• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

مرد آهنی ۳

بررسی تخصصی فیلم 3 iron man

مرد آهنی ۳

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 ماندارین، سرکرده‌ی یک گروه تروریستی است که می‌خواهد با گروگان‌گیری و قتل و ایجاد رعب‌ووحشت به اهدافش برسد، مرد آهنی که او را حریف قدرتمندی نمی‌داند، نشانی خانه‌اش را در رسانه‌ها منتشر می‌کند و او را به مبارزه می‌طلبد، فردای آن روز عده‌ای منزلش را نابود می‌کنند، همه فکر می‌کنند مرد آهنی هم مرده است، درصورتی‌که او هنوز زنده است و درحال پیداکردن راهی برای نابودی ماندارین می‌باشد.

سال 2013 130 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

انفجار، شلیک، قتل، غارت، شکنجه و درگیری از صحنه‌های خشونتی است که در این اثر نمایش داده شده است. داستان مرکزی فیلم درباره‌ی درگیری تونی استارک و دشمنش، ماندارین، شکل گرفته است.

جزئیات
ترس

تقریباً نمایش ترس در این محصول وجود ندارد. صحنه‌هایی که در آن ماندارین اقدام به کشتار مردم می‌کند یا درحال شکنجه‌ی تونی است، می‌توان به‌عنوان نمایش ترس درنظر گرفت.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در همان ابتدای فیلم، تونی استارک درحال نوشیدن مشروبات الکلی است. در دو قسمت دیگر فیلم، پوشش نامناسب و برهنگی بانوان نمایش داده شده است.

جزئیات
پیام مثبت

تلاش تونی استارک برای حاکم‌کردن صلح بر جهان با استفاده‌ی صحیح از قدرتی که دارد، نشان‌دهنده‌ی اهمیت صلح است. باید توجه داشت او در این مسیر از قدرتش برای کمک به دیگران استفاده می‌کند، برخلاف دشمنانش که قدرت خود را در راه نابودی جهان و رسیدن به منافع شخصی‌شان استفاده می‌کنند. تونی استارک از هیچ تلاشی برای نجات کشورش از مشکلات کوتاهی نمی‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت مرد آهنی در این قسمت مانند قسمت‌های گذشته این محصول، بسیار قدرت‌مند، هوش‌مند و زیرک می‌باشد. او برای حل مشکلات خشمگین نمی‌شود و همیشه سعی می‌کند تصمیمات منطقی بگیرد، مواجهه او با مشکلات به‌صورتی است که هیچ‌گاه ناامید نمی‌شود و سعی می‌کند تا مشکلات را با اتکا به قدرت خود و استفاده از نظر دیگران حل کند. او در این قسمت در دو صحنه برای نجات جان دیگران فداکاری می‌کند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر او جای تونی بود، چطور با آلدریچ برخورد می‌کرد؟

 اگر او جای مرد آهنی بود، چطور صلح را در جهان برقرار می‌کرد؟

خلاصه: اگر او جای مرد آهنی بود، چطور صلح را در جهان برقرار می‌کرد؟

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر که در ژانر ابرقهرمانی و علمی ـ تخیلی ساخته شده است، شامل صحنه‌های متعدد درگیری‌های فیزیکی، نمایش قتل و جنگ می‌باشد. ازطرفی شخصیت‌های این اثر به دو گروه شخصیت‌های مثبت و منفی تقسیم می‌شوند، شخصیت‌های مثبت فیلم درمقابله با دیگران تلاش می‌کند تا دنیا را نجات بدهند و موفق می‌شوند. ممکن است شخصیتی مثل مرد آهنی مورد تقلید کودکان قرار بگیرد که باید بدون سرکوب این تقلید، با آن‌ها گفت‌وگو شود.

ازطرفی خشونت نمایش‌داده‌شده در اثر نیز ممکن است در بازی‌ها و رفتارهای کودک دیده شود. لازم است برای جلوگیری از این اتفاق قبل از دیدن اثر و بعد از دیدن آن با کودکتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: شخصیت ابرقهرمانی مرد آهنی و خشونت نمایش‌داده‌شده در اثر می‌تواند مورد تقلید کودکان قرار بگیرد که می‌شود برای مدیریت این اتفاق قبل و بعد از تماشای فیلم با آن‌ها گفت‌گو کرد.

داستان فیلم

داستان این فیلم درباره‌ی مشکل اختلال تنش‌زایی است که بعد از حوادث فیلم «انتقام‌جویان» برای «تونی استارک» پیش آمد، هم‌چنین مبارزه‌ی او را با یک گروه تروریستی مخوف به رهبری «ماندارین» به تصویر می‌کشد. ماندارین، سرکرده‌ی یک گروه تروریستی است که به منافع «آمریکا» در جهان حمله می‌کند، او گروگان‌گیری می‌کند، مرتکب قتل می‌شود و از هیچ جنایتی برای رسیدن به امتیازاتی که می‌خواهد به آن‌ها برسد، دست نمی‌کشد. وقتی ماندارین «مرد آهنی» را تهدید می‌کند، مرد آهنی عصبانی می‌شود و در یک مصاحبه آدرس خانه‌اش را در رسانه‌های عمومی اعلام می‌کند و ماندارین را به مبارزه می‌طلبد. فردای آن روز گروهی به خانه‌ی او حمله و آنجا را نابود می‌کنند. همه فکر می‌کنند که مرد آهنی مرده است، درصورتی‌که او توانسته است از این اتفاق جان سالم به‌درببرد. پشت پرده‌ی تمام این حملات و گروگان‌گیری‌ها «ویلیام آلدریچ» است، او رقیب سرسخت تجاری تونی استارک است که می‌خواهد امتیاز شرکت استارک را به‌دست بیاورد و در بازار پیشرفت کند. درنهایت وقتی تونی استارک به کمک افسر پلیس، «جیمز»، موفق به کشف موقعیت محل اختفای ماندارین می‌شود، متوجه می‌شود که ماندارین انسان تبهکاری است که توسط کس دیگری هدایت می‌شود و پشت پرده‌ی تمام ماجراها شخص دیگری‌ است. در همین مکان نیروهای «آلدریچ» مرد آهنی را دستگیر می‌کنند. آلدریچ می‌خواهد با دزدیدن رئییس جمهور آمریکا به اهدافش برسد؛ اما مرد آهنی با هوشمندی از دست نیروهای او فرار می‌کند و رئیس جمهور آمریکا را نجات می‌دهد. او درنهایت درپی درگیری که با آلدریچ دارد، او را از بین می‌برد و بار دیگر می‌تواند کشورش را از شر بدخواهان نجات دهد.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: شین بلک

نویسنده/ مترجم: درو پی‌یرس، شن بلک

نام بازیگران: رابرت داونی، جونیور گوئینت، پالت رودان، چید لگای پیرس

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: marvel

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه