• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

من خیلی مراقبم

من خیلی مراقبم

بررسی تخصصی فیلم I Care a Lot

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

من خیلی مراقبم، فیلمی در ژانر کمدی تاریک است. داستان زنی زیرک به نام مارلا گریسون که با گرفتن سرپرستی قانون سالمندان و فروش اموال، آنها ثروت خوبی به هم زده است. اما در این بین با سرپرستی سالمندی که یکی از اعضای مافیای روسی است، خود را در دردسر بزرگی می‌اندازد. این فیلم دارای صحنه‌های خشونت‌بار زیادی می‌باشد.

سال ۲۰۲۰ 108 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در این فیلم، مارلا گریسون برای شکست نخوردن دست به هر کاری می‌زند و همین باعث درگیری او با مافیا می‌شود. مارلا را در حالی که بیهوش شده بود همراه اتومبیلش به ته دره می‌اندازند تا بمیرد و یا اینکه مارلا مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و به قصد کشتن به کتک می‌خورد. او به سختی می‌تواند خود را نجات دهد و همچنین برای کشتن دوست مارلا، شیر گاز را باز می‌گذارند تا دچار گازگرفتگی شود و همچنین مارلا و دوستانش باعث می‌شوند که رئیس مافیا در ماشین به آتش کشیده شود، اما در انتها مارلا به ضرب گلوله کشته می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

صحنه‌ی آتش گرفتن و یا سقوط اتومبیل ترسناک است. می‌توان گفت که صحنه‌های خشن به نوعی ترسناک هم هستند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

مارلا گریسون با دروغ گفتن و صحنه‌سازی، سالمندان را تحت پوشش خود در می‌آورد و سیگار می‌کشد. در نسخه‌ی اصلی، لباس نامناسب بانوان و همچنین سخنان ناشایست قابل مشاهده است. همچنین، در نسخه‌ی بدون سانسور این فیلم مشخص است که مارلا همجنس گرا است.

جزئیات
پیام مثبت

جدا از ماهیت کار مارلا گریسون که کلاه‌برداری است، فیلم به مقاومت و استقامت مارلا به عنوان یک زن اشاره می‌کند و همچنین خود مارلا نیز به نگاهی که به زن در جامعه هست انتقاد دارد. شاید بتوان برای این فیلم از این جمله استفاده کرد که بار کج به منزل نمی‌رسد؛ زیرا مارلا برای رسیدن به موقعیت مناسب و ثروت زیاد زحمات زیادی می‌کشد(زحمات باطل) و چندین بار تا دم مرگ می‌رود اما تسلیم نمی‌شود، اما در انتها او در اوج شهرت و ثروت کشته می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

الگوی مثبتی در این فیلم وجود ندارد. همه برای رسیدن به اهدافشان از راه‌های نامناسب استفاده می‌کنند. مارلا برای رسیدن به ثروت و قدرت، راه دزدی را انتخاب می‌کند؛ همچنین فردی که مارلا را می‌کشد نیز با شلیک گلوله به مارلا انتقام مادرش را می‌گیرد. هیچ ظلمی بی‌پاسخ نیست...

آنچه لازم است والدین بدانند

اساس کار مارلا گریسون حقه‌های قانونی است. او قوانین را دور می‌زند تا بتواند افراد سالمند را جذب و درآمد کسب کند. او با دروغ گفتن به دادگاه حق سرپرستی سالمندان را از خانواده‌های سالمندان می‌گیرد. اینکه دولت از سالمندان بی‌سرپرست و یا بدسرپرست باید مراقبت کند امری ضروری است، اما باید به درستی بر روند این امرنظارت شود پس بهتر است در این خصوص با فرزندتان صحبت کنید. می‌توانید دخالت و نظارت بیشتر قانون را راهکاری مثمر ثمر برای سوءاستفاده‌های مارلا گریسون در نظر بگیرید و در این مورد با فرزندتان وارد گفت و گو شوید.

دروغ و صحنه سازی راه حل مارلا برای گرفتن موردهای سرپرستی است او با دروغ گفتن افراد را به خود نیازمند می‌کند و همچنین از تنهایی سالمندان سوء استفاده می‌کند.

مارلا از سیگار الکترونیکی استفاده می‌کند و همچنین الماس‌های یکی از افراد تحت سرپرستی‌اش را می‌دزدد. بهتر است در مذمت این کار با فرزندانتان صحبت کنید. از اواسط فیلم درگیری‌های خشونت‌آمیز میان مارلا و گروه مافیایی شکل می‌گیرد؛ این خشونت‌ها شامل تیراندازی و استفاده از شوکر می‌باشد.

خلاصه: اساس کار مارلا بر دروغ و صحنه‌سازی است. در مورد فسادهای مارلا با فرزندتان گفتگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بخواهید قضاوت کلی‌اش را از داستان بیان کند.

از فرزندتان بپرسید چگونه می‌توان جلوی فساد افرادی همچون مارلا را گرفت؟

با فرزندتان در مورد فسادهایی که در دستگاه‌های اداری وجود دارد صحبت کنید.

خلاصه: آیا مارلا زنی قوی است؟  

داستان فیلم

مارلا گریسون زنی باهوش و قدرتمند است. او از باخت بی‌زار است و برای برنده شدن، تن به هر کاری می‌دهد. او با پزشک‌ها تبانی می‌کند تا بتواند سرپرستی قانونی افراد سالمندِ ثروتمند را بدست بگیرد. مارلا اموال سالمندان را می‌فروشد و قسمتی را خرج آسایشگاه کرده و مابقی را برای خود نگه می‌دارد. مارلا با پیرزنی آشنا می‌شود که بسیار ثروتمند است و همسر و فرزندی ندارد؛ پس مارلا سعی می‌کند او را در دادگاه، بعنوان فردی بیمار معرفی کند که توانایی نگهداری از خود را ندارد، اما این فرد ثروتمند، عضوی از مافیای روسی است و باعث می‌شود مارلا در دردسر بزرگی بیفتد. مارلا که نمی‌خواهد چنین فردی را از دست دهد، در برابر رها کردن آن شخص مقاومت می‌کند که باعث آسیب رساندن به او می‌شود. در انتها، مارلا نیز با عضو ارشد مافیای روسی همکاری می‌کند و بزرگترین کمپانی نگهداری قانونی را تأسیس می کنند. مارلا همچان سرش برای آرتیست‌بازی درد می‌کند. و نمی‌داند که عمر او کارهایش درحال اتمام است. مارلا در آخر توسط فرزند یکی از سالمندان تحت پوشش آسایشگاهش به ضرب گلوله کشته می‌شود. چرا؟ چون به او اجازه‌ی ملاقات با مادرش را نمی‌داد...

جزئیات فیلم

کارگردان: --جی بلکسونJ Blakeson

نویسنده: --جی بلکسونJ Blakeson

نام تهیه کننده: --جی بلکسونJ Blakeson

نام بازیگران: Rosamund Pike, Peter Dinklage, Eiza González-رزامایند پیک-پیتر دینکلیج-ایزا گانزلیا

نام شخصیت ها:

مارلا گریسون: زنی مغرور و زیادهخواه که بسیار باهوش است و با گرفتن سرپرستی قانونی سالمندان، آنها را به آسایشگاه می‌فرستد و اموالشان را برای خود می‌کند.

رئیس مافیای روسی: او مردی طمع‌کار است که با مارلا همکار می‌شود و بزرگترین شرکت سرپرستی قانونی را تأسیس می‌کند.

کشور سازنده: امریکا

کمپانی سازنده: نتفیکس

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه