هشت نفرت‌انگیز

بررسی تخصصی فیلم THE HATEFUL EIGHT

هشت نفرت‌انگیز

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
هشت نفرت‌انگیز

جان‌روس و مارکوس وارن کسانی هستند که در مقابل تحویل‌دادن تبهکاران جایزه دریافت کنند. آن‌ها در راه رفتن به شهر ردراک در مهمان‌خانه‌ای با افرادی آشنا می‌شوند که به‌خاطر طوفان آنجا مانده‌اند؛ اما در‌واقع برای نجات جان دیزی، زن تبهکاری که جان‌روس او را دستگیر کرده است، آمده‌اند و با همدیگر درگیر می‌شوند و یکدیگر را می‌کشند.

سال 2015 167 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در فیلم میزان خشونت، استفاده از اسلحه و کشتن شخصیت‌ها بسیار زیاد و به‌صورت واضح نمایش داده می‌شود؛ به‌طور مثال زمانی‌که سرگرد مارکوس متوجه می‌شود باب، مینی را کشته است، او را با تیر می‌کشد و چند تیر به صورت او می‌زند و خونش همه‌جا ریخته می‌شود، یا در سکانس دیگری زمانی‌که مارکوس پسر ژنرال را می‌بیند به‌خاطر انتقام‌گرفتن از پدرش، او را مورد آزار جنسی قرار می‌دهد و سپس می‌کشد.

جزئیات
ترس

در صحنه‌هایی که درگیری و اعمال خشونت بین شخصیت‌های اصلی داستان اتفاق می‌افتد، به‌خاطر استفاده از اسلحه و اقدام برای کشتن یکدیگر ایجاد ترس می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌هایی مانند جان‌روس، مارکوس و دیزی کسانی هستند که در طول فیلم دائماً از الفاظ بد مانند خفه ‌شو، لعنتی و ... استفاده و به یکدیگر توهین می‌کنند. در صحنه‌ای مارکوس در حال نوشیدن مشروب است و در قسمتی دیگر جودی و مینی در حال سیگار‌کشیدن هستند.

جزئیات
پیام مثبت

از پیام‌های فیلم، بیان مبارزه‌های میان سفیدپوستان و سیاه‌پوستان است. مارکوس وارن سرگرد سیاه‌پوستی است که برای دفاع از حقوقشان مبارزات بسیاری کرده و حتی بعضی از سفیدپوستان مانند پسر ژنرال سانفور که قصد داشته است سیاه‌پوستان را بکشد، به قتل می‌رساند. جان‌روس هم فرد طمع‌کاری است که حاضر است به خاطر ده‌هزار دلار دیزی دامرگو، تبهکار معروف را دستگیر کند و تا زمانی‌که او را به شهر ردراک برساند به همه بی‌اعتماد است؛ اما در نهایت توسط هم‌دستان دیزی مسموم و کشته می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

از شخصیت‌های تأثیر‌گذار این فیلم سرگرد مارکوس وارن، جان‌روس و کریس منیکس هستند. سرگرد وارن یک سیاه‌پوست است که دنبال تبهکاران می‌گردد و در‌ ازای تحویل‌دادن آن‌ها مبلغی دریافت می‌کند. او در جنگ‌های داخلی آمریکا شرکت کرده و به‌خاطر به‌دست‌آوردن حقوق سیاه‌پوستان بسیار تلاش کرده است، اگر کسی بخواهد به سیاه‌پوستان آسیب بزند و یا توهین کند با او درگیر می‌شود. جان‌روس هم مانند سرگرد مارکوس، تبهکاران را در مقابل جایزه دستگیر می‌کند. او دیزی دامرگو را دستگیر کرده است تا در ازای تحویل او ده‌هزار دلار بگیرد و اگر کسی بخواهد مانع کارش شود، او را از سر راه برمی‌دارد. کریس منیکس هم به‌تازگی کلانتر شهر ردراک شده و طرفدار سفید‌‌پوستان است و در مقابل حرف‌های دیزی و جایزۀ سر هم‌دستانش وسوسه نمی‌شود.

ادامه متن

از فرزندانتان دربارۀ ویژگی‌ها و رفتارهای هر شخصیت بپرسید و بخواهید تا بگویند کدام رفتار را تأیید یا رد می‌کنند.

از فرزندانتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کنند.

دلیل کینه‌توزی مارکوس به پسر ژنرال چه بود؟

خلاصه: از فرزندانتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کنند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه