• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

پرستار مک فی

بررسی تخصصی فیلم Nanny McPhee

پرستار مک فی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم فانتزی «پرستار مک‌فی» داستان یک پرستار است. او سر بزنگاه به کمک خانواده‌هایی می‌رود که برای تربیت و نگهداری فرزندشان به مشکل برخورده‌اند. در این قسمت، او به آقای براون برای نگهداری از هفت‌فرزند غیرقابل کنترل کمک می‌کند. کودکان می‌توانند با تماشای این فیلم خانوادگی و کمدی، به اهمیت خانواده پی ببرند و درکنار هم‌بودن، مؤدب‌بودن و درست‌رفتار‌کردن را یاد بگیرند. شیطنت‌های کودکان در این فیلم ممکن است برای مخاطبان کودک لذت‌بخش و تقلیدپذیر باشد که لازم است والدین آن‌ها را در‌این‌باره راهنمایی کنند.

سال 2005 102 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این فیلم فانتزی، صحنه‌های خشونت‌آمیز وجود ندارد، مگر در شیطنت‌کردن بچه‌های آقای براون که به‌صورت طنز اتفاق می‌افتد. آن‌ها تظاهر می‌کنند گوشت خواهر کوچکشان را می‌خورند تا پرستارشان را فراری دهند. یکی از بچه‌ها با ظرف به صورت آشپز ضربه می‌زند. آشپز با عصبانیت موشِ اسباب‌بازی را خرد می‌کند.

جزئیات
ترس

این فیلم فانتزی است و لحظات خنده‌دار و شادی زیادی دارد. نمایش شخصیت دایه مک‌فی با چهرۀ زشت و عصای جادویی، برای اولین‌بار می‌تواند کمی ترسناک باشد. آقای براون و اوانجلین از دیدن سایۀ دایه مک‌فی پشت در وحشت می‌کنند. در یک صحنه، بچه‌های آقای براون دربارۀ از‌دست‌دادن مادرشان و بی‌توجه‌شدن پدرشان به آن‌ها صحبت می‌کنند که کمی ناراحت‌کننده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در این فیلم هفت خواهر و برادر وجود دارند که برای راحت‌شدن از دست پرستارهایشان، با همکاری هم آن‌ها را اذیت می‌کنند و از این‌کار لذت می‌برند. آن‌ها جلوی پرستار مک‌فی حرف زشت می‌زنند و به دروغ تظاهر به مریضی می‌کنند؛ اما بعد یاد می‌گیرند مؤدب باشند و درست رفتار کنند. در صحنۀ ملاقات آقای براون و سلما برای خواستگاری، اتفاقاتی می‌افتد که به‌صورت طنز به مسائل جنسی اشاره می‌کند؛ مانند افتادن اتفاقی آقای براون روی سلما.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

اهمیت خانواده و فرزندپروری از پیام‌های اصلی داستان است. پرستار مک‌فی تنها کسی است که از پس بچه‌های آقای براون برمی‌آید. او بدون افراط و تفریط به بچه‌ها یاد می‌دهد که نتیجۀ رفتار خودشان را بپذیرند، منظم باشند و رفتار مؤدبانه‌ای داشته باشند. همین باعث می‌شود بچه‌ها پرستار مک‌فی را دوست بدارند و از او متشکر باشند. فرزندان آقای براون، همیشه با هم هستند و در هر‌کاری (حتی شیطنت‌کردن‌هایشان) به کمک هم تصمیم می‌گیرند و تیمی عمل می‌کنند. هیچ‌کدام از آن‌ها حاضر نیستند از خواهرها و برادرهایشان جدا شوند. (عمه آدلاید می‌خواهد یکی از آن‌ها را با خودش ببرد) اوانجلین خدمت‌کار مهربانی است که همۀ بچه‌ها را دوست دارد و با فداکاری، برای زندگی پیش عمه آدلاید می‌رود تا فرزندان آقای براون از هم جدا نشوند. آقای براون پس از مرگ همسرش به اندازۀ کافی برای بچه‌هایش وقت نمی‌گذارد؛ اما مشخص است که آن‌ها را دوست دارد و سعی می‌کند از آن‌ها مراقبت کند. بچه‌های آقای براون زمانی‌که متوجه مشکل مالی پدر و اجبار او به ازدواج می‌شوند، سعی می‌کنند شرایط را درک و راه‌حل مناسبی پیدا کنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

فرزندان آقای براون با یکدیگر شیطنت می‌کنند و از این کار خود لذت می‌برند؛ اما درنهایت یاد می‌گیرند که رفتار درستی داشته باشند. بچه‌ها همیشه باهم هستند، در تصمیم‌گیری‌ها و حتی شیطنت‌ها با هم همکاری دارند و از یکدیگر حمایت می‌کنند. آقای براون نسبت به فرزندانش مسئولیت‌پذیر است و سعی می‌کند از آن‌ها مراقبت کند. اوانجلین دختر فداکار و مهربانی‌ است که همۀ بچه‌ها را دوست دارد. پرستار مک‌فی، در تربیت فرزندان آقای براون رفتار متعادلی دارد و نظم و ادب را به آن‌ها یاد می‌دهد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

«پرستار مک‌فی» داستان پرستاری است که به کمک آقای براون رفته تا در تربیت هفت‌فرزند غیر‌قابل کنترلش به او کمک کند. اهمیت خانواده و فرزند‌پروری از پیام‌های اصلی این فیلم فانتزی است. تماشای بچه‌هایی که یاد می‌گیرند دست از شیطنت بردارند و مؤدبانه رفتار کنند، می‌تواند تأثیر مثبتی بر کودکان داشته باشد. پذیرش این تأثیر مثبت از جانب کودکان، نیاز به راهنمایی شما والدین دارد؛ زیرا تماشای شیطنت‌ها و آزار‌دادن دیگران که از سمت شخصیت‌های کودک و به‌طور طنزآمیز نمایش داده می‌شود، ممکن است باعث تقلید کودکان شود. به تغییر رفتار شخصیت‌ها در انتهای فیلم اشاره کنید و علت نادرست‌بودن رفتارهای آن‌ها را با توجه به پیامدهایی که در فیلم تماشا می‌کنید بیان کنید.

در نسخۀ اصلی این محصول، برخی اتفاقات، اشارۀ طنزآمیزی به مسائل جنسی دارد که بهتر است برای انتخاب نسخۀ مناسب اثر به این مورد توجه کنید.

خلاصه: نمایش شیطنت شخصیت‌های کودک که با شادی آن‌ها همراه است، ممکن است باعث شود کودکان تقلید از رفتار آن‌ها را لذت‌بخش بدانند، کودکان را در این مورد راهنمایی کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

بچه‌های آقای براون چه درس‌هایی از دایه مک‌فی گرفتند؟

هرکدام از رفتارهای شیطنت‌آمیز آن‌ها چه نتیجه‌ای داشت؟

چرا اذیت‌کردن دیگران نادرست است؟ اگر کسی ما را اذیت کند، چه احساسی پیدا می‌کنیم؟

آیا تا به حال شیطنتی شبیه به شیطنت‌های این فیلم انجام دادی؟ به‌نظر تو کار درستی بوده است؟

خلاصه: بچه‌های آقای براون چه درس‌هایی از پرستار مک‌فی گرفتند؟

داستان فیلم

آقای براون سال‌هاست که همسرش را از دست داده و به‌سختی از پس هفت‌بچۀ بازی‌گوش و غیرقابل کنترلش برمی‌آید. آن‌ها تا به حال هفده‌پرستار بچه را فراری داده‌اند و حالا عمۀ آقای براون از او خواسته است برای مهار‌کردن فرزندانش طی یک‌ماه ازدواج کند، در‌غیر‌این‌صورت کمک‌های مالی‌اش را قطع می‌کند. برای آقای براون سخت است که کسی را به‌جای همسرش قبول کند؛ اما اگر شرط عمه آدلاید را نپذیرد، بدون کمک‌های مالی او، خانه مصادره می‌شود و بچه‌ها به یتیم‌خانه می‌روند. بچه‌ها از هیچ‌کدام از این قضایا خبر ندارند و فقط سعی می‌کنند با شیطنت‌کردن جلوی ازدواج پدرشان را بگیرند. درحالی‌که آژانس پرستار بچه حاضر نیست هیچ‌کس را برای کمک به آقای براون بفرستد، پرستار مک‌فی وارد خانۀ آقای براون می‌شود. او یک پیرزن با عصای جادویی‌ است که یک قانون برای کار خودش دارد «زمانی‌که بچه‌ها به پرستار مک‌فی نیاز دارند؛ اما دوستش ندارند، او پیش بچه‌ها می‌ماند و زمانی‌که دوستش دارند، ولی به او نیاز ندارند، پرستار مک‌فی از پیششان می‌رود.» او با کمک عصای جادویی‌اش پنج‌درس با‌ارزش برای درست‌رفتار‌کردن به بچه‌ها می‌دهد. بچه‌های آقای براون کم‌کم رفتار بهتری پیدا می‌کنند و زمانی‌که پدرشان دربارۀ شرط عمه آدلاید و کمک‌های مالی با آن‌ها صحبت می‌کند، به ازدواج پدرشان رضایت می‌دهند. آقای براون با دخترخواندۀ عمه آدلاید (خدمت‌کار پیشین خودش) که با بچه‌ها خیلی‌خیلی مهربان است، ازدواج می‌کند. با این اتفاق، آرامش و محبت به خانۀ آقای براون برمی‌گردد و پرستار مک‌فی غیب می‌شود؛ زیرا هرچند بچه‌ها او را دوست دارند، اما دیگر به او نیاز ندارند.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان: Kirk Jones / کرک جونز.

نویسنده: Emma Thompson / اما تامسون.

نام تهیه‌کننده: Lindsay Doran, Eric Fellner Tim Bevan, / تیم بوان، لیندزی دوران، اریک فلنر.

نام بازیگران:Emma Thompson, Colin Firth, Kelly Macdonald / اما تامسون، کالین فرث، کلی مک دونالد.

نام شخصیت‌ها:

آقای براون: او پدرِ مسئولیت‌پذیرِ هفت‌بچۀ غیرقابل کنترل است که همسرش را از دست داده و برای مراقبت از بچه‌ها مجبور است ازدواج کند،

اوانجلین: خدمت‌کار مهربان آقای براون،

پرستار مک‌فی: یک پرستار بچه که با چوب جادویی‌اش درست سر بزنگاه حاضر می‌شود و بچه‌ها را به‌خوبی تربیت می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Universal Pictures / یونیورسال پیکچرز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه