• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

6 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2320 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
هویت مرد عنکبوتی فاش می‌شود و حالا همه می‌دانند که پیتر پارکرِ 17ساله همان مرد عنکبوتی است. زندگی او و اطرافیانش تحت تأثیر این اتفاق دچار مشکلاتی می‌شود که برای رفع آنها به جادو متوسل می‌شود. جادو به‌طریق دیگری عمل می‌کند. دروازه‌ی جهان‌های موازی گشوده می‌شود و دشمنان سابق مرد عنکبوتی پا به‌دنیای پیتر پارکر می‌گذارند. ولی او به‌جای بازگرداندن این ابرشروران به دنیای خود، قصد دارد تا با درمان نیمه‌ی تاریک وجودشان سرنوشت قبلی آنها را تغییر دهد. این فیلم در ژانر اکشن و ابرقهرمانی صحنه‌های خشونت‌آمیزی را از ضرب‌وشتم و انتقام‌جویی به‌نمایش می‌گذارد.

ژانر : ابرقهرمانی اکشن ماجراجویی

سال 2021 148 دقیقه جزئیات کامل اثر
111 مناسب خانواده 11 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 7 +
بر اساس 3 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«مرد عنکبوتی: راهی به‌خانه نیست» محصول سال 2021، دنباله‌ی فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه- 2019» است و بیست‌وهفتمین فیلم دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. این اثر به‌فراخور ژانر خود در بین نوجوانان طرفداران زیادی دارد و صحنه‌های اکشن آن می‌تواند هیجان زیادی را به نوجوانان منتقل کند. ممکن است شخصیت مرد عنکبوتی و توانمندی‌های آن (مثل پریدن از ارتفاع و چسبیدن به ساختمان‌ها) برای کودکان کم‌سن باورپذیر باشد و آنها را به‌سمت تقلیدپذیری سوق دهد، بنابراین تماشای این اثر به‌هیچ عنوان برای کودکان توصیه نمی‌شود.

از سری فیلم‌های مرد عنکبوتی تابه‌حال بازی‌های موبایلی و دیجیتالی زیادی ساخته شده است که در بین نوجوانان محبوبیت بالایی دارند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

خانواده و دوستان پیتر پارکر تا چه میزان در موفقیت او تأثیرگذار بودند؟ به‌نظر تو اگر حمایت آنها نبود پیتر می‌توانست مأموریت خود را به‌سرانجام برساند؟ با این تفسیر به‌نظر تو مرد عنکبوتی به‌تنهایی می‌تواند قهرمان قصه باشد؟

آیا در این فیلم جادو قدرتمندتر بود یا توانایی‌های شخصیت‌ها؟

ادامه متن

داستان اثر

میستریو در پایان «مرد عنکبوتی: دور از خانه- 2019» هویت مردعنکوتی را فاش می‌کند و حالا همه‌ی مردم می‌دانند که پیتر پارکر 17ساله همان مرد عنکبوتی است. او از طرف رسانه‌ها قاتل میستریو معرفی می‌شود و به‌همراه عمه‌ می، دوست‌دخترش ام جی و دوستش ند بازداشت می‌شود؛ اما به‌کمک وکیل مت مورداک از قتل میستریو تبرئه می‌شود. پرونده‌ی پیتر باعث می‌شود که او، ام جی و ند در پذیرش دانشگاه MIT رد شوند. به‌همین خاطر او از دکتر استرنج می‌خواهد که از طریق جادو کاری کند تا تمام مردم هویت او را از یاد ببرند. وانگ که مخالف این کار است به استرنج هشدار می‌دهد، اما استرنج جادو را به‌جریان می‌اندازد. پیتر چند‌بار در حین انجام جادو به استرنج گوشزد می‌کند که عمه می، ام جی و ند از این جادو مستثناء باشند. این کار حواس استرنج را پرت می‌کند و جادوی او کارگر نمی‌افتد، اما بدون آنکه متوجه شود دروازه‌ی جهان‌های موازی گشوده می‌شود.

درست زمانی که پیتر ناامید از استرنج به‌سراغ یکی از مدیران MIT می‌رود تا او را قانع کند که حداقل ام جی و ند به دانشگاه راه پیدا کنند، سروکله‌ی دکتر اختاپوس پیدا می‌شود. او با دیدن مرد عنکبوتی دیوانه می‌شود و شروع به درهم‌کوبیدن ماشین‌ها می‌کند. مرد عنکبوتی او را متوقف می‌کند و مدیر MIT را از مرگ نجات می‌دهد و جواز ورودشان را به MIT می‌گیرد. پیتر و دکتر استرنج خیلی زود متوجه می‌شوند که اشتباه آنها باعث شده است تا ابرشرورهای دنیاهای موازی، که همگی دشمنان مردان عنکبوتی سابق نیز بوده‌اند، وارد دنیای آنها شوند. گرین گابلین، مرد شنی، مارمولک و الکترو از دیگر شرورهایی هستند که زنده شده‌اند و پا به این دنیا گذاشته‌اند. دکتر استرنج به‌کمک پیتر همه‌ی آنها را در سنکتروم اسیر می‌کند تا آنها را به دنیاهایشان برگرداند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Jon Watts/ جان واتس

نویسنده: Chris McKenna, Erik Sommers/ اریک سامرز، کریس مک‌کنا

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : هلال محمدی

۵ فروردین ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

متاسفم که بدون توجه به ماهیت فیلم های ابر قهرمانی هالیوود چنین مطالبی میبینم، 99درصد چنین فیلم‌ها به سفارش صهیونیسم جهانی در هالیوود ساخته شده و موذیانه در پی القای نجات جهان توسط آنهاست، و الان طوری ذائقه سازی کرده اند که یک ایرانی می نویسد (عاشق چنین فیلم‌هایی هست) در حالیکه از قهرمانان واقعی سرزمین خویش اطلاعات چندانی ندارد.

بزرگسال

توسط : علیرضا افضلی

۴ فروردین ۱۴۰۱

مناسب سن 10 +

واقعا دلم نمی خواد تعصبی بنویسم ولی نمی تونم ، با تمام وجود عاشق این اثر هستم ، داستانی تماما مملو از صحنه های احساسی و در عین حال کمدی و همراه صحنه های اکشن ، این فیلم مثل تمام فیلم های مرد عنکبوتی از ۲۰ سال گذشته تا خود امروز نشون داد که قدرت زیاد ، مسئولیت زیادی به همراه داره و اینکه همه لایق یک فرصت جدید هستند حتی اگه قراره زمین به آسمون بیاد ( بهم خوردن مولتی و ورس و به وجود آمدن خط های زمانی جدید ) و حضور دو مرد عنکبوتی دیگه در این فیلم حس نوستالژیکی رو به نمایش گذاشت ، حتما پیشنهاد می کنم این اثر هنری رو ببینید و لذت ببرید .

بزرگسال

توسط : علی پورحسین

۴ فروردین ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

سلام علیکم؛ من تاکنون تنها چند قسمت از فیلم‌های مرد عنکبوتی را دیده‌ام و هنوز این قسمت را ندیده‌ام. جدای از پیام احتمالاً مثبت این قسمت، در حالت کلی برخی بزرگان و دغدغه‌مندان تربیت دینی اذعان داشته‌اند که شخصیت مرد عنکبوتی که خلق آن به سرویس‌های اسرائیلی برمی‌گردد، درصدد ایجاد و جایگزین منجی (العیاذبالله به جای امام مهدی (عج)) می‌باشند. از سوی دیگر؛ حتی چنانچه این قصد اسرائیل ثابت نباشد، همین که سازنده آن از اسرائیل سرچشمه می‌گیرد، نه یک احتمال، بلکه به قطع یقین و به ضرس قاطع، هدفی انحرافی در تفکر شیعی را در برنامه خود دارد. مرد عنکبوتی را نوجوانان ما و حتی بزرگترها هم به دیده تفریح نباید نگاه کنند؛ مگر با ذهن باز و دید نقادانه و توانا. موفق باشید.

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>