• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان ( Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«هری پاتر و زندانی آزکابان» سومین قسمت از مجموعه‌ی فانتزی و ماجراجویانه‌ی «هری پاتر» و داستان آشنایی هری با پدرخوانده‌اش «سیریوس بلک» است. او در این آشنایی متوجه می‌شود که پدر و مادرش با خیانت مردی به نام «پیتر پتی‌گرو» به دست ولدمورت کشته شده‌اند و حالا می‌خواهد با کمک سیریوس و پروفسور لوپین انتقام والدینش را بگیرد اما پیتر از چنگ آن‌ها می‌گریزد.

سال 2004 142 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

به‌طورکلّی ماهیت اصلی این فیلم «جادو» است و جادو به‌عنوان یک ابزار نجات‌بخش قدرتمند در دست شخصیت‌های مثبت و منفی اثر خودنمایی می‌کند. بنابراین، جادوست که افراد را دربرابر خطرها و دشمنان احتمالی و حتی برای دست‌یابی به آرزوهایشان در این اثر یاری می‌رساند. برای مثال، در بخشی که هرمیون با استفاده از ساعت جادویی خود زمان را به چند ساعت قبل برمی‌گرداند، او و هری قادرند که اشتباهات رخ‌داده و فرصت‌های ازدست‌رفته را جبران کنند.

در دین و نگرش ما مسلمانان، عناصری که می‌توانند انسان را دربرابر اشتباهات و خطرها مصون نگه دارند، یکی عقل و عمل انسان و دیگری اعتقاد به خداوند و امدادهای غیبی و الهی است و ازسوی‌دیگر، این تلاش و صبر انسان است که او را برای رسیدن به آرزوهایش یاری می‌کند. والدین عزیز، با توجه به این مسئله، می‌توانند طوری‌که به دنیای فانتزی فرزندانشان آسیبی وارد نشود، با آن‌ها درباره‌ی این مفاهیم و مسائل صحبت کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در این اثر، جادو قادر است چه کارهایی انجام بدهد؟ آیا در دنیای واقعی نیز جادو می‌تواند مانند فیلم، فرصت‌های ازدست‌رفته و اشتباهات انسان را جبران کند؟

اصلاً ماهیت جادو چیست؟ به نظر شما جادو می‌تواند نظم‌دهنده باشد؟

ادامه متن

داستان اثر

«هری پاتر و زندانی آزکابان» سومین قسمت از مجموعه‌ی جذّاب و پربیننده‌ی «هری پاتر» براساس رمانی به همین نام از نویسنده‌ی معروف «جی.کی رولینگ» ساخته شده است. در این قسمت، شاگردان مدرسه‌ی هاگوارتز درحالی سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند که مطّلع می‌شوند قاتل خطرناکی به نام «سیریوس بلک» از زندان آزکابان گریخته است. «دیوانه‌سازها» نیز برای دستگیری بلک زمین و آسمان هاگوارتز را محاصره کرده‌اند.

هری از طریق پدر رون متوجه می‌شود که بلک پدرخوانده‌ی او و از صمیمی‌ترین دوستان والدینش بوده، اما به آن‌ها خیانت کرده و در کشتن آن‌ها با ولدمورت همدستی داشته و حالا برای کشتن هری از زندان گریخته است. اما هری و دوستانش در جریان یک دیدار اتفاقی با پروفسور لوپین و سیریوس بلک متوجه می‌شوند که بلک با پاپوش افراد ولدمورت متهم به قتل و خیانت شده و درواقع او بدون هیچ گناهی 12 سال در زندان بوده است.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: آلفونسو کوارون/ Alfonso Cuarón

نویسنده: استیوز کلاوز/ Steve Kloves

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد هری پاتر و زندانی آزکابان

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>