• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم مثبت کاذب (False Positive)

author-img

توسط : ریحانه یافتیان ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم «مثبت کاذب» محصول ۲۰۲۱ آمریکا در ژانر ترسناک است که به ماجرای ناباروری و سپس بارداری یک زن جوان و پنهان‌کاری‌های همسر و پزشکش می‌پردازد.

سال 2021 ۹۲ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

فیلم «مثبت کاذب» محصول ۲۰۲۱ آمریکا در ژانر ترسناک است که از شبکه‌ی Hulu پخش شده و امتیاز کیفیت ساخت آن پایین است. میزان خشونت این فیلم اندک بوده و در مشاجراتِ موردی بین شخصیت‌های اصلی (لوسی و آدریان) و همچنین درگیری و آسیب فیزیکی (لوسی و جان) خلاصه می‌شود.

میزان ترس فیلم در حدی متوسط است و با توجه به ژانر آن، دارای تعلیق و موسیقی هیجان‌انگیز و افکت نوری/تصویری نیز می‌باشد. بیشترین سهم معیار ترس مربوط به نگرانی‌های شخصیت اصلی (لوسی) نسبت به اتفاقات اطرافش و همدستیِ شیطانیِ همسر و پزشکش می‌باشد که اضطراب قابل‌توجهی به مخاطب القا می‌کند. همچنین در سکانس‌هایی شاهد خشونت فیزیکی و خونریزی نیز هستیم.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

نوجوانان در سنین حساس بلوغ و پس از آن، درگیری ذهنی فراوانی بر سر مسائل عاطفی و جنسی داشته و کشش شدیدی نسبت به کشف مسائل مختلف و سرگرم‌شدن به تجربه‌های جدید را نیز تجربه می‌کنند. با توجه به طرح و نمایش مصادیق جنسی در این فیلم، به والدین محترم توصیه می‌‌شود که ضمن نظارت جدّی بر محتوای اثر و توجه به تأثیر‌های منفی آن بر فرزندشان و ضمن توصیه به تماشای نسخه‌ی پالایش‌شده، روابط آزادانه‌ی جنسی و همچنین مفاهیمی چون همجنسگرایی را با زبانی ساده و تنها در حد لزوم، همراه با ادله‌ی علمی و شرعی کافی و مستحکم، تقبیح نموده و نتایج مخرّب آن‌ها برای فرد و جامعه را به فرزند خویش متذکر شوند.

همچنین با توجه به علاقه‌ و کشش نوجوانان به استقلال‌طلبی و مقاومت دربرابر توصیه و تصمیمات اطرافیان، والدین محترم می‌توانند با تکیه بر رفتارهای مثبتِ شخصیتِ لوسی و تمرکز بر اینکه این رفتارها در مقابله با رفتارهای مخرّبِ دیگران (جان و آدریان) صورت گرفته و نمونه‌ی مثبتی از مستقل‌بودن و مقاومت هستند، فرزند خود را به تقلید از این رفتارها و همچنین هوشیاربودن دربرابر فریب‌ها و توصیه‌های غلط اطرافیان تشویق نمایند.

ادامه متن

داستان اثر

زن جوانی به نام لوسی که در یک شرکت تبلیغاتی مشغول به کار است در رؤیای مادرشدن به سر می‌برد و همراه همسرش آدریان که یک جراح است، در تلاش برای بارورشدن هستند. لوسی به توصیه‌ی همسرش به ملاقات پزشکی به نام جان هیندل که از دوستان و اساتید او می‌باشد رفته و مراحل درمان را آغاز می‌کنند.

پس از تلاش‌های فراوان، زوج جوان متوجه می‌شوند که زن به یک دختر و دو پسر باردار است. با توجه به ریسک بالای زایمان و بنابر توصیه‌ی دکتر هیندل، آن‌ها باید بین نگه‌داشتن دو پسر یا یک دختر تصمیم بگیرند. پس از مشاجره‌ای کوتاه، آن‌ها تصمیم می‌گیرند دختر خود که نام او را نیز ویندی گذاشته‌اند نگه دارند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: جان لی / John Lee

نویسنده: جان لی، ایلانا گلیزر، آلیسا نوتینگ / John Lee, Ilana Glazer, Alissa Nutting

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد مثبت کاذب

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>