• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

میان‌ستاره‌ ای

میان‌ستاره‌ ای

بررسی تخصصی فیلم Interstellar

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در آینده میزان زیادی از اکسیژن و مواد غذایی کره‌ی زمین از بین می‌رود و انسان‌ها برای بقا ناچار هستند به سیاره‌ای دیگر منتقل شوند. گروهی از دانشمندان ناسا برای انجام تحقیقات و عبور از سیاه‌چاله فضایی به فضا می‌روند تا یک سیاره‌ی قابل سکونت پیدا کنند.

سال 2014 ۱۶۹ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

زمانی‌که کوپر و برند به سیاره‌‌ی دکتر من می‌روند، متوجه می‌شوند که او به آن‌ها دروغ گفته است و برای اینکه بتواند خودش را نجات دهد با کوپر درگیر می‌شود و با چند ضربه به کلاه کوپر و تمام‌شدن اکسیژن او می‌خواهد کوپر را بکشد تا به سیاره‌ی زمین برگردد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فرزندان کوپر در زمان کودکی سربه‌سر هم می‌گذارند و به‌هم فحش می‌دهند.

جزئیات
پیام مثبت

دلیل سفر کوپر و هم‌تیمی‌هایش به فضا پیدا‌کردن یک سیاره‌ی قابل سکونت برای انسان‌های کره‌ی زمین است. کاوشگران جان خود را به‌خطر می‌اندازند تا بتوانند راهی برای انتقال انسان‌ها به سیاره‌ای دیگر پیدا کنند. کوپر علاقه‌ی زیادی به فرزندانش دارد و برای جلوگیری از مرگ آن‌ها و بقیه انسان‌ها در آلودگی کره‌ی زمین به فضا می‌رود. او هرکاری می‌کند تا زودتر به زمین برگردند و پیش فرزندانش برود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

کوپر پدر دو فرزند است که برای نجات جان فرزندانش و انسان‌های زمین حاضر می‌شود جان خودش را به‌خطر بیندازد و به فضا برود تا سیاره‌ای قابل سکونت پیدا کند. دکتر من یکی از اعضای ناساست که سال‌ها قبل به فضا رفته است تا سیارات را برای ادامه حیات آزمایش کند. او با اینکه می‌داند سیاره‌اش برای ادامه حیات مناسب نیست؛ اما به مرکز ناسا پیام می‌دهد تا به آنجا بروند. بعد از رفتن کوپر و تیمش به آن سیاره، دکتر من با کوپر درگیر می‌شود و می‌خواهد او را بکشد تا خودش به زمین برگردد.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

فیلم درباره‌ی کاوشگران و سفر به فضاست و شخصیت‌های فیلم درباره‌ی علم فیزیک و فضا صحبت می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم میان‌ستاره‌ای درباره‌ی آینده کره‌ی زمین است که درحال نابودی است و تعدادی کاوشگر برای پیداکردن یک سیاره‌ی قابل سکونت به فضا می‌روند. در فیلم از اصطلاحات و موضوعات علم فیزیک و نجوم زیاد استفاده می‌شود. تماشای این فیلم برای کودکان ممکن است باعث ایجاد علاقه‌ی آن‌ها به علم نجوم و مطالعه در آن حوزه شود. پیشنهاد می‌کنم شما در این راه فرزندانتان را همراهی کنید. در سکانس‌هایی از فیلم که کاوشگران در مأموریت هستند فیلم دارای هیجان است و اندکی استرس به بیننده منتقل می‌کند، با توجه به آستانه تحمل هیجان و استرس فرزندتان فیلم را انتخاب کنید.

خلاصه: تماشای این فیلم برای کودکان ممکن است باعث ایجاد علاقه‌ی آن‌ها به علم نجوم و مطالعه در آن حوزه شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر جای دکتر من بودی چیکار می‌کردی؟

چرا کوپر حاضر شد خانواده‌اش را ترک کند و به فضا برود؟

با دروغ گفتن پروفسور برند به مردم جهان موافق هستی؟

خلاصه: چرا کوپر حاضر شد خانواده‌اش را ترک کند و به فضا برود؟

داستان فیلم

کره‌ی زمین در آینده کم‌کم آلوده و غیرقابل سکونت می‌شود و مواد غذایی از بین می‌روند. ناسا درحال تحقیق برای یافتن یک سیاره‌ی قابل سکونت برای انسان‌های کره‌ی زمین است. کوپر که خلبان سابق ناسا بوده است قبول می‌کند تا به همراه یک تیم تحقیقاتی به فضا برود و به‌دنبال یک سیاره‌ی قابل سکونت بگردند. او دو فرزند به نام «تام» و مورف دارد. مورف دختر باهوشی است که به علم فیزیک و نجوم علاقه دارد و از اینکه پدرش آن‌ها را ترک کرده، ناراحت است. کوپر تلاش می‌کند در مدتی که در فضا هستند هرچه زودتر تحقیقاتشان تمام شود و به زمین برگردد و پیش فرزندانش برود. زمانی‌که آن‌ها از ادامه‌ی تحقیق ناامید می‌شوند، کوپر به چاله فضایی می‌رود تا آن را هم بررسی کند و در آنجا راه‌حل مسئله را پیدا می‌کند و آن را برای مورف می‌فرستد. مورف با استفاده از علامت‌های پدرش مسئله را حل می‌کند و موفق می‌شود تا انسان‌ها را به یک سیاره‌ی دیگر منتقل کنند.

جزئیات فیلم

کارگردان / مؤلف:‏Christopher Edward Nolan / کریستوفر ادوارد نولان

نویسنده/ مترجم: ‏Christopher Edward Nolan, Jonathan Nolan / کریستوفر ادوارد نولان، جاناتان نولان.

نام تهیه‌کننده: ‏Christopher Edward Nolan, Emma Thomas, Lynda Obst / کریستوفر ادوارد نولان، اما توماس، لیندا اوبست

نام بازیگران: ‪Matthew McConaughey ‏‪Anne Hathaway, ‏‪Wes Bentle, ‏‪Jessica Chastain, / جسیکا چستین، وس بنتلی، آنا هتوی، متیو مک‌کانهی.

نام شخصیت‌ها:

کوپر: کشاورزی که خلبان سابق ناسا بوده است و دو فرزند دارد. او تصمیم می‌گیرد برای نجات جان انسان‌ها به فضا برود و یک سیاره برای سکونت پیدا کند،

دکتر برند: از اعضای تیم ناساست که به همراه کوپر فضا می‌رود تا ادامه بقای انسان از بین نرود،

دکتر من: یکی از دانشمندان ناسا که به سیاره‌ای رفته است تا آن را برای سکونت انسان‌ها آزمایش کند،

مورف: دختر کوپر که هوش بسیاری دارد و درنهایت موفق می‌شود جان انسان‌ها را نجات دهد.

کشور سازنده: بریتانیا، آمریکا

کمپانی سازنده: سینکاپی، لیندا اوبست پروداکشنز، لجندری پیکچرز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه