• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

مرد آهنی ۲

بررسی تخصصی فیلم 2 Iron man

مرد آهنی ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پس از محاکمه‌ی مرد آهنی به‌خاطر قدرت زیادش، ایوان، از زندان فرار می‌کند و شروع به ساخت ربات‌هایی مثل مردآهنی می‌کند؛ اما تونی استارک از نقشه‌ی او باخبر می‌شود. این فیلم در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت مارول تولید شده است و خشونت و ترس قابل توجهی دارد.

سال 2010 120 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ابتدای فیلم در تلویزیون دادگاه، قتل و کشتار روستاییان نمایش داده می‌شود، درگیری‌های تونی استارک و «سرگرد جیمز» در دو صحنه نمایش داده است که البته خیلی جدی نیست و زمانش کوتاه است؛ اما قسمت عمده درگیری‌ها میان ایوان و تونی استارک است.

جزئیات
ترس

به‌صورت کلی نمایش ترس در این محصول در چند صحنه خلاصه می‌شود که عموماً شامل صحنه‌هایی است که در آن ایوان درحال کشتن افراد شهر یا درگیری با تونی استارک است. در صحنه‌ی دیگری نیز ایوان، تونی استارک را به مرگ تهدید می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تونی استارک، میلیاردری است که در مهمانی‌ها شرکت و خوش‌گذرانی می‌کند، مستی، نمایش برهنگی و مشروبات الکلی در این محصول وجود دارد.

جزئیات
پیام مثبت

تلاش برای کمک به دیگران و نجات مردم به‌وسیله‌ی قدرتی که در اختیار مرد آهنی قرار دارد، در این اثر دیده می‌شود. از طرفی تمام تلاش‌ها در مسیر برقرارکردن صلح و آرامش در بین مردم است. وطن‌پرستی هم یکی دیگر از پیام‌هایی است که این فیلم مخابره می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

تونی استارک یا همان مرد آهنی، شخصیتی بسیار قدرت‌مند با نفوذ کلام بالا می‌باشد که سعی در نجات دنیا و نابودی دشمنان زمین دارد. او در مواجهه با مشکلات، فکر می‌کند و راه‌حل مناسبی برای حل آن‌ها پیدا و بسیار امیدوارانه عمل می‌کند، از طرفی خود را سرباز وطن می‌داند و معتقد است باید برای نجات و حفظ کشورش هرکاری که از دستش برمی‌آید انجام بدهد. او در همین حال به مشورت دیگران توجه نمی‌کند و سعی می‌کند اشتباهاتش را با اتکا به خودش حل کند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

محصولات شرکت مارول، عموماً در ژانر ابرقهرمانی و علمی ـ تخیلی می‌باشند که در آن داستان کلی فیلم بر محور درگیری و جنگ بین دوشخصیت یا دوگروه، شکل گرفته است. ازاین‌رو میزان خشونت نمایش‌داده‌شده در این محصولات بالاست که می‌تواند همراه با تقلیدهای کودک و نوجوان همراه باشد. با توجه به این کودکان در این سن وارد مرحله‌ای می‌شوند که دنبال استقلال هستند و می‌خواهند تصمیمشان را با اتکا به خود اتخاذ کنند، اگر آن‌ها این محصول را انتخاب کردند با آن‌ها وارد جدل نشوید.

از طرفی دقت داشته باشید که قبل از دیدن فیلم می‌توانید با گفت‌وگو درباره‌ی ژانر این محصولات، از احتمال بروز رفتارهای پرخشاگرانه جلوگیری کنید.

خلاصه: قبل از دیدن فیلم می‌توانید با گفت‌وگو درباره‌ی ژانر این محصولات، از احتمال بروز رفتارهای پرخشاگرانه جلوگیری کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

 آیا او دوست دارد به جای ایوان باشد؟

اگر مرد آهنی خطری برای مردم به حساب می‌آید، چه روش‌هایی وجود دارد تا بشود او را کنترل کرد؟

خلاصه: آیا او دوست دارد به‌جای ایوان باشد؟

داستان فیلم

دنیا احساس کرده است که «مرد آهنی» می‌تواند برایش خطرناک باشد، برای همین سعی دارد تا او را در دادگاه محاکمه کند و لباسش را از او بگیرد، در همین اثنا «تونی استارک» در یک مسابقه اتومبیل‌رانی شرکت می‌کند؛ اما دشمن او که یک مرد روسی به نام «ایوان» است و پدرش از کارکنان شرکت استارک بوده و پدر استارک او را از آنجا اخراج کرده، خودش را آماده کرده است تا استارک را از بین ببرد، به‌خاطر همین در پیست اتومبیل‌رانی به او حمله می‌کند. تونی استارک با او می‌جنگد و او را به زندان می‌برند؛ اما وقتی ایوان در زندان است، یکی از سرمایه‌دارانی که با تونی استارک رقابت دارد، او را از زندان آزاد می‌کند تا برای او سلاحی مانند لباس تونی استارک بسازد، ولی ایوان از امکاناتی که در اختیار دارد برای ساخت سلاح‌های خودش استفاده می‌کند. او ربات‌هایی می‌سازد که با کنترل از راه دور می‌توانند مانند یک سلاح عمل کنند. او این ربات‌ها را به جشنی که در آن همه‌‌‌ی مردم و سرمایه‌داران هستند، می‌فرستد. مرد آهنی هم در آن جشن شرکت دارد. ایوان، از راه دور ربات‌هایی را که ساخته است کنترل و برای تخریب شهر اقدام می‌کند. در این مسیر تونی استارک و «کمیسر گوردون» که می‌توانند با او مقابله کنند، به مبارزه با او می‌پردازند. آن‌ها درنهایت ایوان را شکست و شهر را نجات می‌دهند.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: جان فاورو

نویسنده/ مترجم: مارک فرگوس و هاوک استبی

نام بازیگران: رابرت داونی جونیور، گوئیت پالترو، ترنس هاوارد، جف بریجز، لسلی بیب، شان طوب

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: marvel

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه