• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم من پیش از تو (Me Before You)

author-img

توسط : الهام طالبی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان درمورد دختری نوجوان با یک زندگی معمولی است. او با ازدست‌دادن شغلش، به‌خاطر نیاز مالی مجبور است پرستاری یک پسر جوان که در تصادف دچار قطع ‌نخاع شده ‌است را قبول کند. این فیلم براساس رمان پرفروش «من پیش از تو» نوشته‌ی جوجو مویز در سال 2016 ساخته‌ شده‌ است. هدف کامیلا، مادر ویل، از استخدام لوییزا هم‌صحبتی با ویل بود تا پسرش امید به زندگی داشته ‌باشد و از خودکشی منصرف شود، اما ویل علی‌رغم علاقه به لوییزا و تغییر مثبت در زندگی او، دست به خودکشی می‌زند.

سال 2016 110 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 «جسورانه زندگی کن کلارک!» شعار این فیلم سینمایی است که ویل به کلارک می‌گوید جسورانه زندگی کند و از تجربه‌های جدید نترسد تا زندگی بهتری داشته باشد. داستان این فیلم از روی رمان پرفروش «من پیش از تو» ساخته شده است. این رمان در سال 2012 منتشر شد و با استقبال خوبی در نیویورک مواجه شد. این کتاب در سه جلد نوشته‌ شده که داستان فیلم سینمایی به‌صورت خلاصه از جلد اول است.

ویل ترینر که در انتهای داستان از تصمیم خود منصرف نشد و با خودکشی در سازمان دیگنیتاس به زندگی خود پایان داد مخاطب را به فکر فرو می‌برد که آیا ویل کار درستی کرد یا خیر. جواب این سوال را آخر فیلم می‌توان پیدا کرد. ویل می‌گوید با این وضع نمی‌تواند درکنار عشقش دوام بیاورد، اما امروز نه بلکه فردا که روز موعودش فرا رسید باهم به زندگی جاودانه ادامه خواهند داد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا تصمیم ویل ترینر مبنی بر خودکشی آسان تصمیم درستی بود؟

آیا خودکشی آخرین راه برای نجات است؟ ویل با توجه به اینکه تمام بدنش فلج شده، چگونه می‌توانست به زندگی خود کمک کند؟

ادامه متن

داستان اثر

 ویل پسر جوان و موفقی است که در جریان یک تصادف قطع نخاع می‌شود. 2 سال بعد دختر نوجوانی به نام لوییزا که شغلش را در یک کافه از دست‌ داده، برای تامین نیاز‌های مالی خانواده‌اش مجبور می‌شود پرستاری از ویل را قبول کند. هدف کامیلا، مادر ویل از استخدام پرستار برای ویل هم‌صحبتی با او بود که ویل را به زندگی امیدوار کند زیرا کامیلا درخواست او برای مرگ آسان از طریق دیگنیتاس (سازمان کمک به خودکشی‌ها) را رد کرده است. کامیلا‌ از ویل 6 ماه زمان خواست که او را از خودکشی منصرف کند. ویل و لوییزا پس از مدتی به یکدیگر علاقه‌مند شدند. ویل باعث شد لویزا تجربه‌های جدید و اعتماد به نفس بالای پیدا کند. اما زمانی که لوییزا عشقش را به ویل ابراز کرد، ویل از زندگی با او سر باز زد  و به او گفت که بعد از تعطیلات به دیگنتاس می‌رود. لوییزا ابتدا قبول ‌نکرد اما وقتی دید ویل از تصمیمش منصرف نمی‌شود نزد او رفت و تا آخرین لحظات زندگی‌ ویل در کنار او ماند. ویل پس از خودکشی ثروت ‌زیادی را برای لوییزا به‌جای گذاشت. لوییزا با این پول می‌توانست تحصیلاتش را ادامه‌ دهد و زندگی خوبی را تجربه کند. در انتهای داستان لوییزا در کافه‌ای در پاریس است و آخرین نامه‌ی ویل را می‌خواند که به او راه رسم لذت بردن از زندگی می‌آموزد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Thea Sharrock / تئا شاروک

نویسنده/ مترجم: Jojo Moyes/ جوجو مویز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد من پیش از تو

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>