نیمه تابستان

بررسی تخصصی فیلم midsommar

نیمه تابستان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم داستان دو جوان است که برای دیدار با دوستانشان و همچنین شرکت در جشنواره نیمه تابستان به زادگاه روستایی آن ها در کشور سوئد سفر میکنند اما قرار نیست اوضاع به خوبی پیش برود…

سال 2019 140 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

فیلم، سرشار از خشونت است. صحنه هایی از خودکشی، قتل، کوبیدن با پتک بر سر، زنده زنده سوزاندن و شکنجه در فیلم نماییش داده میشود.خشونت های کلامی و فحاشی و استفاده از کلمات رکیک، از جمله مواردی است که در این اثر به چشم میخورد. یک پیرزن و پیرمرد، خودکشی میکنند و بعد سوزانده میشوند، خواهر دنی، با استفاده از گاز خودکشی میکند و پدر و مادرش را نیز میکشد، در انتها نیز دنی، باعث میشود نامزدش، زنده زنده سوزانده شود. بیشتر صحنه های خشونت آمیز نیز در نمای بسته و مدت زمان طولانی نمایش داده میشود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

برخی صحنه های ترسناک مثل له شدن صورت پیرمرد بر اثر ضربه پتک، مواجهه چندباره دنی صحنه های خشونت آمیز و پدر و مادر و خواهر مرده اش در رویا و توهم، ترس دنی از تنها شدنش در روستا و برخی صحنه هایی که به لحاظ فنی ترسناک هستند، مثل برعکس شدن دوربین و پخش موسیقی دلهره آور در جاده مسیر روستا، در این فیلم به چشم میخورد. نکته مهم این است که بازنمایی بیشتر صحنه های ترسناک و دلهره آور فیلم، در وجود دنی، شخصیت محوری داستان، اتفاق می افتد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

استعمال تفریحی مواد مخدر، چشم چرانی و هرزگی که عمدتا از سوی مارک، یکی از اعضای گروه دوستی دنی و از شخصیت های محوری داستان، مصرف مواد الکلی و فحاشی از جمله مواردی است که در این اثر به نمایش گذاشته شده است.

جزئیات
پیام مثبت

در این اثر، بجز یک مورد که پله در روایت جزئی با دنی درباره اهمیت خانواده و ارجحیت آن بر تنهایی و فاقد حامی بودن صحبت میکند، پیام مثبتی وجود ندارد.

جزئیات
الگوی مثبت

پله شخصیتی متعادل و خانواده دوست است که دنی را تشویق میکند با پیوستن به آنها، به یک خانواده و گروه حامی بپیوندد.

اهالی دهکده هالسینگلند، عقایدی خرافاتی دارند که یک نمونه از آنها، در خودکشی افرادی که به آخر چرخه حیات میرسند نمود پیدا میکنند. آیا پذیرش و احترام به اینگونه عقاید درست است؟

در انتهای فیلم، دنی، نامزدش کریستین را انتخاب میکند که توسط اهالی ده سوزانده شود. دنی بخاطر خیانت کریستین به او این انتخاب را کرد. آیا کینه جویی و انتقام، راهی درست برای مقابله با رفتارهای بد دیگران است؟

مصرف مواد مخدر مثل علف یا ماشروم و شرب خمر، چه عواقبی دارد؟

تنها و جدا زندگی کردن از پدر و مادر چه آسیب هایی میتواند به فرد بزند؟

آیا روابط جنسی خارج از چارچوب خانواده، راهی مناسب برای ارضای نیازهای جنسی است؟

 

خلاصه: اهالی دهکده هالسینگلند، عقایدی خرافاتی دارند که یک نمونه از آنها، در خودکشی افرادی که به آخر چرخه حیات میرسند نمود پیدا میکنند. آیا پذیرش و احترام به اینگونه عقاید درست است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه