• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم هابیت (سه‌گانه) ( The hobbit )

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعه‌ی «هابیت» در ادامه‌ی مجموعه‌ی «ارباب حلقه‌‌ها» تولید و پخش شده است و داستان هابیتی به نام «بیلبو بگینز» است که با دعوت گاندولف خاکستری و دورف‌ها عازم سفری ماجراجویانه می‌شود تا به دورف‌ها کمک کند و سرزمین آن‌ها را از اژدهایی به نام اسماگ پس بگیرد. وقایع این سه‌گانه از لحاظ زمانی مربوط به پیش از وقایع سه‌گانه‌ی «ارباب حلقه‌ها» است. این مجموعه با سه قسمت به نام‌های «هابیت: یک سفر غیرمنتظره»، «هابیت: برهوت اسماگ» و «هابیت: نبرد پنج سپاه» در ژانر حماسی و فانتزی موفق شده است جایزه‌ی بهترین طراحی صحنه، بهترین گریم و آرایش مو و بهترین جلوه‌های ویژه‌ی بصری را از هشتادوپنجمین دوره‌ی مراسم اسکار دریافت کند.

سال 2013-2014 سه قسمت 170دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

اين فيلم ژانر تخیّلی و فانتزی دارد و خشونت، جنگ و درگيری در آن زیاد و بی‌پرده است و تماشای آن می‌تواند بر کودکان اثر بگذارد و رفتار‌های پرخاشگرانه را در آن‌ها تقویت کند. همچنین شخصیت‌های فیلم موجوداتی عجیب و وحشتناک هستند و در سکانس‌هایی نیز ارواح نمایش داده می‌شوند و شخصیت‌‌ها درباره‌ی احضار روح صحبت می‌کنند که می‌تواند برای کودکان ترسناک باشد و آن‌ها را نسبت به این مسئله کنجکاو کند.

با توجه به این موارد، لازم است که فیلم را متناسب با روحيات فرزندتان انتخاب كنيد و در حین تماشای فیلم با آن‌ها همراهی کنید. از صحبت‌كردن با فرزندتان غافل نشويد و با آن‌ها درباره‌ی علّت همکاری بیلبو با دورف‌ها، عواقب اعمال خشونت و راه‌های جايگزين رسيدن به هدف گفت‌وگو كنيد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید به نظرت دورف‌ها راه ديگری جز اعمال خشونت برای رسيدن به هدف و به‌دست‌آوردن سرزمينشان داشتند؟ نظرت درباره‌ی شخصيت و كار‌های بیلبو بگينز چيست؟ چرا بیلبو ماجرای پیداکردن حلقه را از گاندولف پنهان کرد؟ به نظرت فیلم پیام مثبتی داشت؟ تو کدام شخصیت را دوست داشتی؟ چرا؟

خلاصه: چرا بيلبو بگينز برای نجات جان دورف‌ها، جان خودش را در خطر انداخت؟

داستان اثر

هابیتی به نام بيلبو بيگنز راهی سفر می‌شود تا  به دورف‌ها در كشتن اژدهايی به نام اسماگ كه سرزمين آن‌ها را تصرف کرده است كمك كند. آن‌ها در مسير رسیدن به سرزمين دورف‌ها با موجودات عجيبي به نام ترول‌ها، گابلين‌ها و اُرگ‌ها مواجه می‌شوند و درگیری و نبردهايی با هم می‌کنند.

در سرزمين گابلين‌ها، بيلبو با فردی به نام گالم آشنا می‌شود و حلقه‌ی او را می‌دزدد و با استفاده از آن حلقه خود را غيب می‌كند و از دست او فرار می‌كند. دورف‌ها بعد از فرار و گذراندن سختی‌های بسیار، با ارگ‌ها روبه‌رو می‌شوند و با او نیز می‌جنگند و درنهايت با كمك‌های گاندولف و جادو‌هايش نجات پيدا می‌كنند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Peter Jackson

نویسنده: Philippa Boyens -Fran Walsh

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد هابیت (سه‌گانه)

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>