• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی فیلم مدرسه خیر و شر ( The School for Good and Evil)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2353 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
فیلمی فانتزی که داستان دو دختر نوجوان 16 ساله به نام‌های سوفی و آگاتا را روایت می‌کند، آن‌ها طی اتفاقی وارد دو مدرسه متفاوت به نام‌های «خوب» و «شر» می‌شوند. سوفی برخلاف میلش وارد مدرسه شر می‌شود. او تلاش می‌کند تا به بقیه بفهماند که فرد خوبی است و باید در مدرسه خیر باشد. این تلاش‌های او فایده ندارد و درنهایت دست از تلاش می‌کشد و نقش دختری بد را ایفا می‌کند. در ادامه ماجراهای زیادی در مدرسه روی می‌دهد و رابطه‌ی دوستی این دو نوجوان به چالش کشیده می‌شود. یکی از موضوعات اصلی در این محصول پیوند دوستی عمیق بین این دو نوجوان است.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 147 دقیقه جزئیات کامل اثر
22 مناسب خانواده 25 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 14 +
بر اساس 3 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این فیلم براساس رمانی به همین نام به نویسندگی «سومان چینانی» ساخته شده است، فضای داستان رنگارنگ، جذاب و پر از عناصر جادویی است. این داستان وجود افراد خوب و شرور را لازمه تعادل جهان می‌داند و در ادامه دو مدرسه متفاوت و متضاد را نشان می‌دهد که دو گروه با عناوین «خوب» و «شرور» را تربیت می‌کنند.

به طور کلی مطالب بحث برانگیزی در این محصول مطرح می‌شود؛ فیلم ابتدا تعاریفی سطحی از خوب و بد را به مخاطب ارائه می‌دهد و در پایان ضمن رد هر دو گروه این مطلب را می‌رساند که تقسیم‌بندی افراد به خوب و بد اشتباه است. این موضوع می‌تواند برای مخاطبان نوجوان قدری پیچیده باشد و آن‌ها را در تشخیص خوب و بد و درستی و نادرستی کارها به اشتباه بیاندازد. با این دیدگاه، انتخاب دوست خوب و ناباب چه اهمیتی می‌تواند داشته باشد. ممکن است برای نوجوانان این سوال پیش بیاید که چرا وجود افراد شرور در دنیا ضروری است؟ آیا دنیا به افراد شرور برای تعادل نیاز دارد؟ رفتار «خوب» و «بد» چه تعریفی می‌تواند داشته باشد؟ والدین می‌توانند پیرامون این موضوعات با فرزندانشان گفت‌و‌گو کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظرت اعضای گروه «خوب» به راستی افراد خوبی بودند؟ اعضای گروه «شرور» چطور؟ ویژگی منفی اعضای هر دو گروه چه بود؟

آیا برچسب زدن به دیگران کار درستی است؟

ادامه متن

داستان اثر

دو مدرسه جادویی به نام خیر و شر وجود دارد. مدرسه خیر قهرمان‌ها را و مدرسه شر افراد خبیث را تربیت می‌کنند. دو برادر به نام‌های ریان و رافال به ترتیب مدیر این مدارس هستند اما رافال در یک مبارزه ناعادلانه و با استفاده از جادوی خون به دور از چشم همه برادرش ریان را می‌کشد و در پوشش ریان مدیریت کتابخانه را به عهده می‌گیرد.

سال‌ها از این ماجرا می‌گذرد؛ دو دوست صمیمی به نام‌های آگاتا  و سوفی در روستای گاوالدون زندگی می‌کنند. سوفی نامادری بدجنسی دارد و همیشه در آرزوی ازدواج با یک شاهزاده است. آگاتا نیز به خاطر مادر جادوگرش، از طرف بقیه مردم شهر اذیت می‌شود. این دو وارد مدارس خیر و شر می‌شوند؛ سوفی که عاشق رفتن به مدرسه خیر بود، بالاجبار وارد مدرسه شر شده و آگاتا که هیچ علاقه‌ای به هیچکدام از مدارس ندارد وارد مدرسه خیر می‌شود.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Paul Feig/ پائول فیگ

نویسنده: David Magee/ Paul Feig/ Soman Chainani/ دیوید مگی/ پائول فیگ/ سومان چینانی

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : Fatemeh Dehnoie

۹ بهمن ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

بنظرم که خیلی خوب بود دلیل اینهمه مخالفتو میتونم بدونم؟!

بزرگسال

توسط : Fatemeh Dehnoie

۹ بهمن ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

بنظرم که خیلی خوب بود دلیل اینهمه مخالفتو میتونم بدونم؟!

بزرگسال

توسط : Fatemeh Dehnoie

۹ بهمن ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

بنظرم که خیلی خوب بود دلیل اینهمه مخالفتو میتونم بدونم؟!

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مدرسه خیر و شر

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!