• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

همه چیز برای جکسون

همه چیز برای جکسون

بررسی تخصصی فیلم Anything For Jackson

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  «همه چیز برای جکسون»؛ فیلمی ترسناک که روایتگر تصمیم خطرناک یک زوج شیطان‌­پرست است که به قصد بازگرداندن روح نوه‌ی خود در کالبد یک جنین دیگر، زن بارداری را می‌ربایند.

سال ۲۰۲۰ 96 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

محتوای کلّی فیلم خشونت همراه با صحنه‌های تعلیق‌آمیز بسیاری است که با درگیری ارواحِ احضارشده به نمایش در‌می‌آید. ارواح حاضر در این اثر در تلاش برای تسخیر اجسام زندگان، آن‌ها را به فجیع‌ترین شکل ممکن به قتل می‌رسانند و در کالبد آن‌ها، افراد دیگر را مورد آزار قرار می‌دهند. خانم «بکر»، زن بارداری که در خانه‌ی دکتر «والش» زندانی شده است، به دفعات متعدّد مورد حمله‌ی ارواح قرار می‌گیرد و در صحنه‌ی کوتاهی از فیلم هم توسط یکی از ارواح دریده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ترسِ موجود در این اثر ناشی از خشونت‌های بسیارِ آن است. زندانی‌شدنِ خانم «بکر» و بارداربودنِ او نگرانی زیادی نسبت به او و فرزندش ایجاد می‌کند. دکتر «والش» و همسرش و خانم «بکر» بعد از احضار ارواح، مورد حمله و خشونت آن‌ها قرار می‌گیرند. ارواحِ احضارشده تمام افراد حاضر در آن خانه را می‌کشند یا شکنجه می‌کنند و به دفعات متعدّد به خانم برکر و خانم آدری حمله می‌کنند. خونریزی و درگیری در قالب کلّی این اثر به نمایش درمی‌آید.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دکتر «والش» و همسرش با مرگ نوه‌شان تصمیم می‌گیرند روح او را وارد کالبد جنین دیگری بکنند. آن‌ها زن بارداری را که یکی از بیماران دکتر والش است می‌ربایند و در خانه‌ی خود حبس می‌کنند تا کالبد فرزند او را تسخیر کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر حاوی صحنه‌­های خشونت­‌بار و تعلیق‌های بسیاری است که قالب اصلی این اثر را در بر می‌گیرد. ارواح در ظاهری خشن و وحشتناک در بسیاری از صحنه­‌ها حضور دارند که افراد زیادی را هم به قتل می­‌رسانند. این اثر بسیار خشونت­‌بار است و لازم است این مسئله از جانب والدین مورد توجه قرار بگیرد.

شدت ترس و خشونت در این اثر به‌حدّی است که دیدن آن برای کودکان اصلاً توصیه نمی‌شود. دیدن این فیلم برای افراد با رده‌ی سنی بالای 15 سال نیز نیاز به بررسی و توجه والدین دارد. درصورت مشاهده‌ی این اثر توسط فرزندانتان لازم است غیرواقعی و انتزاعی بودنِ برخی صحنه‌های موجود در آن را به آن‌­ها گوشزد کنید و ذهن آن­‌ها را نسبت به خشونت­‌باربودنِ صحنه­‌ها آماده کنید. دکتر «والش» و همسرش به قصد رسیدن به هدف خود دست به هرکاری می‌زنند که منجر به مرگ بسیاری از افراد می‌شود. این بی­‌توجهی به دیگران و آسیب‌رساندن به آن‌ها صرفاً به جهت دستیابی به خواسته‌های خود ازجمله پیام‌­های منفی در این اثر است که زمینه‌ی بحث و گفت­‌وگو درباره‌ی آن را با فرزندانتان فراهم می‌­کند.

خلاصه: توجه به خشونت‌باربودنِ اثر، متوجه‌کردنِ فرزندان نسبت به غیرواقعی‌بودنِ برخی صحنه‌ها و صحبت درباره‌ی پیام‌های منفیِ داستان لازم و مهم است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دکتر «والش» و همسرش در جهت رسیدن به خواسته‌ی خود به چه کسانی آسیب رساندند؟

اگر شما به جای دکتر «والش» بودید چه می‌کردید؟

خلاصه: همه­‌ی اتفاقات منفیِ داستان در اثر رفتار اشتباه دکتر «والش» و همسرش اتفاق افتاد که در جهت رسیدن به خواسته‌ی خود، به دیگران توجه نمی‌کردند. با پررنگ‌کردنِ این مطلب، از فرزندتان درین­‌باره راهکار بگیرید.

داستان فیلم

دکتر «هنری والش» و همسرش که شیطان‌پرست‌اند به‌تازگی نوه‌ی خود را از دست داده‌اند، آن‌ها تصمیم می‌گیرند از طریق کتاب طلسم باستان، روح «جکسون» را وارد کالبد جنین دیگری بکنند تا او را دوباره به زندگی برگردانند.

آن­‌ها با همکاری یکدیگر یکی از بیماران باردار دکتر والش را می­‌ربایند و در خانه‌ی خود زندانی می‌کنند. اما به‌خاطر ترجمه‌ی غلط از کتاب طلسم و زیاده‌­روی، ارواح بسیاری را بیدار می‌کنند که برای تسخیر کالبد افراد زنده، جان آن‌­ها را می‌گیرند. افراد زیادی در این مسیر کشته می‌شوند. درنهایت، دکتر والش و همسرش نیز کشته می‌­شوند و خانم «بکر» که زندانیِ آن‌ها بود موفق می‌شود از دست ارواح خبیث فرار کند و نجات یابد.

جزئیات فیلم

کارگردان: Justin G. Dyck

نام بازیگران: Sheila McCarthy ، Julian Richings ، Konstantina Mantelos

نام شخصیت‌ها

دکتر هنری والش: یک پزشک معالج شیطان‌پرست که بعد از ازدست‌دادن نوه‌اش، همراه با همسرش تصمیم می‌گیرد با دزدیدن یکی از بیماران باردار خود، با استفاده از یک کتاب طلسم باستانی، روح نوه‌ی خود را وارد کالبد جنین آن زن کند.

خانم آدری: همسر دکتر والش که برای زنده‌کردن نوه‌ی خود زن بارداری را در خانه‌ی خود زندانی کرده‌اند.

شانون بکر: زن بارداری که توسط یک زوج شیطان­‌پرست دزدیده و زندانی می‌شود. آن‌ها قصد دارند جنین خانم بکر را به تسخیر روح نوه‌ی خود دربیاورند.

کشور سازنده: کانادا

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد