هتل بزرگ بوداپست

بررسی تخصصی فیلم THE GRAND BUDAPEST HOTEL

هتل بزرگ بوداپست

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
16 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

هتل بوداپست هتل معروفی در زمان سال‌های بین جنگ جهانی اول و دوم است و بیشتر ثروت‌مندان اروپا برای تفریح به آنجا می‌روند. یکی از مشتریان ثروت‌مند هتل به قتل می‌رسد و یک تابلوی ارزش‌مند به مدیر هتل می‌رسد؛ اما بعد به اتهام قتل دستگیر می‌شود و سعی می‌کند بی‌گناهی خود را اثبات کند. این فیلم در ژانر کمدی ـ درام در سال ۲۰۱۴ ساخته و نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم شده است.

سال 2014 ۱۰۰ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بعد از خواندن وصیت‌نامۀ مادام دی و دستگیری گوستاو به‌عنوان قاتل او، دستیار پسر مادام که چهرۀ خشن و ترسناکی دارد، به‌دنبال خدمت‌کار مادام است تا او را بکشد و دیگر شاهدی برای گوستاو نماند. او هم‌چنین زمانی‌که وکیل پرونده به پسر مادام دی شک می‌کند، او را تعقیب کرده، چهار‌انگشتش را در یک انبار قطع می‌کند و او را می‌کشد. زمانی‌که گوستاو و هم‌اتاقی‌هایش در‌حال فرار از زندان هستند، با چند سرباز درگیر می‌شوند و یکی از آن‌ها سربازان را می‌کشد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

دستیار پسر مادام دی چهره‌ای ترسناک و خشن دارد. در سکانس‌هایی که به‌دنبال گوستاو و زیرو است و زمانی‌که وکیل و خدمت‌کار مادام را می‌کشد، ایجاد ترس و دلهره می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

گوستاو تا زمانی‌که صحت وصیت‌نامۀ مادام مشخص شود، تصمیم می‌گیرد آن تابلوی باارزش را بدزدد و هرچه سریع‌تر آن را بفروشد، زیرو هم در این کار به او کمک می‌کند تا در ازای آن درصدی از فروش تابلو را بردارد. گوستاو بعد از دستگیری و زندانی‌شدن با هم‌اتاقی‌هایش نقشه می‌کشد تا از زندان فرار کنند و او به سراغ خدمت‌کار مادام برود. آن‌ها زمانی‌که می‌خواستند فرار کنند، چند‌سرباز را می‌بینند و یکی از آن‌ها سربازان را می‌کشد.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

بعد از دستگیری گوستاو، زیرو تلاش می‌کند تا خدمت‌کار را پیدا کند و مدرکی برای آزادی گوستاو پیدا کند. گوستاو هم در مقابل کمک‌های زیرو از او قدردانی می‌کند و هتل را به او می‌بخشد. او زمانی‌که مأموران می‌خواهند زیرو را به‌خاطر مهاجر‌بودن دستگیر کنند، از او حمایت می‌کند و به مأموران می‌گوید که مخالف فاشیست‌هاست و زیرو هم حق زندگی در این کشور را دارد.

جزئیات
الگوی مثبت

زیرو پسر جوانی است که به‌خاطر جنگ‌هایی که در کشورش رخ داده همۀ اعضای خانواده‌اش را از دست داده و به اروپا مهاجر کرده است، او تلاش می‌کند تا بی‌گناهی صاحب‌کارش را اثبات کند. گوستاو مرد زیرکی است که به‌خاطر ثروت زنان به آن‌ها ابراز علاقه می‌کند، با این‌حال با افکار نژادپرستانه مخالف است و سعی می‌کند مأموران را قانع کند تا زیرو را دستگیر نکنند. او در‌مقابل کمک‌هایی که زیرو به او کرده است، مدیریت هتل را به او می‌دهد.

ادامه متن

دربارۀ شخصیت و رفتارهای گوستاو با فرزندتان صحبت کنید و نظر او را دربارۀ این شخصیت بپرسید.

از فرزندتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کند.

دربارۀ شخصیت زیرو با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: دربارۀ شخصیت زیرو با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه