• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم پنج فوت فاصله ( Five Feet Apart)

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پنج فوت فاصله» فیلمی عاشقانه درباره‌ی دختر و پسر جوانی است که از کودکی دچار بیماری ریوی هستند و در مدّتی که در بیمارستان بستری هستند، بعد از آشنایی، به هم علاقه‌مند می‌شوند، اما به‌خاطر بیماری، باید همیشه 5 قدم از هم فاصله بگیرند. این فیلم در سال 2019 در کشور آمریکا تولید شده است.

سال 2019 115 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم ژانری درام و رمانتیک دارد و داستانش درباره‌ی دختر و پسر نوجوانی است که بیماری ریوی دارند و در بیمارستان با هم آشنا می‌شوند و کم‌کم به هم علاقه‌مند می‌شوند. در فیلم روابط دختر و پسر به‌راحتی نشان داده می‌شود و شخصیت‌ها به‌خاطر فرهنگ و سبک زندگی‌شان به‌صورت مستقل با مسائل خود برخورد می‌کنند.

حتماً درباره این موضوع با فرزندانتان صحبت کنید زیرا نوجوانان در این سن تمایل بیشتری به روابط عاطفی و ارتباط با جنس مخالف نشان می‌دهند. لازم است به آن‌ها بگویید که باید از راه‌های صحیحی برای برقراری این رابطه استفاده کنند و حتماً این موضوع را با شما در میان بگذارند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا ترک‌کردن استلا توسط ویل کار درستی بود؟ اگر جای استلا بودید ترجیح می‌دادید پیش ویل بمانید یا او را ترک کنید و درمانتان را ادامه دهید؟ نظرت درباره‌ی شخصیت ویل چیست؟

خلاصه: شخصیت استلا چه ویژگی‌های مثبتی داشت؟

داستان اثر

استلا دختر جوانی که از کودکی دچار بیماری به نام فیبروزسیستیک است و منتظر پیوند ریه است. زمانی‌که او در بیمارستان بستری می‌شود، مرتب درمان خود را ادامه می‌دهد و در آن مدّت فیلم‌هایی می‌سازد که در آن درباره‌ی بیماری و درمان صحبت می‌کنند تا بقیه هم با این بیماری آشنا شوند.

او در بیمارستان با پسری به نام ویل آشنا می‌شود که یک باکتری ریوی دارد و متوجه می‌شود که درمان و پرهیز غذایی‌اش را رعایت نمی‌کند. استلا وسواس دارد و دوست دارد همه‌چیز مرتب باشد و همه‌ی بیماران به درمانشان اهمیت بدهند. برای همین از ویل می‌خواهد که او هم داروهایش را بخورد و رژیم غذایی را رعایت کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Justin Baldoni

نویسنده: Tobias Iaconis

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پنج فوت فاصله

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>