• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی فیلم نارگیل ۲

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

21230 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
فیلم سینمایی «نارگیل 2» ادامه سریال نارگیل و ماجرای طلسم سه عروسک نارگیل، لنگه و لیوه است. در این قسمت باباحاجت از این سه عروسک در صندوقچه مراقبت می‌کند تا روزی بتواند معجونی درست کند و طلسم شرارت و بدی را از بین ببرد. این اثر ژانر فانتزی و موزیکالی دارد و حاوی مضامینی چون نیکوکاری، جوانمردی و اهمیت نقش خانواده در تهیه معجون و از بین بردن طلسم بدی‌هاست.

ژانر : کمدی

سال 1399 80 دقیقه جزئیات کامل اثر
154 مناسب خانواده 95 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 11 +
بر اساس 21 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«نارگیل 2» فیلم شاد و جذابی برای کودکان است. این اثر به پیام‌های مثبتی چون؛ نیکوکاری، مهربانی و عشق به خانواده اشاره دارد. در کنار این پیام‌ها اما نکته ناهنجاری وجود دارد که باید به آن توجه کرد. نرگس، دختر باباحاجت و مادر آوا مدام از رفتارهای اشتباه و نادرست شوهرش و شوهر خواهرش عصبی است و آن‌ها را با الفاظ نامناسبی مثل احمق خطاب قرار می‌دهد. این ناهنجاری از سمت مادر خانواده و در بستر خانواده اتفاق می‌افتد و شدتش را بالا می‌برد. از همین سو لازم است که شما هم در حین تماشا نسبت به این اتفاق حساسیت نشان دهید و به فرزندتان یادآور شوید که اینگونه رفتار درست نیست. همچنین می‌توانید از پیام‌های مثبت اثر کمک بگیرید و با صحبت درباره عشق اعضای خانواده به همدیگر، پذیرش اشتباهات از سمت هومن و مهیار و صمیمی شدن اعضای خانواده بعد از شکست طلسم، به اهمیت رابطه خوب اعضای خانواده اشاره کنید. در صحنه‌هایی از فیلم شخصیت‌ها به‌خاطر طلسم نارگیل مجبور به انجام حرکات موزون و رقص می‌شوند. نمایش رقص هومن، مهیار و... با همراه با پخش موسیقی شاد است و برای خانواده‌هایی که ملاحظاتی دارند، می‌تواند قابل توجه باشد.                                                                                                                                          

خلاصه: در کنار پیام‌های مثبت، بی‌احترامی در بستر خانواده نمایش داده می‌شود. می‌توانید با کمک پیام‌های فیلم درباره ناهنجاری اثر با فرزندتان گفتگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا باباحاجت نارگیل، لیوه و لنگه را در صندوقچه نگهداری می‌کرد؟ چرا نارگیل، لیوه و لنگه طلسم شده بودن؟ معجون باباحاجت با چه چیزی کامل شد؟ رفتار هومن و مهیار به‌نظرت درست بود؟ خلاصه: معجون باباحاجت با چه چیزی کامل شد؟

داستان اثر

باباحاجت در بستر بیماری است و این اتفاق فرصتی می‌شود تا هومن و مهیار، دامادهای باباحاجت به سراغ گنج پنهان شده او بروند و آن را از زیر خاک دربیاورند. هومن و مهیار بدون اطلاع به همسران خود، به باغ می‌روند غافل از اینکه فرزندان آن‌ها، شاهین و آوا هم پشت ماشین قایم شده و همراه آن‌ها آمده اند. دامادهای باباحاجت بعد از بررسی نقشه گنج، صندوقچه‌ای را از زیر زمین بیرون می‌آورند اما بعد از باز کردن صندوقچه با سه عروسک مواجه می‌شوند. نارگیل، لیوه و لنگه از صندوقچه بیرون می‌آیند و خود را به آن‌ها معرفی می‌کنند. در آوازی که نارگیل می‌خواند، خودشان را انسان‌های مظلوم و بی‌گناه معرفی می‌کند و حرفی درباره طلسم بدی نمی‌زند. نارگیل، لنگه و لیوه نقشه دارند تا دامادها و بچه‌ها را با طلسم به عروسک تبدیل کنند و خودشان به انسان تبدیل شده و به شرارت‌های خود ادامه دهند. باباحاجت اما از آزاد شدن عروسک‌ها باخبر می‌شود و با کمک معجونی که سال‌ها روی آن کار کرده است به باغ می‌رود تا به داماد و نوه‌هایش کمک کند. او معجون را به آوا می‌دهد و او را مسئول از بین بردن طلسم بدی از روی عروسک‌ها می‌کند. آوا هم موفق می‌شود با کمک اعضای خانواده‌اش بدی‌ها و شرارت‌ها را از دل عروسک‌ها پاک کند.

جزئیات اثر

کارگردان: سید داوود اطیابی نویسنده: سید داوود اطیابی تهیه کننده: سید ابراهیم عامریان بازیگران: غلامحسین لطفی، بیژن بنفشه‌خواه، علیرضا استادی، سحر قریشی، شقایق دهقان، نصرالله رادش، مانیا علیجانی شخصیت‌ها: نارگیل، لیوه و لنگه: سه شخصیت عروسکی که در گذشته انسان‌هایی خوشنام و جوانمرد بوده‌اند اما جادوگر قلب آن‌ها را سیاه می‌کند. فریدونِ راستگو برای جلوگیری از شرارت‌های آن‌ها، به سه عروسک تبدیلشان می‌کند و تا پیداشدن راه‌حلی برای بازگرداندن آن‌ها به حالت قبلی، در یک صندوقچه زندانی‌شان می‌کند. باباحاجت: پدربزرگ مهربان آوا و شاهین که از نارگیل، لنگه و لیوه در صندوقچه نگهداری می‌کند. آوا: باباحاجت او را مسئول از بین بردن طلسم بدی از روی عروسک‌ها می‌کند. آوا هم موفق می‌شود با کمک اعضای خانواده‌اش بدی‌ها و شرارت‌ها را از دل عروسک‌ها پاک کند. کشور سازنده: ایران مخاطب اثر: کودک

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : Atefeh Zoghi

۱۰ فروردین ۱۴۰۳

مناسب سن 12 +

ب نظر من این فیلم رو باید بچه های بالای12سال ببینم چون موقعی که صدای عروسک ها عوض میشه یا قسمت های دیگش درذهن بچه ها ثبت میشه و باعث کابوس دیدن میشه

بزرگسال

توسط : ریحانه علیزاده تجن

۱ اسفند ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

ریحانه علیزاده

بزرگسال

توسط : Aytan Nezak

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

ما قراره یکشنبه از مدرسه بریم سینما اینو ببینیم

بزرگسال

توسط : آرین نادری

۷ آذر ۱۴۰۲

مناسب سن 10 +

اصلا برای بچه های زیر 10 سال توصیه نمی شود

بزرگسال

توسط : آلا مجدمی

۳ آذر ۱۴۰۲

مناسب سن 16 +

تراک که بود به نظر من برای بچه هاتون نذارید

بزرگسال

توسط : شادی انصاری

۲۶ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 10 +

دختر ۶ ساله من به شدت از مضمون طلسم و جادو در فیلم ترسیده و از طرف مهد بردنشون و از روزی که این فیلم رو دیده دائم در مورد هیولا و طلسم و جادو سوال میکنه ، کابوس میبینه و می‌ترسه تنها بخوابه . واقعا متاسفم که بدون در نظر گرفتن گروه سنی همچین فیلمی در دوره ای که همه جا روانشناس وجود داره و امکان کمک گرفتن هست ، اهمیت لازم به روح و روان بچه ها داده نمیشه و فقط برای ما دغدغه و دردسر درست میکنید . بچه ای که یکبار با دوستهاش اردو رفته باید دچار همچین ترسی بشه !

بزرگسال

توسط : فرناز نازی

۲۵ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 18 +

پر از تیکه های جنسی است و خیلی فیلم بدی است

بزرگسال

توسط : آسنا ترابی

۲۴ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

افتضاح بد،فقط رفتارهای بد یاد بچه ها میده

بزرگسال

توسط : آسنا ترابی

۲۴ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

افتضاح بد،فقط رفتارهای بد یاد بچه ها میده

بزرگسال

توسط : آسنا ترابی

۲۴ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

افتضاح بد،فقط رفتارهای بد یاد بچه ها میده

بزرگسال

توسط : سمیرا ادیب

۲۰ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

استفاده از کلمه جن و گاها صحنه های ترسناک و تغییر صدای عروسک ها و ایجاد ترس از نقاط ضعف این فیلم است که متاسفانه باعث ایجاد ترس در فرزند من که پنج ساله است شده.برای سینمای ایران بسیار متاسفم که بدون کارشناسی های لازم فقط جهت درآمدزایی و بدون در نظر گرفتن اینکه چه آسیب های روحی برای کودکان ایجاد می‌کند را با تبلیغات بسیار گسترده به صحنه سینما برده و کابوس شب های ترسناک را به فرزند من و بسیاری از کودکان هدیه داد و هرگز سازنده و تمام مسئولان مربوطه را نخواهم بخشید.تکرار دوباره تاریخ در دهه هفتاد با نمایش فیلم سینمایی دزدک عروسک ها و ایجاد کابوس چهارسال متوالی در شب ها برای من و کودکان دهه شصت و تکرار خطای مجدد ایجاد رعب بجای نشاط در کودکان بعد از سه دهه توسط سینمای ایران تاسف بار است.

بزرگسال

توسط : آیناز شاملو

۱۸ آبان ۱۴۰۲

مناسب سن 4 +

..

بزرگسال

توسط : حسین جعفری رنجبر

۲۰ مهر ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

فیلم سینمایی نارگیل دو موضوع: ایجاد صلح و دوستی بین خانواده ها ویژگی های فیلنامه از پالت تا پایان بندی بی نهایت ضعیف، ویژگی کارگردانی از دکوپاژ تا نریشن ها و غیره بی‌نهایت بد بود و بازیگردانی ضعیف بود و در نهایت باز نتونستند یک فیلم سینمایی قوی کودکانه بسازند و به پای فیلم های دهه شصت و هفتاد خورشیدی مثل الو من جوجو هستم، سری های کلاه قرمزی، ماندگارترین مدرسه موش‌ها، شهر موش ها، خونه مادربزرگه باشه برای این موضوع صلح و دوستی نیاز به فکر بیشتری داشته باشه

بزرگسال

توسط : هومن هومن

۱۸ مهر ۱۴۰۲

مناسب سن 7 +

در روز 16 مهر به جز من و پسرم، تنها یک خانواده دیگر در سینما(تهران-باغ کتاب) در عصر حضور داشتند محتوای و ساخت فیلم برای یک فیلم سینمایی بسیار ضعیف بود علی رقم اینکه میتوانست داستان آن دستمایه مناسبی برای یک کارگردان ایجاد کند. نهایتا این ساخته را بتوان در یک برنامه کودک پخش کرد و نه بیشتر !

بزرگسال

توسط : حبیب کبیری

۱۵ مهر ۱۴۰۲

مناسب سن 18 +

این فیلم حاوی کد همجنس بازی است.شوخی های نامربوط عروسک ها و حرف های نامناسب که به آقای بنفشه خواه گفته میشه . برای سن کودک مناسب نیست

بزرگسال

توسط : عرفانه پندشنو

۱۵ مهر ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

برای کودک بسیار بی محتوا و خشن بود

بزرگسال

توسط : محمد صادق مهقانی

۵ مهر ۱۴۰۲

مناسب سن 9 +

من آقا ندیدم

بزرگسال

توسط : محمد صادق مهقانی

۵ مهر ۱۴۰۲

مناسب سن 18 +

من آقا ندیدم

بزرگسال

توسط : محمد صادق مهقانی

۵ مهر ۱۴۰۲

مناسب سن 18 +

بدددددددد و بدتررررررررررر

بزرگسال

توسط : مریم اکبری

۲۷ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 7 +

فیلم شاد و خنده داری بود.من امشب ب همراه پسر ۱۲ساله م دیدیم و لذت بردیم

بزرگسال

توسط : مریم اکبری

۲۷ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

فیلم شاد و خنده داری بود.من امشب ب همراه پسر ۱۲ساله م دیدیم و لذت بردیم

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد نارگیل ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!