میان‌ستاره‌ ای

بررسی تخصصی فیلم Interstellar

میان‌ستاره‌ ای

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در آینده میزان زیادی از اکسیژن و مواد غذایی کره‌ی زمین از بین می‌رود و انسان‌ها برای بقا ناچار هستند به سیاره‌ای دیگر منتقل شوند. گروهی از دانشمندان ناسا برای انجام تحقیقات و عبور از سیاه‌چاله فضایی به فضا می‌روند تا یک سیاره‌ی قابل سکونت پیدا کنند.

سال 2014 ۱۶۹ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زمانی‌که کوپر و برند به سیاره‌‌ی دکتر من می‌روند، متوجه می‌شوند که او به آن‌ها دروغ گفته است و برای اینکه بتواند خودش را نجات دهد با کوپر درگیر می‌شود و با چند ضربه به کلاه کوپر و تمام‌شدن اکسیژن او می‌خواهد کوپر را بکشد تا به سیاره‌ی زمین برگردد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فرزندان کوپر در زمان کودکی سربه‌سر هم می‌گذارند و به‌هم فحش می‌دهند.

جزئیات
پیام مثبت

دلیل سفر کوپر و هم‌تیمی‌هایش به فضا پیدا‌کردن یک سیاره‌ی قابل سکونت برای انسان‌های کره‌ی زمین است. کاوشگران جان خود را به‌خطر می‌اندازند تا بتوانند راهی برای انتقال انسان‌ها به سیاره‌ای دیگر پیدا کنند. کوپر علاقه‌ی زیادی به فرزندانش دارد و برای جلوگیری از مرگ آن‌ها و بقیه انسان‌ها در آلودگی کره‌ی زمین به فضا می‌رود. او هرکاری می‌کند تا زودتر به زمین برگردند و پیش فرزندانش برود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

کوپر پدر دو فرزند است که برای نجات جان فرزندانش و انسان‌های زمین حاضر می‌شود جان خودش را به‌خطر بیندازد و به فضا برود تا سیاره‌ای قابل سکونت پیدا کند. دکتر من یکی از اعضای ناساست که سال‌ها قبل به فضا رفته است تا سیارات را برای ادامه حیات آزمایش کند. او با اینکه می‌داند سیاره‌اش برای ادامه حیات مناسب نیست؛ اما به مرکز ناسا پیام می‌دهد تا به آنجا بروند. بعد از رفتن کوپر و تیمش به آن سیاره، دکتر من با کوپر درگیر می‌شود و می‌خواهد او را بکشد تا خودش به زمین برگردد.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

فیلم درباره‌ی کاوشگران و سفر به فضاست و شخصیت‌های فیلم درباره‌ی علم فیزیک و فضا صحبت می‌کنند.

اگر جای دکتر من بودی چیکار می‌کردی؟

چرا کوپر حاضر شد خانواده‌اش را ترک کند و به فضا برود؟

با دروغ گفتن پروفسور برند به مردم جهان موافق هستی؟

خلاصه: چرا کوپر حاضر شد خانواده‌اش را ترک کند و به فضا برود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه