• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مردن در آب مطهر

بررسی تخصصی فیلم Drowning in Holy Water

مردن در آب مطهر

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

فیلم مردن در آب مطهر در مورد جوانی افغانستانی است که سعی دارد از طریق ایران به آلمان مهاجرت کند. این فیلم سختی‌های زندگی مهاجرین افغانستانی را به نمایش می‌گذارد. مشکلات و دشواری‌های زندگی آنان و اتفاقاتی که برایشان می‌افتد بسیار تلخ است و محتوای فیلم مناسب افراد زیر هفده سال نیست.

سال 2019 81 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

مشاجره سهراب با غفور و نادر بر سر پول و پرداخت بدهی که البته به درگیری منتهی نمی‌شود. نمایش درگیری دو مرد با رونا و بردن با اجبار او به داخل ماشین که فیلم آن نیز در گوشی همراه به نمایش درمی‌آید.

جزئیات
ترس

فرار سهراب و حامد از دست قاچاقچی انسان که متوجه شده است پول تقلبی به او داده‌اند، دزدی قاچاقچی‌های انسان از خانه سهراب و ترسیدن و گریه کردن ستاره از این اتفاق. نمایش جسد مرده رونا در آب.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سیگار کشیدن سهراب در صحنه‌های متعدد فیلم، پرداخت پول جعلی به قاچاقچی توسط سهراب، فروش عطر تقلبی به‌عنوان عطر اصل توسط سهراب.

جزئیات
پیام مثبت

شخصیت‌های اصلی تلاش می‌کنند تا در مشکلات به یکدیگر کمک کنند. در بین آن‌ها علاقه، محبت و احترام متقابل مشاهده می‌شود. در بدترین شرایط از یکدیگر گله نمی‌کنند و نسبت به زحماتی که طرف مقابل متحمّل می‌شود قدردان هستند. سهراب که خود در مضیقه مالی است سعی می‌کند مقدمات مهاجرت حامد را فراهم کند. اگرچه حامد به قاچاقچی پول تقلبی می‌دهد و یا مجبور است عطر تقلبی بفروشد اما از روی مشکلات مالی، مجبور به چنین کارهایی می‌شود. حامد نیز برای مهاجرت به آلمان مجبور است دین خود را تغییر دهد و این موضوع برای او بسیار سخت است. همچنین حامد نمی‌تواند نسبت به رونا بی‌تفاوت باشد و از مهاجرت منصرف می‌شود و گزارش ربوده شدن رونا را به پلیس می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت سهراب در این فیلم تمام سختی‌ها و مشکلات خواهر و برادر دوستش را به‌دوش می‌کشد، اگرچه برای کسب درآمد، عطر تقلبی می‌فروشد ولی این کار را از سر ناچاری انجام می‌دهد. او تلاش می‌کند تا حامد را برای مهاجرت متقاعد کند اما حامد نمی‌تواند تغییر دین را بپذیرد. حامد نیز بعد از اطلاع از ربوده شدن رونا سعی می‌کند تا او را پیدا کند اما به دلیل مهاجرت غیرقانونی به ایران نمی‌تواند به پلیس اطلاع دهد. در نهایت حامد به قیمت دستگیر شدن خود، گزارش ربوده شدن رونا را به پلیس می‌دهد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

جوانی افغانستانی که در راه مهاجرت به ایران عاشق دختری جوان می‌شود. او برای مهاجرت به آلمان مجبور است تغییر دین دهد اما این موضوع برای او بسیار سخت است. دراین بین، متوجه ربوده شدن رونا، دختری که در راه ایران عاشق او شده، می‌شود و سعی می‌کند او را نجات دهد اما نمی‌تواند به پلیس اطلاع دهد زیرا خود نیز دستگیر می‌شود. اما در نهایت قید مهاجرت را می‌زند و گزارش ربوده شدن رونا را به پلیس می‌دهد. این فیلم مخصوص سنین بزرگسال است و در رابطه با مشکلات مهاجران افغانستانی ساخته شده است. صحنه‌های سیگار کشیدن و ربوده شدن رونا از صحنه‌های ناهنجاری و خشونت‌آمیز این فیلم است. موضوع فیلم بستر خوبی برای گفتگو با فرزند در رابطه با برخورد با مهاجران افغانستانی است. توضیح این مطلب به کودکان لازم است که مهاجران افغانستانی به دلیل مشکلات جنگ و ناآرامی مجبور به ترک وطن خود شده‌اند.

خلاصه: موضوع فیلم درباره مشکلات مهاجران افغانستانی است. موضوعی برای گفتگو با مخاطب نوجوان برای شناخت بهتر وضعیت مهاجران افغانستانی، صحنه‌های خشونت‌آمیز و ناهنجاری مانند سیگار کشیدن و ربودن دختر جوان مناسب افراد زیر هفده سال نمی‌باشد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره مشکلات مهاجران افغاننستانی و اتفاقاتی که در کشورشان افتاده است با فرزند خود گفتگو کنید، نحوه تعامل و دوستی با برادران و خواهران افغانستانی را برای فرزند خود شرح دهید، از کودک خود بپرسید چرا حامد به پلیس گزارش ربوده شدن رونا را داد؟ با این سوال ارزش انسان‌ها و تلاش برای نجات آن‌ها را برای او توضیح دهید.

خلاصه: گفتگو درباره مشکلات مهاجران افغانستانی، صحبت درباره نحوه برخورد با برادران و خواهران افغانستانی در ایران، گفتگو درباره ارزش انسان‌ها و تلاش برای نجات جان یک انسان.

داستان فیلم

«فیلم مردن در آب مطهر» قصة چند جوان مهاجر افغانستانی را روایت می‌کند که قصد رفتن به اروپا را دارند. شخصیت اصلی داستان پسر جوان افغانستانی است که در راه سفر غیرقانونی به ایران، عاشق دختر جوان افغانستانی به نام رونا می‌شود. او برای مهاجرت به آلمان باید با کمک سهراب، دوستِ برادرش برای سفر آماده شود اما با زندگی دشوار سهراب مواجه می‌شود. همچنین متوجه می‌شود خانواده رونا برای برگرداندن او به ایران آمده‌اند و ممکن است برای او اتفاق بدی بیفتد. او که به اصرار برادرش باید با بهانه تغییر دین به آلمان مهاجرت کند تا بتواند اقامت بگیرد، مردّد است که جریان رونا را به پلیس اطلاع دهد یا خیر. در نهایت او تمام ماجرا را برای پلیس شرح می‌دهد و سرانجام پلیس جسد رونا را در کانال آب پیدا می‌کند.

جزئیات فیلم

کارگردان/ مولف: نوید محمودی

نویسنده/ مترجم: نوید محمودی

نام تهیه کننده: جمشید محمودی

نام بازیگران: متین حیدری‌نیا، صدف عسگری، علی شادمان، ندا جبرائیلی، سوگل خلیق، علیرضا آرا

نام شخصیت‌ها: حامد: جوان افغانستانی که برای مهاجرت به آلمان به طور قاچاقی به ایران می‌آید ولی در مسیر، دلباخته رونا می‌شود. رونا: دختر جوان افغانستانی که مانند حامد برای مهاجرت به آلمان به طور قاچاق به ایران می‌آید. سهراب: دوستِ برادر حامد که سعی می‌کند مقدمات مهاجرت حامد را فراهم کند. ستاره: خواهر سهراب که به دلیل مهاجرت ناموفق، دچار مریضی روحی شده است.

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه