پرستار مک فی

بررسی تخصصی فیلم Nanny McPhee

پرستار مک فی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم فانتزی «پرستار مک‌فی» داستان یک پرستار است. او سر بزنگاه به کمک خانواده‌هایی می‌رود که برای تربیت و نگهداری فرزندشان به مشکل برخورده‌اند. در این قسمت، او به آقای براون برای نگهداری از هفت‌فرزند غیرقابل کنترل کمک می‌کند. کودکان می‌توانند با تماشای این فیلم خانوادگی و کمدی، به اهمیت خانواده پی ببرند و درکنار هم‌بودن، مؤدب‌بودن و درست‌رفتار‌کردن را یاد بگیرند. شیطنت‌های کودکان در این فیلم ممکن است برای مخاطبان کودک لذت‌بخش و تقلیدپذیر باشد که لازم است والدین آن‌ها را در‌این‌باره راهنمایی کنند.

سال 2005 102 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این فیلم فانتزی، صحنه‌های خشونت‌آمیز وجود ندارد، مگر در شیطنت‌کردن بچه‌های آقای براون که به‌صورت طنز اتفاق می‌افتد. آن‌ها تظاهر می‌کنند گوشت خواهر کوچکشان را می‌خورند تا پرستارشان را فراری دهند. یکی از بچه‌ها با ظرف به صورت آشپز ضربه می‌زند. آشپز با عصبانیت موشِ اسباب‌بازی را خرد می‌کند.

جزئیات
ترس

این فیلم فانتزی است و لحظات خنده‌دار و شادی زیادی دارد. نمایش شخصیت دایه مک‌فی با چهرۀ زشت و عصای جادویی، برای اولین‌بار می‌تواند کمی ترسناک باشد. آقای براون و اوانجلین از دیدن سایۀ دایه مک‌فی پشت در وحشت می‌کنند. در یک صحنه، بچه‌های آقای براون دربارۀ از‌دست‌دادن مادرشان و بی‌توجه‌شدن پدرشان به آن‌ها صحبت می‌کنند که کمی ناراحت‌کننده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در این فیلم هفت خواهر و برادر وجود دارند که برای راحت‌شدن از دست پرستارهایشان، با همکاری هم آن‌ها را اذیت می‌کنند و از این‌کار لذت می‌برند. آن‌ها جلوی پرستار مک‌فی حرف زشت می‌زنند و به دروغ تظاهر به مریضی می‌کنند؛ اما بعد یاد می‌گیرند مؤدب باشند و درست رفتار کنند. در صحنۀ ملاقات آقای براون و سلما برای خواستگاری، اتفاقاتی می‌افتد که به‌صورت طنز به مسائل جنسی اشاره می‌کند؛ مانند افتادن اتفاقی آقای براون روی سلما.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

اهمیت خانواده و فرزندپروری از پیام‌های اصلی داستان است. پرستار مک‌فی تنها کسی است که از پس بچه‌های آقای براون برمی‌آید. او بدون افراط و تفریط به بچه‌ها یاد می‌دهد که نتیجۀ رفتار خودشان را بپذیرند، منظم باشند و رفتار مؤدبانه‌ای داشته باشند. همین باعث می‌شود بچه‌ها پرستار مک‌فی را دوست بدارند و از او متشکر باشند. فرزندان آقای براون، همیشه با هم هستند و در هر‌کاری (حتی شیطنت‌کردن‌هایشان) به کمک هم تصمیم می‌گیرند و تیمی عمل می‌کنند. هیچ‌کدام از آن‌ها حاضر نیستند از خواهرها و برادرهایشان جدا شوند. (عمه آدلاید می‌خواهد یکی از آن‌ها را با خودش ببرد) اوانجلین خدمت‌کار مهربانی است که همۀ بچه‌ها را دوست دارد و با فداکاری، برای زندگی پیش عمه آدلاید می‌رود تا فرزندان آقای براون از هم جدا نشوند. آقای براون پس از مرگ همسرش به اندازۀ کافی برای بچه‌هایش وقت نمی‌گذارد؛ اما مشخص است که آن‌ها را دوست دارد و سعی می‌کند از آن‌ها مراقبت کند. بچه‌های آقای براون زمانی‌که متوجه مشکل مالی پدر و اجبار او به ازدواج می‌شوند، سعی می‌کنند شرایط را درک و راه‌حل مناسبی پیدا کنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

فرزندان آقای براون با یکدیگر شیطنت می‌کنند و از این کار خود لذت می‌برند؛ اما درنهایت یاد می‌گیرند که رفتار درستی داشته باشند. بچه‌ها همیشه باهم هستند، در تصمیم‌گیری‌ها و حتی شیطنت‌ها با هم همکاری دارند و از یکدیگر حمایت می‌کنند. آقای براون نسبت به فرزندانش مسئولیت‌پذیر است و سعی می‌کند از آن‌ها مراقبت کند. اوانجلین دختر فداکار و مهربانی‌ است که همۀ بچه‌ها را دوست دارد. پرستار مک‌فی، در تربیت فرزندان آقای براون رفتار متعادلی دارد و نظم و ادب را به آن‌ها یاد می‌دهد.

ادامه متن

بچه‌های آقای براون چه درس‌هایی از دایه مک‌فی گرفتند؟

هرکدام از رفتارهای شیطنت‌آمیز آن‌ها چه نتیجه‌ای داشت؟

چرا اذیت‌کردن دیگران نادرست است؟ اگر کسی ما را اذیت کند، چه احساسی پیدا می‌کنیم؟

آیا تا به حال شیطنتی شبیه به شیطنت‌های این فیلم انجام دادی؟ به‌نظر تو کار درستی بوده است؟

خلاصه: بچه‌های آقای براون چه درس‌هایی از پرستار مک‌فی گرفتند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه