• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم هالک شگفت‌انگیز (The Incredible Hulk)

author-img

توسط : محمدرضا جوانمردی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«هالک شگفت‌انگیز» دومین فیلم دنیای سینمایی مارول است که براساس داستان‌های مصوّر شخصیت «هالک» ساخته شده است. دکتر بنر که در معرض اشعه‌ی گاما به هالک تبدیل شده می‌کوشد با درمان خود، هالک را از بین ببرد تا از تولید سلاحی خطرناک جلوگیری کند. فرار بنر از دست ژنرال صحنه‌های خشونت باری را خلق می‌کند که هرچند درگیری موجودی فانتزی با انسان‌هاست، ولی استفاده از سلاح‌های مختلف برای دستگیری هالک خشونت بالایی دارد. در صحنه‌های پایانی فیلم که بنر تصمیم می‌گیرد با موجود غول‌پیکر بلانسکی بجنگد، هالک در نقش یک ابرقهرمان ظاهر می‌شود و شهر را نجات می‌دهد. «هالک شگفت‌انگیز» با هزینه‌ای 150میلیون‌دلاری، فروش گیشه‌ای درحدود 263 میلیون دلار داشته و در سال 2009 برنده‌ی جایزه‌ی پربیننده‌ترین و محبوب‌ترین فیلم شده است.

سال 2008 112 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

هالک شگفت‌انگیز محصولی در ژانر اکشن برای معرفی ابرقهرمانی جدید در دنیای سینمایی مارول است. بنر در نقش یک محقّق با بی‌اطلاعی از پروژه‌ی اصلی ارتش آمریکا و با میل به کشف حقایق علمی جدید وارد یک آزمایش خطرناک شده و به اشعه آلوده می‌شود. او وقتی متوجه نیت ارتش آمریکا می‌شود، مخفیانه می‌گریزد و می‌کوشد خود را درمان کند و اجازه ندهد یافته‌های جدید به ساخت سلاحی مرگبار منجر شود.

مسئولیت‌پذیری و تلاش او برای جلوگیری از یک بهره‌برداری خطرناک از علم، گوشه‌هایی از شخصیت انسانی یک ابرقهرمان را به تصویر می‌کشد و تلاش نیروهای آمریکایی برای دستگیری و بهره‌برداری از او، جنگ همیشگی خیر و شر را تداعی می‌کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تماشای این فیلم فرصت مناسبی برای مقایسه‌ی فرهنگ غربی با فرهنگ شرقی است که می‌تواند زمینه‌ی مناسبی برای صحبت با فرزندان باشد. نظر فرزند خود را درباره‌ی هالک و نیاز به وجود ابرقهرمان جویا شوید. با او درباره‌ی نکات مثبت و منفی ابرقهرمان‌ها صحبت کنید. از فرزند خود بخواهید درباره‌ی جایگاه منجی و نیاز به وجود او برای شما صحبت کند. از فرزند خود بپرسید آیا رسیدن به هدف از هر طریق و به هر وسیله را مجاز می‌داند یا برای رسیدن به هدف حد و مرز قائل است.

خلاصه: تماشای فیلم فرصتی برای مقایسه و بحث پیرامون جایگاه ابرقهرمان منجی در فرهنگ غرب و منجی در فرهنگ اسلامی است.

داستان اثر

ارتش آمریکا پروژه‌ای برای خلق یک سوپر سرباز دارد که دارای قدرت زیادی است. در این پروژه، دکتر بروس بنر که با اهداف علمی روی تقویت اشعه‌ی گاما کار می‌کند و از اهداف اصلی این پروژه‌ی نظامی اطلاعی ندارد با ارتش آمریکا و ژنرال تادئوس همکاری می‌کند.

دکتر بنر به دلیل اعتماد بیش‌ازحد به نظریه‌اش، اشعه را روی خود امتحان می‌کند و به موجودی غول پیکر، سبز رنگ و قوی به نام هالک تبدیل می‌شود. بنر که متوجه می‌شود ارتش چه قصدی داشته، متواری می‌شود و می‌کوشد با کمک دکتر استرنز، راه درمان خود را پیدا کند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: لویی لتریر/ Louis Leterrier

نویسنده: زک پن/ Zak Penn، استن لی/Stan Lee ، جک کربی/ Jack Kirby

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد هالک شگفت‌انگیز

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>