• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و محفل ققنوس ( Harry Potter and the Order of the Phoenix)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم پنجمین قسمت از مجموعه‌ی «هری پاتر» است. لرد ولدمورت با سپاه «مرگ‌خواران» بازگشته است. اما وزارت سحر و جادو علی‌رغم شواهد موجود و نیز هشدارها و انذارهای دامبلدور و یارانش در محفل ققنوس دست به انکار و کتمان می‌زند. هاگوارتز با منصوب‌شدن پرفسور آمبریج برای تدریس درس مقابله با جادوی سیاه، تحت نظر و دخالت‌های وزارت سحر و جادو قرار گرفته و مدیریت دامبلدور نیز به تعلیق درآمده است. ولدمورت به هری نزدیک شده و سیریوس بلک نیز توسط یکی از اعضای گروه مرگ‌خواران کشته می‌شود. اما این‌بار هم ولدمورت با قدرت دامبلدور و ایستادگی هری شکست خورده و از میدان به در می‌شود.

سال 2007 138 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«هری پاتر و محفل ققنوس» در فضایی یأس‌آلود، تاریک و غربت‌زده ترسیم شده است. همه‌چیز خبر از بازگشت ولدمورت را می‌دهد، اما بزرگ‌ترین سازمان جادوگری، یعنی وزارت سحر و جادو، این قضیه را قبول ندارد و همین امر موجب می‌شود که سیریوس بلک در این میان قربانی شود.

تمامی شخصیت‌های اصلی و مثبت در این قسمت با احساساتی چون ترس، خشم، استرس و نگرانی دست‌وپنجه نرم می‌کنند اما برای بهبود اوضاع، دست روی دست نگذاشته و تلاش و تقلّای خود را نشان می‌دهند. هری، رون و هرمیون در ارتش دامبلدور و دامبلدور و یارانش در محفل ققنوس (بدون حمایت وزارت سحر و جادو) با یکدیگر متحد شده و از به‌قدرت‌رسیدن ولدمورت جلوگیری می‌کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

انکار و نفی بازگشت ولدمورت از سوی وزارت سحر و جادو چه صدماتی داشت؟

آمبریج با ارائه‌ی آموزش نظری، آموزش مبتنی بر آزمایش و تجربه را لغو کرد. این سیستم آموزشی که در مدارس و دانشگاه‌های ایران نیز رایج است، چه صدمات و خطراتی می‌تواند متوجه نظام آموزشی بکند؟

ادامه متن

داستان اثر

«هری پاتر و محفل ققنوس» پنجمین قسمت از مجموعه‌ی محبوب و پربیننده‌ی «هری پاتر» بر اساس رمانی به همین نام از نویسنده‌ی معروف انگلیسی«جی.کی رولینگ» ساخته شده است.

وجود اتفاقاتی در دنیای فیلم، مثل گرم‌شدن بیش از حد هوا و نیز رؤیت دیوانه‌سازها در شهر مشنگ‌ها همگی حاکی از بازگشت «لرد ولدمورت» و سپاه او یعنی «مرگ‌خواران» است. وزارت سحر و جادو علی‌رغم وجود شواهد و نیز هشدارهای دامبلدور و یارانش (محفل ققنوس) حاضر به قبول این مسئله نیستند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: دیوید یتس/ David Yates

نویسنده: مایکل گولدن‌برگ/ sMichael Goldenberg

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد هری پاتر و محفل ققنوس

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>