• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

معاون

معاون

بررسی تخصصی فیلم Vice

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دیک چینی، جوان خوش‌گذران آمریکایی، برای اینکه «لین»، دوست‌دختر خود را درکنار خود نگه دارد، وارد دنیای سیاست می‌شود. او که جمهوری‌خواهی افراطی است، تصمیم می‌گیرد قدرت تامه ریاست‌جمهوری امریکا را احیا کند.

سال 2018 ۱۳۲ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در این فیلم، صحنه‌های بمباران مردم توسط ارتش آمریکا، انفجار نفربر آمریکایی که از داخل نفربر نمایش داده می‌شود، شکنجه، تیراندازی و قتل نمایش داده می‌شود. در یک صحنه، سقوط یک کارگر از بالای چراغ‌برق و خردشدن پای او به تصویر کشیده شده است که می‌تواند بسیار خشونت‌آمیز باشد.

جزئیات
ترس

صحنه‌هایی از جنازه‌ی سوخته شبه‌نظامیان طالبان، سر بریده‌شده توسط القاعده، حیوان درنده‌ای که ارتش آمریکا با استفاده از آن زندانیان را شکنجه می‌دهد و چند مورد قتل با بمباران و تیراندازی، در این فیلم نمایش داده شده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دیک چینی، شخصیت اصلی، در ابتدای فیلم قمار می‌کند، الکل می‌نوشد و در هنگام مستی، رانندگی می‌کند. او و سیاستمداران دیگر، به‌طور متعدد سیگار می‌کشند و بددهنی می‌کنند. همچنین «ماری»، دختر دیک ‌چینی، اعلام می‌کند که هم‌جنس‌گراست.

جزئیات
پیام مثبت

در سراسر داستان این فیلم، قدرت‌طلبی و دروغ‌گویی وجود دارد. اعمال دیک‌ چینی، شخصیت اصلی داستان، بیشتر برمبنای همین قدرت‌طلبی است و اکثراً غیرصادقانه پیش می‌رود. البته تصور می‌شود که او در عشق به همسر و خانواده‌ی خود، صادق است؛ اما در اواخر فیلم، یکی از دخترهایش را تشویق می‌کند برای ورود به مجلس، علیه دختر دیگرش که هم‌جنس‌گراست، موضع بگیرد. در قسمتی از فیلم، مجری تلویزیون از جمله‌ای جنسیت‌زده با این مضمون که زنان می‌توانند تظاهر کنند عاشق هستند، استفاده می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

دیک‌ چینی، شخصیت اصلی فیلم، قدرت‌طلب و غیرصادق است. او برای رسیدن به هدفش که احیای قدرت تامه رییس‌جمهور آمریکا و استفاده از این قدرت است، از هیچ موقعیتی چشم‌پوشی نمی‌کند. درنهایت که کارهایش منجر به قتل هزاران تن از مردم جهان شد، از اعمالش ابراز پشیمانی نمی‌کند. همسر چینی، لین، همواره در کنار اوست و او را کمک می‌کند و دلداری می‌دهد.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این فیلم، قدرت‌طلبی در قالب سیاست‌ورزی به‌خوبی نشان داده می‌شود. از آنجایی‌که دیک‌ چینی، شخصیت اصلی فیلم، با اعمال خود، به قدرتی بسیار زیاد رسید و جنایت‌های فراوانی مرتکب شد؛ اما در آخر، ابراز پشیمانی نکرد و صراحتاً اَعمال خود را در راستای منافع مردم معرفی کرد، ممکن است این موقعیت برای کودک شما وسوسه‌انگیز و جذاب به‌نظر برسد. بنابراین خوب است درصورت صلاح‌دید، با او درباره‌ی اثرهای غیرانسانی رفتارهای دیک ‌چینی و زیرپاگذاشته‌شدن منافع جمعی مردم، به‌خاطر قدرت‌طلبی‌های امثال چینی، صحبت کنید. از طرف دیگر، در این فیلم صحنه‌هایی از زدوخورد، شکنجه، قتل، بمباران، فحاشی‌کردن و مست‌کردن به‌چشم می‌خورد که بهتر است فرزندان خود را از عواقب این‌گونه رفتارها آگاه کنید. همچنین یکی از دختران دیک ‌چینی اعلام می‌کند هم‌جنس‌باز است؛ اما این مسئله باعث نمی‌شود که مورد سرزنش خانواده‌ی خود قرار بگیرد. درصورت صلاح‌دید، می‌توانید درباره‌ی رفتارهای جنسی هنجارشکنانه نیز با فرزند خود صحبت کنید.

خلاصه: رفتارهای قدرت طلبانه‌ی دیک ‌چینی، ممکن است روی فرزند شما تأثیرگذار باشد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا دیک‌ چینی با احیای قدرت تامه رییس‌جمهور آمریکا، به بشریت خدمت کرد یا خیانت؟

چرا دیک ‌چینی تصمیم گرفت یک جمهوری‌خواه باشد؟

رفتار دیک ‌چینی را در قبال دختر خود، ماری، چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آیا دیک ‌چینی واقعاً با ماری صادقانه برخورد کرد که به خواهرش اجازه داد علیه او موضع‌گیری کند؟

آیا شکنجه و کشتار، راه مناسبی برای انتقام‌گیری از تروریست‌هاست؟

خلاصه: آیا چینی با احیای قدرت تامه رییس‌جمهور آمریکا، به بشریت خدمت کرد یا خیانت؟

داستان فیلم

فیلم «معاون» درباره‌ی «دیک ‌چینی»، معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکاست. داستان فیلم، روایت زندگی سیاسی چینی در پیوند با زندگی فردی اوست. در این داستان نشان داده می‌شود چگونه دیک ‌چینی که جوانی خوش‌گذران است، به‌خاطر نگهداری دوست‌دختر خود در کنار خود و سروسامان‌دادن به زندگی‌اش، وارد دنیای سیاست می‌شود. او در این راه، فجایع زیادی می‌آفریند و به یکی از خطرناک‌ترین و پنهان‌کارترین سیاست‌مداران جهان تبدیل می‌شود. دیک ‌چینی، صرفاً به‌خاطر علاقه به «دونالد رامسفلد»، سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکایی در جلسه‌ی آموزش کنگره، تصمیم می‌گیرد جمهوری‌خواه شود و درنهایت قدرت تامه ریاست‌جمهوری آمریکا را احیا می‌کند که براساس آن، شکنجه‌های وحشیانه، حملات مرگبار به کشورهای دیگر و ورود به حریم خصوصی مردم آمریکا اتفاق می‌افتد.

جزئیات فیلم

کارگردان / مؤلف: آدام مک‌کی

نویسنده / مترجم: آدام مک‌کی

نام تهیه‌کننده: دده گاردنر

نام بازیگران: کریستین بیل، امی آدامز، استیو کارل، سم راکول، آلیسون پیل

نام شخصیت‌ها:

دیک ‌چینی: فرد قدرت‌طلبی که به خانواده‌اش عشق می‌ورزد،

لین: زنی که همیشه همراه و حامی همسرش است،

دونالد رامسفلد: سیاستمداری تندرو و به‌شدت محافظه‌کار.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: آناپورنا پیکچرز

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد