• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی فیلم معاون (Vice)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دیک چینی، جوان خوش‌گذران آمریکایی، برای اینکه «لین»، دوست‌دختر خود را درکنار خود نگه دارد، وارد دنیای سیاست می‌شود. او که جمهوری‌خواهی افراطی است، تصمیم می‌گیرد قدرت تامه ریاست‌جمهوری امریکا را احیا کند.

سال 2018 ۱۳۲ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در این فیلم، قدرت‌طلبی در قالب سیاست‌ورزی به‌خوبی نشان داده می‌شود. از آنجایی‌که دیک‌ چینی، شخصیت اصلی فیلم، با اعمال خود، به قدرتی بسیار زیاد رسید و جنایت‌های فراوانی مرتکب شد؛ اما در آخر، ابراز پشیمانی نکرد و صراحتاً اَعمال خود را در راستای منافع مردم معرفی کرد، ممکن است این موقعیت برای کودک شما وسوسه‌انگیز و جذاب به‌نظر برسد. بنابراین خوب است درصورت صلاح‌دید، با او درباره‌ی اثرهای غیرانسانی رفتارهای دیک ‌چینی و زیرپاگذاشته‌شدن منافع جمعی مردم، به‌خاطر قدرت‌طلبی‌های امثال چینی، صحبت کنید. از طرف دیگر، در این فیلم صحنه‌هایی از زدوخورد، شکنجه، قتل، بمباران، فحاشی‌کردن و مست‌کردن به‌چشم می‌خورد که بهتر است فرزندان خود را از عواقب این‌گونه رفتارها آگاه کنید. همچنین یکی از دختران دیک ‌چینی اعلام می‌کند هم‌جنس‌باز است؛ اما این مسئله باعث نمی‌شود که مورد سرزنش خانواده‌ی خود قرار بگیرد. درصورت صلاح‌دید، می‌توانید درباره‌ی رفتارهای جنسی هنجارشکنانه نیز با فرزند خود صحبت کنید.

خلاصه: رفتارهای قدرت طلبانه‌ی دیک ‌چینی، ممکن است روی فرزند شما تأثیرگذار باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا دیک‌ چینی با احیای قدرت تامه رییس‌جمهور آمریکا، به بشریت خدمت کرد یا خیانت؟

چرا دیک ‌چینی تصمیم گرفت یک جمهوری‌خواه باشد؟

ادامه متن

داستان اثر

فیلم «معاون» درباره‌ی «دیک ‌چینی»، معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکاست. داستان فیلم، روایت زندگی سیاسی چینی در پیوند با زندگی فردی اوست. در این داستان نشان داده می‌شود چگونه دیک ‌چینی که جوانی خوش‌گذران است، به‌خاطر نگهداری دوست‌دختر خود در کنار خود و سروسامان‌دادن به زندگی‌اش، وارد دنیای سیاست می‌شود. او در این راه، فجایع زیادی می‌آفریند و به یکی از خطرناک‌ترین و پنهان‌کارترین سیاست‌مداران جهان تبدیل می‌شود. دیک ‌چینی، صرفاً به‌خاطر علاقه به «دونالد رامسفلد»، سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکایی در جلسه‌ی آموزش کنگره، تصمیم می‌گیرد جمهوری‌خواه شود و درنهایت قدرت تامه ریاست‌جمهوری آمریکا را احیا می‌کند که براساس آن، شکنجه‌های وحشیانه، حملات مرگبار به کشورهای دیگر و ورود به حریم خصوصی مردم آمریکا اتفاق می‌افتد.

جزئیات اثر

کارگردان / مؤلف: آدام مک‌کی

نویسنده / مترجم: آدام مک‌کی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد معاون

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>