• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم والدین امانتی

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

263 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
این فیلم در ژانر خانوادگی و اجتماعی، دو موضوع خانواده و محیط زیست را محور داستان خود قرار داده است. بچه‌های فقیر روستایی که آرزو دارند زندگی لاکچری و شهری داشته باشند. آن‌ها هم به آرزویشان می‌رسند و هم از قطع شدن درختان جنگل جلوگیری می‌کنند. البته آرزویی که متوجه اشتباه بودن آن می‌شوند و باز به زندگی ساده‌ی روستایی خود باز می‌گردند. شما می‌توانید از تماشای این اثر در کنار خانواده، لذت ببرید.

ژانر : خانوادگی

سال 1399 والدین امانتی جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

به طور کلی این فیلم، فیلمی خوب با پیام‌های مثبت زیاد است که می‌توان در کنار خانواده به تماشای آن نشست. خشونت، ترس و یا ناهنجاری اجتماعی قابل توجهی ندارد.

فیلم، تم طنز و کمدی هم دارد و لحظاتی مخاطب را به خنده وا‌می‌دارد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی محیط زیست و حفاظت از آن می‌توانید با فرزندان خود صحبت کنید و از آن‌ها بپرسید:

چه راه‌هایی برای حفاظت از محیط زیست وجود دارد؟ اصلا چه لزومی دارد که از محیط زیست حفاظت کنیم؟ چرا نباید درختان را قطع کنیم؟ این کار، چه مضرات و آسیب‌هایی را در پی دارد؟

ادامه متن

داستان اثر

عسل و پارسیا در یک خانواده‌ی فقیر روستایی بزرگ شده‌اند و شاد و خوشحال هستند؛ تا اینکه پای توریست‌ها به روستایشان که روستای سرسبزی در شمال کشور است، باز می‌شود. توریست‌های پولدار تهرانی برای خودشان ویلاهای بزرگ و لوکس می‌سازند، با ماشین‌های مدل بالا در روستا تردد می‌کنند و زندگی مرفه و لاکچری خود را به رخ می‌کشند. این موضوع باعث بیکار شدن پدر و مادر عسل و پارسیا می‌شود و آن‌ها مجبور می‌شوند تا سرایدار خانه‌ی آقای سبتی شوند. عسل و پارسیا از این موضوع خیلی خجالت‌زده هستند. آن‌ها در حال گریه و ناراحتی از تحقیر شدن در تولد پسر آقای سبتی، در جنگل با درخت بخشنده مواجه می‌شوند. درخت بخشنده از آن‌ها می‌خواهد که مانع قطع درختان جنگل شوند و در عوض او هم آرزوهای آن‌ها را برآورده می‌کند! عسل و پارسیا می‌پذیرند و درخت، آرزویشان را برآورده می‌کند. درخت جای آن‌ها را با خانواده‌ی سبتی عوض می‌کند و عسل و پارسیا وارد یک زندگی لاکچری می‌شوند. تجربه‌ی این زندگی در ابتدا برایشان لذت‌بخش است اما بعد دلشان برای زندگی ساده و روستایی که در آن، همیشه، پدر و مادر را می‌دیدند و در کار هم شاد بودند، تنگ می‌شوند. درخت اما این بار از آن‌ها می‌خواهد که وارد زندگی شهرام قائدی و شبنم قلی‌خانی شوند تا مانع از برنده شدن آقای سبتی در مزایده شوند. عسل و پارسیا، زندگی با این والدین را نیز تجربه می‌کنند و باز به این نتیجه می‌رسند که زندگی قبلی خودشان بهتر بود. در پایان، آن‌ها از فروش زمین‌های اطراف اردوگاه جلوگیری کرده و همینطور به زندگی قبلی خود برمی‌گردند و از این موضوع بسیار خوشحال و خرسند هستند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: حسین قناعت

نویسنده/ مترجم: حسین قناعت

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد والدین امانتی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!