• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و شاهزاده‌ دورگه (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم ششمین قسمت از مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» است. در این قسمت، با بازیابی خاطره‌ی دستکاری‌شده‌ی پروفسور هوریس اسلاگهورن، راز زنده‌ماندن تام ریدل (لرد ولدمورت) برملا می‌شود. او سال‌ها پیش با ارتکاب به قتل هفت نفر، روح خود را به هفت قسمت تقسیم کرده و در هفت جان‌پیچ پنهان کرده است. دامبلدور که از حقیقت این امر آگاه شده است قصد دارد با کمک هری جان‌پیچ‌های باقی‌مانده را از بین ببرد و این‌چنین به حیات ولدمورت پایان دهد. اما هدف دامبلدور بی‌نتیجه می‌ماند و او به دست پرفسور اسنیپ (شاهزاده‌ی دورگه) کشته می‌شود.

سال 2009 153 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فضای حاکم بر فیلم تاریک، سرد و کمی استرس‌آور است. گویی همه منتظر یک اتفاق بد هستند. حضور ولدمورت و مرگ‌خواران کاملاً محسوس است. دامبلدور نیز شدیداً احساس خطر می‌کند، تاجایی‌که برای نابودی جان‌پیچ‌ها خود شخصاً وارد میدان نبرد می‌شود. با خیانتی که از سوی اسنیپ رخ می‌دهد، احساس امنیت و اعتماد مخاطب نسبت به شخصیت‌ها خدشه‌دار می‌شود. با مرگ دامبلدور، هری تنهاتر از همیشه می‌شود. او احساس می‌کند که بار مسئولیتش در قبال برقراری امنیت و مبارزه با نیروهای شر به‌مرور بیشتر خواهد شد.

ازآنجایی‌که قهرمان یا انسان برگزیده (هری) در این اثر یک نوجوان است، ممکن است نوعی اعتمادبه‌نفس کاذب در مخاطب نوجوان نسبت به استعداد یا توانایی‌های خود شکل بگیرد و خود را به‌نوعی مرکز عالم تصور کند. والدین می‌توانند از فرزندان خود بخواهند که خیلی واقع‌گرایانه راجع‌به آرمان‌ها، آرزوها و توانایی‌های خود بنویسند و خود را به‌نوعی معرفی کنند. با طرح چنین پیشنهادی، والدین می‌توانند از دنیای فرزندان خود آگاه شوند و آن‌ها را برای رسیدن به تعادل یاری دهند. نوجوان نیز با نوشتن و پرداختن به خود، می‌تواند به شناخت بهتری از خود دست پیدا کند تا بتواند میان دنیای درون و بیرون، تعادل و پیوند برقرار کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا تام ریدل در ابتدای دوران نوجوانی خود به سمت جادوی سیاه کشیده شد؟ او چه چیزهایی در زندگی خود کم داشت و در کودکی با چه مشکلاتی روبه‌رو شد؟

چه چیزی عقده و کینه‌ی تام را نسبت به انسان‌های عادی (مشنگ‌ها) و جادوگران دورگه برانگیخت؟

ادامه متن

داستان اثر

«هری پاتر و شاهزاده‌ی دورگه» ششمین قسمت از مجموعه‌ی محبوب و پربیننده‌ی «هری پاتر» است که براساس رمانی به همین نام از نویسنده‌ی معروف انگلیسی «جی.کی رولینگ» ساخته شده است.

سال‌ها پیش، زمانی‌که پروفسور هوریس اسلاگهورن استاد درس معجون‌سازی هاگوارتز بوده است، او دانش‌آموز مستعد و باهوشی به نام تام ریدل (ولدمورت) را به حلقه‌ی خود، یعنی محفل اسلاگ (محفل نوابغ هاگوارتز) راه داد و او را بیش از شاگردان دیگر مورد توجه و لطف خود قرار داد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: دیوید یتس/ David Yates

نویسنده: استیو کلاوز/ Steve Kloves‎

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد هری پاتر و شاهزاده‌ دورگه

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>