• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی فیلم پاستاریونی

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

784 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
«پاستاریونی»، محصول سال 1397 در ژانری کمدی، داستان پسربچه‌ای باهوش و زرنگ است که با کمک پدر و عمه‌اش، رستوران ورشکسته‌ی خود را دوباره راه می‌اندازند. از نکات مثبت این فیلم، اعتمادبه‌نفس بالا و زرنگ‌بودن شخصیت اصلی است.

ژانر : کمدی

سال 1397 90 دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 8 +
بر اساس 3 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازیگر اصلی این فیلم یک پسربچه‌ی 10ساله است. او تحت تأثیر شخصیت پدربزرگش که از سنین کم نزد او کار کرده، اعتمادبه‌نفس بالایی دارد. او بسیار خوش‌صحبت و مؤدب است و نسبت به سنش، تجربه‌ی خوبی برای کار در رستوران دارد. تماشای محصولات رسانه‌ای که شخصیت‌های اصلی آن از اعتمادبه‌نفس بالایی برخوردارند در افزایش اعتمادبه‌نفس و خودباوری کودکان و نوجوانان بسیار مؤثر است.

این محصول خشونت و ناهنجاری اجتماعی نسبتاً پایینی دارد. ولی مواردی مانند صحبت‌های زن و شوهری کتی و تورج و عاشق‌شدن رامین و فرشته مناسب کودکان نیست.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

علت این‌همه حسادت کتی نسبت به رستوران ترنج چه بود؟ درمورد اینکه روزی دست خداست و هرکسی روزی خود را دارد با فرزندتان صحبت کنید. به‌علاوه، برای رقابت در کار یا هر زمینه‌ی دیگری، باید تلاش خود را بیشتر کنیم و به فکر به‌روزکردن مهارت‌های خود باشیم. وگرنه زیرآب رقیب را زدن، شاید در کوتاه‌مدّت مؤثر باشد، ولی در بلندمدّت هیچ فایده‌ای ندارد.

می‌توانید درمورد فایده‌ی کارکردن از سن کم نیز با فرزندتان صحبت کنید. کارکردن مخصوصاً برای نوجوانان خیلی مؤثر است؛ به آن‌ها انگیزه داده و نه‌تنها جلوی درس‌خواندن را نمی‌گیرد، بلکه باعث می‌شود وقتشان را تلف نکرده و همواره برای تمام کارهایشان برنامه‌ریزی کنند.

ادامه متن

داستان اثر

فیلم درمورد پسربچه‌ای به نام هوشان است. او نزد پدربزرگش در رستوران بریانی کار می‌کرد، بعد از فوت پدربزرگ به همراه پدرش به تهران می‌آید و متوجه می‌شود پدرش ورشکست شده و قصد دارد رستوران خود را تعطیل کند و به شمال، نزد یکی از دوستانش برود.

 او در غیاب پدرش، با کمک عمه خانم دوباره رستوران را با منوی جدید راه می‌اندازد. پدرش بعد از بازگشت، عصبانی می‌شود ولی به خاطر به دست آوردن دل پسر و البته کمک‌های مالی عمه خانوم، این مسئله را قبول می‌کند. ولی آن‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند؛ رستوران روبرویی که متعلق به کتی خنجری است از یک فعال فضای مجازی که کارش تست کردن غذاها و تبلیغ برای آن‌هاست دعوت می‌کند تا از رستوران آن‌ها دیدن کند. ولی این فرد به دعوت هوشان، به رستوران ترنج هم سری می‌زند و از غذاهای سنتی آن‌ها بسیار خوشش می‌آید. همین اتفاق باعث عصبانیت کتی و شوهرش تورج می‌شود و آن‌ها بعد از این شروع به دشمنی با رامین راستین می‌کنند. ولی هر نقشه‌ای می‌کشند فایده‌ای ندارد. بعد از اتفاقات و ماجراهای مختلف، کتی به خاطر پسرش که با هوشان دوست شده بود، دست از این همه دشمنی و کینه بر می‌دارد.

جزئیات اثر

کارگردان: سهیل موفق

نویسنده: حمزه صالحی

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : س س حسینی

۶ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

عالی بود

بزرگسال

توسط : س س حسینی

۶ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 9 +

مناسب و آموزنده

بزرگسال

توسط : س س حسینی

۶ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 9 +

مناسب و آموزنده

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پاستاریونی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!