سیدجواد هاشمی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پیشونی سفید ۲

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>