• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

لیگ عدالت

لیگ عدالت

بررسی تخصصی فیلم Justice League

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«لیگ عدالت» فیلمی در ژانر ابرقهرمانی، ماجراجویی و اکشن است. در این فیلم، موجودات یک سیاره‌ی دیگر که از ترس تغذیه می‌کنند به زمین آمده‌اند. بعد از کشته‌شدن سوپرمن و نبرد با کریپتونی‌ها، ترس در زمین زیاد شده و حالا فرصت مناسبی است که این موجودات به زمین حمله کنند و به اسپن‌ولف کمک کنند تا جعبه‌های مادر را برای نابودکردن این سیاره پیدا کنند. بتمن تلاش می‌کند یک گروه از ابرقهرمانان بسازد و بدون سوپرمن آن‌ها هنوز توان مقابله با اسپن‌ولف را ندارند؛ پس از جعبه‌ی سوم برای بازگرداندن سوپرمن به زندگی استفاده می‌کنند.

سال 2017 120 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

موجودات فرازمینی به زمین حمله می‌کنند و درگیری‌های زیادی به وجود می‌آورند. آمازون‌ها با سلاح‌هایی مثل تیر و کمان و طناب تلاش می‌کنند با این موجودات بجنگند. اسپن‌ولف سردسته‌ی این موجودات با تبر حمله می‌کند. درگیری‌ها صدمات جدّی و خونریزی به همراه ندارند. ابرقهرمانان تلاش می‌کنند با اسپن‌ولف و ارتش حشره‌مانندش مقابله و از تیراندازی، سلاح‌های لیزری و درگیری‌های تن‌به‌تن برای این مبارزه استفاده می‌کنند. سوپرمن بعد از زنده‌شدن به ابرقهرمانان حمله می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

کاراکترهای اسپن‌ولف و ارتشش چهره‌پردازی ترسناکی دارد. سوپرمن بعد از برگشتن از مرگ، ابرقهرمانان را دشمن شناسایی می‌کند و درون آن‌ها را با اسکلت‌هایشان می‌بیند. یک خانواده در خانه‌شان گیر افتاده‌اند درحالی‌که قیافه‌ی کل شهر به‌خاطر فعالیت‌های اسپ‌نولف شبیه به تصاویر آخرالزمانی شده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در این فیلم نوشیدنی‌های الکلی استفاده می‌شود. زن شگفت‌انگیز لباس کوتاهی دارد و پا‌های او برهنه است. یک صحنه‌ی بوسه بین سوپرمن و لوئیس اتفاق می‌افتد. در نسخه‌ی زبان‌اصلی و بدون‌سانسور، فحش‌های رکیکی استفاده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

این فیلم پیام مهمی درباره‌ی اهمیت کار تیمی منتقل می‌کند. هرکدام از ابرقهرمانان باوجود نیروهای ماورایی خود، نمی‌توانند به‌تنهایی دشمن را شکست بدهند. اما بعد از اینکه با یکدیگر کار می‌کنند، بسیار قدرتمندتر می‌شوند. ابرقهرمانان با توانایی‌های مختلف کنارِهم جمع می‌شوند و یک کار تیمی قدرتمند انجام می‌دهند. بروس وین سعی می‌کند زن شگفت‌انگیز را از زندگی مخفی خود بیرون بکشد تا مانند سوپرمن بتواند برای جامعه الهام‌بخش باشد و روحیه‌ی رهبری گروه را در او بیدار می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هریک از اعضای گروه شجاع و فداکار هستند. اما لازم است کار تیمی و ارتباط‌گرفتن باهم و گفت‌وگو با یکدیگر را یاد بگیرند. زن شگفت‌انگیز، به‌عنوان یک زن قوی، ساختارشکن است. اگرچه لباس و زیبایی او توجه زیادی جلب می‌کند، اما قدرت او وابسته به زیبایی‌اش نیست. او می‌تواند گفت‌وگو کند و مهارت‌های همدلی بالایی دارد. او سایبورگ را متوجه باارزش‌بودن نعمتی که دارد می‌کند و به او فرصت اثبات خودش را می‌دهد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

«لیگ عدالت» محصول سال 2017 در ژانر ابرقهرمانی ادامه‌ی داستان‌های دی‌سی کمیک است که این بار بتمن برای مقابله با دشمنی که از یک سیاره‌ی دیگر آمده و ارتشی از موجوداتی شبیه به حشرات دارد، ابرقهرمانان را برای یک کار تیمی دعوت می‌کند.

این فیلم مثل دیگر فیلم‌های این مجموعه، اکشن است و نمره‌ی بالایی در خشونت دریافت می‌کند. صحنه‌هایی از درگیری ابرقهرمانان با موجودات عجیب‌وغریبی که از ترس انسان‌ها تغذیه می‌کنند و بعد از کشته‌شدن سوپرمن و حمله‌ی کریپتونی‌ها در قسمت‌های قبل، حالا مردم عادی ترس بیشتری دارند.

بتمن احساس می‌کند که این گروه بدون سوپرمن نمی‌تواند موفق شود. بنابراین تصمیم می‌گیرد او را به حیات بازگرداند. باوجود خشونت بالای فیلم صحنه‌های مستقیمی از آسیب جدّی آدم‌ها وجود ندارد. اما شبه‌شیاطین حشره‌مانند مدام حمله می‌کنند و ابرقهرمانان با سلاح‌های مختلف آن‌ها را می‌کشند. این موجودات و رئیس آن‌ها، اسپن‌ولف، چهره‌پردازی ترسناکی دارند.

داستان عاشقانه‌ی فیلم بسیار کمرنگ است و در نسخه‌ی بدون‌سانسور یک بوسه بین شخصیت‌ها وجود دارد. این فیلم پیام‌های مثبت قوی‌ای درمورد اهمیت کار‌ تیمی دارد. به نظر می‌رسد پیام اصلی فیلم در تقبیح طمع و قدرت‌طلبی به قیمت نابودی دیگر موجودات است. برخلاف دیگر فیلم‌های این مجموعه، حضور آدم‌های عادی در این فیلم بسیار کمرنگ است و تمام داستان در بین ابرقهرمانان و موجودات شیطانی اتفاق می‌افتد که می‌تواند به‌نوعی القاکننده‌ی ناتوانی شدید انسان‌ها در دفاع و تصمیم‌گیری و نجات خود باشد.

خشونت بالا، هیجان‌انگیزبودن صحنه‌های درگیری ابرقهرمانان، قدرت‌های ماورایی قهرمانان و تلاش برای نجات مردم این‌گونه فیلم‌ها را برای نوجوانان جذّاب می‌کند و تفکراتی از قبیل تغییر دنیا و کمک به بشریت را که در این سن پررنگ می‌شود را تحریک می‌کند. اما الگو‌گیری از این حجم از خشونت و همه‌توانی می‌تواند برای نوجوانان آسیب‌زا باشد. بنابراین برای تماشای این دسته از فیلم‌ها همراهی والدین توصیه می‌شود تا بعد از فیلم درمورد تفکرات نوجوان صحبت شود.

خلاصه: فیلم با خشونت زیادی همراه است و کاراکترهای منفی قیافه‌های ترسناکی دارند. پیام قوی‌ای درمورد کار تیمی وجود دارد و تمام داستان فیلم بین ابرقهرمانان و موجودات ماورایی اتفاق می‌افتد و انسان‌ها در دفاع از خود بسیار ناتوان هستند. ابرقهرمانان می‌توانند تفکر همه‌توانی نوجوانان را تحریک کنند و نقش الگویی داشته باشند. بنابراین تماشای این فیلم برای نوجوانان همراه با خانواده توصیه می‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود درمورد اهمیت کار تیمی صحبت کنید.

درمورد ویژگی‌های انسانی که بین ابرقهرمانان و انسان‌های عادی مشترک است مثل دلسوزی و همدلی از فرزند خود سؤال بپرسید.

ما چطور می‌توانیم در جامعه‌ی واقعی با طمع مبارزه کنیم؟

از فرزند خود بپرسید فیلم‌های تکی ابرقهرمانی را ترجیح می‌دهند یا گروهی؟

درمورد ویژگی‌های مثبت و منفی هرکدام از شخصیت‌ها از فرزند خود سؤال بپرسید.

درمورد نقش گفت‌وگو برای تشکیل یک گروه و ادامه‌ی کار‌ گروهی با فرزند خود صحبت کنید.

خلاصه: درمورد ویژگی‌های مثبت و منفی هرکدام از ابرقهرمانان با فرزند خود صحبت کنید و بپرسید چرا کار تیمی اهمیت دارد؟

داستان فیلم

بتمن سعی می‌کند برای مقابله با موجوداتی که به زمین حمله کرده‌اند تیمی از ابرقهرمانان تشکیل دهد. آن‌ها درنهایت متوجه می‌شوند این موجودات به‌دنبال سه جعبه‌ی مادر هستند که ادغام آن‌ها قدرتی به‌اندازه‌ی نابودی یک سیاره و به‌وجودآوردن یک سیاره‌ی دیگر دارد.

اسپن‌ولف با به‌دست‌آوردن این جعبه‌ها قصد نابودی زمین را دارد. او یک جعبه را از آمازون‌ها و یک جعبه را از آتلانتیسی‌ها می‌دزدد. بتمن متوجه می‌شود تیمش بدون سوپرمن نمی‌تواند موفق شود؛ پس تصمیم می‌گیرد او را زنده کند. آن‌ها جعبه‌ی سوم را که در دست انسان‌ها بوده قبل از اسپن‌ولف پیدا می‌کنند و با استفاده از نیروی آن تلاش می‌کنند سوپرمن را دوباره به زندگی بازگردانند تا دنیا را نجات دهند. اما آیا سوپرمن بعد از بازگشت روح خود را از دست‌ داده است؟

جزئیات فیلم

کارگردان: زک اسنایدر / Zack Snyder

نویسنده: جری سیگل. جو شوستر Jerry Siegel. Joe Shuster /

تهیه‌کننده: چارلز روون. دبورا اسنایدر Charles Roven.Deborah Snyder/

بازیگران: بن افلک، گال گادوت، جیسون موموآ/ Ben Affleck, Gal Gadot, Jason Momoa

شخصیت‌ها:

سوپرمن: شخصیت ابرقهرمانی که در سیاره‌ی کریپتون به دنیا آمده و به جنگ با نا‌عدالتی می‌پردازد.

 بتمن: ابرقهرمانی که توانسته با ابزارها و تکنولوژی‌های روز یک مبارز ابرقهرمان علیه نا‌عدالتی شود.

دیانا: دختری که توسط زئوس ساخته ‌شده و قدرت‌های جنگاوری خاصی دارد.

اسپن‌ولف: موجود شیطانی که قصد نابودی کره‌ی زمین را دارد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Warner Bros., RatPac Entertainment, DC Entertainment

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد