معاون

بررسی تخصصی فیلم Vice

معاون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دیک چینی، جوان خوش‌گذران آمریکایی، برای اینکه «لین»، دوست‌دختر خود را درکنار خود نگه دارد، وارد دنیای سیاست می‌شود. او که جمهوری‌خواهی افراطی است، تصمیم می‌گیرد قدرت تامه ریاست‌جمهوری امریکا را احیا کند.

سال 2018 ۱۳۲ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این فیلم، صحنه‌های بمباران مردم توسط ارتش آمریکا، انفجار نفربر آمریکایی که از داخل نفربر نمایش داده می‌شود، شکنجه، تیراندازی و قتل نمایش داده می‌شود. در یک صحنه، سقوط یک کارگر از بالای چراغ‌برق و خردشدن پای او به تصویر کشیده شده است که می‌تواند بسیار خشونت‌آمیز باشد.

جزئیات
ترس

صحنه‌هایی از جنازه‌ی سوخته شبه‌نظامیان طالبان، سر بریده‌شده توسط القاعده، حیوان درنده‌ای که ارتش آمریکا با استفاده از آن زندانیان را شکنجه می‌دهد و چند مورد قتل با بمباران و تیراندازی، در این فیلم نمایش داده شده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دیک چینی، شخصیت اصلی، در ابتدای فیلم قمار می‌کند، الکل می‌نوشد و در هنگام مستی، رانندگی می‌کند. او و سیاستمداران دیگر، به‌طور متعدد سیگار می‌کشند و بددهنی می‌کنند. همچنین «ماری»، دختر دیک ‌چینی، اعلام می‌کند که هم‌جنس‌گراست.

جزئیات
پیام مثبت

در سراسر داستان این فیلم، قدرت‌طلبی و دروغ‌گویی وجود دارد. اعمال دیک‌ چینی، شخصیت اصلی داستان، بیشتر برمبنای همین قدرت‌طلبی است و اکثراً غیرصادقانه پیش می‌رود. البته تصور می‌شود که او در عشق به همسر و خانواده‌ی خود، صادق است؛ اما در اواخر فیلم، یکی از دخترهایش را تشویق می‌کند برای ورود به مجلس، علیه دختر دیگرش که هم‌جنس‌گراست، موضع بگیرد. در قسمتی از فیلم، مجری تلویزیون از جمله‌ای جنسیت‌زده با این مضمون که زنان می‌توانند تظاهر کنند عاشق هستند، استفاده می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

دیک‌ چینی، شخصیت اصلی فیلم، قدرت‌طلب و غیرصادق است. او برای رسیدن به هدفش که احیای قدرت تامه رییس‌جمهور آمریکا و استفاده از این قدرت است، از هیچ موقعیتی چشم‌پوشی نمی‌کند. درنهایت که کارهایش منجر به قتل هزاران تن از مردم جهان شد، از اعمالش ابراز پشیمانی نمی‌کند. همسر چینی، لین، همواره در کنار اوست و او را کمک می‌کند و دلداری می‌دهد.

آیا دیک‌ چینی با احیای قدرت تامه رییس‌جمهور آمریکا، به بشریت خدمت کرد یا خیانت؟

چرا دیک ‌چینی تصمیم گرفت یک جمهوری‌خواه باشد؟

رفتار دیک ‌چینی را در قبال دختر خود، ماری، چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیا دیک ‌چینی واقعاً با ماری صادقانه برخورد کرد که به خواهرش اجازه داد علیه او موضع‌گیری کند؟

آیا شکنجه و کشتار، راه مناسبی برای انتقام‌گیری از تروریست‌هاست؟

خلاصه: آیا چینی با احیای قدرت تامه رییس‌جمهور آمریکا، به بشریت خدمت کرد یا خیانت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه