• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

هشت نفرت‌انگیز

هشت نفرت‌انگیز

بررسی تخصصی فیلم THE HATEFUL EIGHT

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

9 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
هشت نفرت‌انگیز

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

جان‌روس و مارکوس وارن کسانی هستند که در مقابل تحویل‌دادن تبهکاران جایزه دریافت کنند. آن‌ها در راه رفتن به شهر ردراک در مهمان‌خانه‌ای با افرادی آشنا می‌شوند که به‌خاطر طوفان آنجا مانده‌اند؛ اما در‌واقع برای نجات جان دیزی، زن تبهکاری که جان‌روس او را دستگیر کرده است، آمده‌اند و با همدیگر درگیر می‌شوند و یکدیگر را می‌کشند.

سال 2015 167 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در فیلم میزان خشونت، استفاده از اسلحه و کشتن شخصیت‌ها بسیار زیاد و به‌صورت واضح نمایش داده می‌شود؛ به‌طور مثال زمانی‌که سرگرد مارکوس متوجه می‌شود باب، مینی را کشته است، او را با تیر می‌کشد و چند تیر به صورت او می‌زند و خونش همه‌جا ریخته می‌شود، یا در سکانس دیگری زمانی‌که مارکوس پسر ژنرال را می‌بیند به‌خاطر انتقام‌گرفتن از پدرش، او را مورد آزار جنسی قرار می‌دهد و سپس می‌کشد.

جزئیات
ترس

در صحنه‌هایی که درگیری و اعمال خشونت بین شخصیت‌های اصلی داستان اتفاق می‌افتد، به‌خاطر استفاده از اسلحه و اقدام برای کشتن یکدیگر ایجاد ترس می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌هایی مانند جان‌روس، مارکوس و دیزی کسانی هستند که در طول فیلم دائماً از الفاظ بد مانند خفه ‌شو، لعنتی و ... استفاده و به یکدیگر توهین می‌کنند. در صحنه‌ای مارکوس در حال نوشیدن مشروب است و در قسمتی دیگر جودی و مینی در حال سیگار‌کشیدن هستند.

جزئیات
پیام مثبت

از پیام‌های فیلم، بیان مبارزه‌های میان سفیدپوستان و سیاه‌پوستان است. مارکوس وارن سرگرد سیاه‌پوستی است که برای دفاع از حقوقشان مبارزات بسیاری کرده و حتی بعضی از سفیدپوستان مانند پسر ژنرال سانفور که قصد داشته است سیاه‌پوستان را بکشد، به قتل می‌رساند. جان‌روس هم فرد طمع‌کاری است که حاضر است به خاطر ده‌هزار دلار دیزی دامرگو، تبهکار معروف را دستگیر کند و تا زمانی‌که او را به شهر ردراک برساند به همه بی‌اعتماد است؛ اما در نهایت توسط هم‌دستان دیزی مسموم و کشته می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

از شخصیت‌های تأثیر‌گذار این فیلم سرگرد مارکوس وارن، جان‌روس و کریس منیکس هستند. سرگرد وارن یک سیاه‌پوست است که دنبال تبهکاران می‌گردد و در‌ ازای تحویل‌دادن آن‌ها مبلغی دریافت می‌کند. او در جنگ‌های داخلی آمریکا شرکت کرده و به‌خاطر به‌دست‌آوردن حقوق سیاه‌پوستان بسیار تلاش کرده است، اگر کسی بخواهد به سیاه‌پوستان آسیب بزند و یا توهین کند با او درگیر می‌شود. جان‌روس هم مانند سرگرد مارکوس، تبهکاران را در مقابل جایزه دستگیر می‌کند. او دیزی دامرگو را دستگیر کرده است تا در ازای تحویل او ده‌هزار دلار بگیرد و اگر کسی بخواهد مانع کارش شود، او را از سر راه برمی‌دارد. کریس منیکس هم به‌تازگی کلانتر شهر ردراک شده و طرفدار سفید‌‌پوستان است و در مقابل حرف‌های دیزی و جایزۀ سر هم‌دستانش وسوسه نمی‌شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

از پیام‌های مهم این فیلم، نشان‌دادن افراد نفرت‌انگیزی است که برای رسیدن به منافع خود به دیگران آسیب می‌زنند و تا کشتن انسان‌ها پیش می‌روند. میزان اعمال خشونت و قتل در فیلم بسیار زیاد است و به‌صورت واقعی و واضح نشان داده می‌شود. با فرزندان خود دربارۀ دیالوگ‌ها و تصمیماتی که شخصیت‌های داستان می‌گیرند، گفت‌وگو کنید و نظرشان را بپرسید.

از فرزندانتان دربارۀ ویژگی‌ها و رفتارهای هر شخصیت بپرسید و بخواهید که بگویند کدام رفتار را تأیید یا رد می‌کنند. سعی کنید فرزندانتان در مسیر گفت‌وگو و تفکر انتقادی، خودشان به نتایج درستی برسند.

خلاصه: با فرزندان خود دربارۀ دیالوگ‌ها و تصمیماتی که شخصیت‌های داستان می‌گیرند، گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندانتان دربارۀ ویژگی‌ها و رفتارهای هر شخصیت بپرسید و بخواهید تا بگویند کدام رفتار را تأیید یا رد می‌کنند.

از فرزندانتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کنند.

دلیل کینه‌توزی مارکوس به پسر ژنرال چه بود؟

خلاصه: از فرزندانتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کنند.

داستان فیلم

«هشت نفرت‌انگیز» داستان افرادی است که برای به‌دست‌آوردن منافع و رسیدن به اهداف خود به دیگران آسیب می‌زنند. جان روس برای به‌دست‌آوردن ده‌هزار دلار، زن تبهکاری را دستگیر می‌کند و به شهر ردراک می‌برد. او در راه سرگرد مارکوس و کلانتر جدید شهر را هم به‌خاطر اینکه در سرمای کوهستان نمانند با خود می‌برد. آن‌ها در مهمان‌خانه وسط راه چهار‌مرد را می‌بینند که در ابتدا به آن‌ها می‌گویند که مسافر هستند و برای استراحت‌کردن بین راه آنجا هستند؛ اما در‌واقع برای نجات جان آن زن آمده‌اند. یکی از آن چهار‌مرد پیرمردی است که ژنرال بازنشسته است و قصد دارد سر قبر پسرش در شهر برود. وقتی مارکوس او را می‌بیند، او را می‌شناسد؛ زیرا در جنگ‌های داخلی آمریکا با هم روبه‌رو شده‌اند و مبارزه کرده‌اند. مارکوس به ژنرال می‌گوید که او پسرش را به‌خاطر کینه‌ای که از او داشته، کشته است و بعد از تعریف‌کردن نحوۀ کشتن پسرش، ژنرال را هم می‌کشد. در همان زمان یکی از آن مردها سمی در کتری قهوه می‌ریزد. جان و صاحب دلیجان از آن می‌خورند و می‌میرند. مارکوس و کلانتر متوجه می‌شوند که آن‌ها با آن زن هم‌دست هستند و بعد از درگیری بین هم، آن سه نفر را می‌کشند و زن تبهکار را اعدام می‌کنند.

ادامه متن

جزئیات فیلم

  1. ژانر اثر: وسترن
  2. کارگردان/ مؤلف: Quentin Tarantino / کوئنتین تارانتینو
  3. ‌نویسنده/ مترجم: Quentin Tarantino / کوئنتین تارانتینو
  4. نام تهیه‌کننده: ریچارد ان، گلدستاین، شانون مک‌اینتاش، استیسی شر.
  5. نام بازیگران: Channing Tatum, Samuel L. Jackson, Jennifer Jason Leigh / چانینگ تاتم، ساموئل ال. جکسون، جنیفر جیسن لی، دمیان بیچیر، تیم راث، مایکل مدسن.
  6. نام شخصیت‌ها: مارکوس وارن: او یک سرگرد سیاه‌پوست است که دنبال تبهکاران است و در ازای تحویل‌دادن آن‌ها جایزه دریافت می‌کند، او مدافع حقوق سیاه‌‌پوستان است. جان‌روس: مردی که تبهکاران را در مقابل دریافت جایزه دستگیر می‌کند. او دیزی دامرگو را دستگیر کرده است تا در ازای تحویل آن ده‌هزار دلار بگیرد. دیزی دامرگو: زن تبهکاری که توسط جان‌روس دستگیر می‌شود و در ازای سر او ده‌هزار دلار جایزه داده می‌شود، کریس منیکس: مردی که کلانتر جدید شهر ردراک شده و طرفدار سفید‌پوستان است.
  7.  کشور سازنده: آمریکا
  8. کمپانی سازنده: ریچارد ان گلدستاین
  9. جوایز و افتخارات: نامزد دریافت اسکار در سه رشتۀ بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین موسیقی فیلم، بهترین تصویربرداری و دریافت جایزۀ اسکار بهترین موسیقی فیلم.
  10. مخاطب اثر: بزرگ‌سالان
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه