• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ (قسمت اول و دوم) (Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1,2 )

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

350 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«هری پاتر و یادگاران مرگ» آخرین بخش از مجموعه‌ی هری پاتر است. هری پاتر در این قسمت تقریباً بزرگسال است و برای نابودی جان‌پیچ‌های ولدمورت وارد یک ماجراجویی جدی می‌شود. خشونت و ترس این قسمت نسبت به قسمت‌های قبلی بیشتر است و داستان فضای تاریک‌تری دارد.

ژانر : فانتزی

سال 2010-2011 دو قسمت، 276 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«هری پاتر و یادگاران مرگ» هفتمین و آخرین بخش از مجموعه هری پاتر است. فضای این داستان با قسمت‌های دیگر تفاوت دارد. دامبلدور کشته شده ‌است و نیروهای ولدمورت به قدرت رسیده‌اند. هاگوارتز دیگر جای امنی نیست و هری و همه‌ی مشنگ‌زاده‌ها تحت تعقیب و فرار هستند. هری و دوستانش براساس مأموریتی که دامبلدور به آن‌ها محول کرده ‌است وظیفه دارند که جان‌پیچ‌ها را نابود کنند. جان‌پیج‌ها در حقیقت اشیائی هستند که بخشی از روح اشخاص را درون خود جای می‌دهند تا فرد به زندگی جاودانه برسد. ساختن جان‌پیچ جادویی نابخشودنی و سیاه است اما لردولدمورت مرتکب این کار شده تا بتواند برای همیشه زنده بماند. در قسمت‌های انتهایی داستان ولدمورت متوجه می‌شود که تعدادی از جان‌پیچ‌هایش نابود شده و به دنبال این اتفاق جنگ هاگوارتز شکل می‌گیرد و در نهایت هری، ولدمورت را شکست می‌دهد. با این توضیحات مشخص است که این قسمت نمایشی از نبرد آشکارای دو جبهه خیر و شر داستان است. در ابتدای این قسمت ذکر می‌شود که دورانی فرارسیده که هرکس باید جایگاه خود را در این مبارزه مشخص کند. هری و دوستان و اطرافیانش تصمیم ‌می‌گیرند در مقابل ولدمورت بایستند گرچه می‌دانند که چنین موضعی ممکن است موجب مرگ آن‌ها شود. به همین ترتیب این قسمت از داستان پیام خوبی برای مخاطب به جهت مبارزه علیه شر و انتخاب مسیر درست علی‌رغم تمامی سختی‌ها دارد.

شخصیت‌های اصلی داستان در این قسمت هفده ساله‌اند و تقریباً بزرگسال محسوب می‌شوند به همین ترتیب دغدغه‌ها و رفتارهایی مخصوص بزرگسالان دارند. مانند عشق، تصمیم به ازدواج و ...  به همین ترتیب با توجه به بالارفتن سن شخصیت‌ها رده‌بندی سنی این بخش از داستان نیز بالاتر است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد رفتارهای دو جبهه خیر و شر داستان گفتگو کنید. چه رفتارهایی از آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد؟ مخالفان ولدمورت به چه ارزش‌های اخلاقی‌ای پایبند هستند؟

در مورد برخوردهای مثبت و منفی شخصیت‌ها صحبت کنید. در مورد اشتباهات رون و هری در زمان مشاجره و دوستی مجددشان، شجاعت نویل برای به پایان رساندن مأموریت هری و ...

ادامه متن

داستان اثر

«هری پاتر و یادگاران مرگ» هفتمین و آخرین بخش از مجموعه هری پاتر است. این بخش از داستان در دو قسمت تولید و منتشر شده ‌است. در بخش پایانی، هری پاتر و دوستانش هفده ساله‌اند و باید آخرین سال از تحصیل خود در مدرسه‌ی جادوگری هاگوارتز را سپری کنند اما به علت مرگ دامبلدور و مأموریتی که به هری و دوستانش واگذار کرده ‌است همه چیز در این قسمت تغییر می‌کند. در ابتدای داستان خبر می‌رسد که وزارت سحر و جادو سقوط کرده‌ است و یکی از طرفداران ولدمورت به مقام وزارت رسیده است. سقوط وزارت‌خانه به معنای قدرت گرفتن طرفداران ولدمورت است و به همین ترتیب جامعه‌ی جادوگری دیگر برای افرادی که خانواده‌ای غیر جادوگر دارند (مشنگ‌زاده‌ها) امن نیست و هری پاتر نیز به عنوان عنصر نامطلوب شماره یک تحت تعقیب است. در همین شرایط هری و دوستانش فرار می‌کنند و در محلی پنهان می‌شوند. در قسمت ششم دامبلدور برای هری توضیح داده ‌است که لردولدمورت برای رسیدن به زندگی ابدی روح خود را به هفت قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را در یک شیء (جان‌پیچ) پنهان کرده ‌است. دامبلدور به هری و دوستانش مأموریت داده تا این اشیاء را پیدا و نابود کنند. هری، رون و هرمیون در طول داستان به طور مخفیانه به دنبال پیدا کردن جان‌پیچ‌ها و نابود کردن آن‌ها هستند تا بعد از نابودی آن‌ها لردولدمورت را شکست بدهند.

از طرفی در طول داستان با سرنخ‌هایی از اشیائی با نام «یادگاران مرگ» رو‌به‌رو می‌شوند. برطبق افسانه‌ای قدیمی فردی که هر سه یادگار مرگ را داشته باشد می‌تواند ارباب مرگ و شکست‌ناپذیر شود. لردولدمورت نیز به دنبال پیدا کردن یکی از این یادگارها با نام «ابرچوبدستی» است تا بتواند قدرتمند و شکست‌ناپذیر شود.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: دیوید یتس/ David Yates

نویسنده: جی.کی رولینگ/ K. Rowling

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد هری پاتر و یادگاران مرگ (قسمت اول و دوم)

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!