• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم پیشونی‌سفید ۳

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

11 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک فیلم فانتزی و پر از صحنه‌های رقص و موسیقی با موضوع مبارزه‌ی افراد درستکار علیه موجودی پلید. فداکاری و شجاعت، پیام اصلی این فیلم است. این داستان درباره‌ی آهوی مهربان و شجاعی است که اختاپوس قصد دارد شیره‌ی جانش را به‌دست بیاورد. او مادر و پدر پیشونی‌سفید را طلسم می‌کند تا از آن‌ها برای به‌دست‌آوردن آهو استفاده کند؛ اما پیشونی‌سفید که متوجه این موضوع می‌شود، خودش را تسلیم اختاپوس می‌کند تا مادر و پدرش را از طلسم او نجات دهد. با کمک‌های یک پیر خردمند به نام پیراستاد و میمون زرنگی به نام پنجه‌طلا، پیشونی‌سفید نجات پیدا می‌کند و اختاپوس نابود می‌شود.

سال ۱۳۹۷ 83 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 7 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

پیام اصلی این فیلم درباره‌ی فداکاری و همکاری برای ایستادگی درمقابل بدی است، این پیام به‌راحتی از فیلم دریافت می‌شود. در این اثر موجودات فانتزی وجود دارند که گریم‌های آن‌ها ممکن است برای کودکان ترسناک باشد و به‌دلیل فانتزی‌بودن فضا، کودک متوجه سیر منطقی داستان نباشد. شخصیت‌ها درواقع حیوانات جنگل هستند؛ اما ظاهر انسانی دارند. ممکن است همانندسازی برای کودک قابل درک نباشد و بین انسان‌بودن و حیوان‌بودنِ شخصیت‌ها نوعی سردرگمی را تجربه کنند. فرزند شما ممکن است نتواند احتمالات را درنظر بگیرد و پیامد رفتارها را حدس بزند. ممکن است در حین تماشای فیلم هیجانات متفاوتی را تجربه کند؛ ازجمله ترس که به هردلیلی راجع به آن، با شما صحبت نکند. صحبت‌کردن از احساسات اهمیت زیادی دارد.

در دنیای این انیمیشن جادو وجود دارد که ممکن است کودک گاهی مرز بین واقعیت و خیال را گم کند. پیشونی‌سفید شخصیت بسیار شجاعی است که می‌تواند در شجاعت و فداکاری، الگوی خوبی برای کودکان محسوب ‌شود. البته ممکن است همدلیِ کودک با شخصیت اصلی در مواقعی که پیشونی‌سفید در استوانه حبس می‌شود، موجب ترس او شود. لازم است به این مورد اشاره کنیم که پیشونی‌سفید برای نجات پدر و مادرش بدون اطلاع بزرگترها، فرار می‌کند و برخلاف حرف پیراستاد که گفته بود کاری نکند، پیش اختاپوس پلید می‌رود. این عمل ممکن است نوعی لجبازی و حرف‌زدن روی حرف بزرگ‌تر را برای کودک توجیه کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بخواهید سیر داستان را تعریف کند. این کار باعث می‌شود تا نتیجه‌گیری درست از داستان محقق شود.

درباره‌ی شخصیت‌های داستان با کودک خود صحبت کنید تا متوجه شوید کودک شما چه درکی از داستان دارد. راجع به تصمیم‌هایی که هرکدام از شخصیت‌ها به‌ویژه پیشونی‌سفید می‌گیرند و پیامد این تصمیم‌ها، با فرزند خود صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

«پیشونی‌سفید» آهوی مهربانی است که با پدرخوانده‌اش، «سالار»، زندگی می‌کند و یک‌بار از دست موجود پلیدی به نام «اختاپوس» نجات پیدا کرده است. در قسمت سوم این فیلم، دادگاه سرپرستی پیشونی‌سفید را به مادر واقعی او می‌سپارد و باباسالار که فکر می‌کند پدر خوبی برای پیشونی‌سفید نبوده است، خانه‌شان را ترک می‌کند. پیشونی‌سفید به مادرش، «پیشونی‌طلا»، کمی مشکوک است. یک شب موجودی به نام «بل‌بله» به خانه‌ی آن‌ها حمله می‌کند و پیشونی‌سفید و مادرش را زندانی می‌کند. در این ماجرا پیشونی‌سفید متوجه می‌شود بل‌بله پدر واقعی اوست و هم مادر و هم پدرش برای بردن او پیش اختاپوس بدجنس تلاش می‌کنند؛ زیرا اختاپوس برای به‌دست‌آوردن عصاره‌ی جان پیشونی‌سفید و دست‌یافتن به عمر جاودانه، مادر و پدر او را طلسم کرده و آن‌ها را به خدمت خودش درآورده است. در این میان پیرمرد درستکاری به نام «پیراستاد»، «میمون پنجه‌طلا» را برای نجات پیشونی‌سفید می‌فرستد و پنجه‌طلا او را از دست مادر و پدرش نجات می‌دهد؛ اما پیشونی‌سفید برای نجات مادر و پدرش از طلسم، به‌تنهایی پیش اختاپوس می‌رود و با او معامله می‌کند که در ازای باطل‌شدن طلسم، شیره‌ی جانش را به او بدهد. این اتفاق می‌افتد و با فداکاری پیشونی‌سفید، همه‌ی طلسم‌های اختاپوس باطل می‌شود. پیش از آنکه اختاپوس شیره‌ی جان پیشونی‌سفید را سر بکشد، یک‌بار دیگر میمون پنجه‌طلا سر می‌رسد و عصاره را از اختاپوس می‌گیرد و به خورد پیشونی‌سفید می‌دهد. زندگی پیشونی‌سفید نجات پیدا می‌کند و اختاپوس از بین می‌رود.

جزئیات اثر

کارگردان: سید جواد هاشمی

نویسنده: سید جواد هاشمی

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : زهرا ش احمدی

۲۳ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 7 +
گزارش نظر

بین سه گانه آهوی پیشونی سفید این قسمت از همه ضعیف تر بود و هیجان زیادی برای بچه ها داشت بهرحال از خودگذشتگی پیشونی سفید و شجاعت فلفلی بعنوان الگوی مثبت می‌تواند درنظر گرفته شود.

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پیشونی‌سفید ۳

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>