• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم پالمر (palmer)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پالمر» داستان دختربچه‌ای است که توسط برادرخوانده‌ی خود دزدیده شده است و به کمک «ویک چوب‌بر» و خرس‌های «بونی» نجات پیدا می‌کند. خشونت این فیلم متوسط است و به کودکان پیام مهربانی و کمک به افراد ضعیف‌تر می‌دهد.

سال 2021 2021دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند که شخصیت اصلی در این اثر پسربچه‌ای است که گرایش‌های دخترانه دارد. درمورد این گرایش‌ها آموزش‌های لازم به نوجوانان داده نمی‌شود. گرچه براساس دین اسلام و قوانین جمهوری اسلامی، این اختلال‌ها قابل‌پذیرش و قابل‌درمان است. بهتر است که خانواده درمورد چنین مشکلاتی با فرزندان خود صحبت کنند.

از طرفی در فیلم این مسئله از مسئله‌ی همجنس‌گرایی تفکیک داده نمی‌شود و بعضاً هردو یک مسئله و هردو عادی تصوّر می‌شوند. همان‌طورکه در این فیلم تأکید می‌شود که «متفاوت‌بودن» به معنی بدبودن نیست، بهتر است که خانواده درمورد تفاوت بین تراجنسیتی و همجنس‌گرایی مطالعه کنند و فرزندان خود را آگاه کنند. اما درصورتی‌که فرزند خود را آماده‌ی طرح چنین مباحثی نمی‌بینند از دیدن این فیلم اجتناب کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود درمورد افراد تراجنسیتی صحبت کنید و تفاوت این مسئله با همجنس‌گرایی را توضیح دهید.

با فرزندان خود درمورد مشکلاتی که در اثر اعتیاد و بی‌بندوباری ایجاد می‌شود صحبت کنید. از آن‌ها بپرسید اگر مادر «سم» اعتیاد نداشت، وضع زندگی «سم» چقدر تغییر می‌کرد؟ با کودک خود درمورد مسئولیت پدر و مادر دربرابر فرزندانشان صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

«پالمر» مردی است که به جرم اقدام به قتل، 12 سال را در زندان سپری کرده است و حالا آزاد شده است و به خانه‌ی مادربزرگ خود برمی‌گردد. در همسایگی مادربزرگش زنی همراه با فرزندش داخل یک تریلر زندگی می‌کند. زن همسایه بی‌بندوبار و معتاد است و هرچندوقت یک‌بار ناپدید می‌شود و در این زمان‌ها، مادربزرگ «پالمر» از فرزند او نگهداری می‌کند. بعد از مدتی مادربزرگ می‌میرد و «پالمر» ناچار می‌شود از کودک مراقبت کند. مراقبت از کودک زندگی «پالمر» را تغییر می‌دهد و به او هدفی برای ادامه‌دادنِ زندگی خود می‌دهد.

جزئیات اثر

کارگردان: Fisher Stevens / فیشر استیونس

نویسنده: Cheryl Guerriero / چریل گوریو

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پالمر

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>