• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم پسر نانوا (The Baker's Son)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

261 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
«پسر نانوا» فیلمی در ژانر عاشقانه است که موتور محرکه‌ زندگی را عشق می‌داند. عشقی که منبع الهام انسان است و اوست که باعث می‌شود، حتی نان‌هایی که قهرمان داستان می‌پزد هم طعم خاص و جادویی داشته باشد. متیو، همانطور که در پخت نان عشق را نادیده گرفته، سال‌ها با چشم‌پوشی از دختری که نمی‌داند منبع الهامش است، به دنبال این عشق در وجود شخص دیگری است. روند داستانی فیلم یک خطی و آرام و عاری از خشونت و ترس است.

ژانر : عاشقانه

سال 2021 84 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

مهم‌ترین مسئله برای تماشای این فیلم آن است که بدانید، با داستانی عاشقانه روبرو هستیم که به بوسه و وصال ختم می‌شود. اگر مایل نیستید که فرزندتان که در سن حساس نوجوانی و اوج احساسات نسبت به جنس مخالف است، در معرض چنین فیلم‌هایی قرار بگیرید، تماشای آن را توصیه نمی‌کنیم. اما اگر قائل به این هستید که عشق نیز مانند هر مقوله‌ دیگری، حقیقتی است که در زندگی باید با آن مواجه شد، می‌توانید با خیال راحت و در کنار خانواده، به تماشای نسخه‌ پالایش شده‌ این فیلم بنشینید. عشق بنیان و زیربنای اصلی زندگی است. زندگی که در آن عشق نباشد، پوچ و بی‌ معنی خواهد شد. عشق است که باعث تشکیل نهاد مهم خانواده می‌شود. این عشق، می‌تواند عشق به همسر، فرزند، کار و... باشد. خداوند با عشق انسان‌ها را خلق کرد و پیامبران را فرستاد تا عشق پاک و زندگی‌ساز را به انسان بیاموزند. موضوع عشق پاک، و زیربنایی بودن آن برای یک زندگی شاد و سالم، می‌تواند موضوع خوبی برای یک گفت‌وگوی خانوادگی باشد.

نکات مثبت زیادی را می‌توان برای این فیلم بیان کرد. از جمله تلاش و همدلی و همکاری ساکنان شهر برای رونق دادن به کسب و کارشان و جذب گردشگر. درباره‌ این همدلی و مهربانی اهالی می‌توانید با فرزندانتان گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ علت طعم خاص نان‌های متیو از فرزندتان سوال کنید و بپرسید نظر تو درباره‌ اثر عشق و علاقه در زندگی و کار چیست؟

درباره‌ عشق و انواع آن با یکدیگر گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

داستان اثر

متیو پسر نانوایی است که شغل پدر را به ارث برده اما به اندازه او در این شغل موفق نیست. او تنها نانوای شهر کوچک ساحلی ویندوارد است. ویندوارد که مهم‌ترین منبع درآمدش، از گردشگری است، ماه‌هاست که هیچ گردشگری به خود ندیده و اکثر ساکنانش با مشکلات مالی مواجه هستند. پدر متیو معتقد است که آنچه طعم نان را جادویی و خاص می‌کند، یک عشق است، عشقی که انگیزه و علاقه‌ای دوچندان به انسان می‌بخشد. متیو در این باره با آنی صحبت می‌کند و همان شب، بهترین نان با بهترین طعم را می‌پزد اما از آنجا که تازه عاشق دختری به نام نیکول شده است، راز این طعم را عشق به آن دختر می‌داند. از آن روز شهر دوباره رونق می‌گیرد و گردشگران زیادی برای چشیدن طعم خاص نان‌های دیودرا، به آنجا سفر می‌کنند. همه خوشحال هستند تا اینکه نیکول از آنجا می‌رود و نان‌های متیو دوباره طعم خود را از دست می‌دهند. اهالی همه از او کمک می‌خواهند. آنی که سال‌ها عاشق متیو بوده، تصمیم به مهاجرت می‌گیرد و متیو که از دستش عصبانی است، پس از دعوا با او تا صبح نان می‌پزد و دوباره همان طعم خاص به نآن‌ها برمی‌گردد! متیو متوجه می‌شود که منبع الهام او آنی بوده است نه نیکول و او سال‌هاست ناخودآگاه عاشقانه او را دوست داشته و تاکنون در اشتباه بوده است. داستان با وصال آن‌ها و رونق دوباره‌ی کسب و کار شهر، پایان می‌یابد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Mark Jean

نویسنده/ مترجم: Steven Peterman, Gary Dontzig

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پسر نانوا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>