لیدی برد

بررسی تخصصی فیلم Lady Bird

لیدی برد

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لیدی برد دختر نوجوانی است که ساکن محله ساکرامنتو کالیفرنیاست و در سال آخر دبیرستان تحصیل می‌کند. او تلاش می‌کند تا وضع زندگی‌اش را تغییر دهد و برای تحصیل در دانشگاه به نیویورک برود. او از محل سکونت، وضع خانواده‌اش و حتی نامش راضی نیست و به همه می‌گوید که او را لیدی برد صدا کنند. او در دوران بلوغش با اتفاقاتی روبه‌رو می‌شود که تجربیاتش را بیشتر می‌کند و باعث تحولش می‌شود.

سال 2017 95 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

لیدی برد و مادرش اختلافات زیادی دارند و همیشه درحال بحث‌کردن هستند. زمانی‌که او و مادرش درحال برگشت از بازدید مدرسه هستند، لیدی برد به مادرش می‌گوید دوست ندارد در آن مدرسه درس بخواند و به‌خاطر مخالفتی که مادرش با او می‌کند، خود را از ماشین به بیرون پرت می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

لیدی برد و دوستانش زمانی‌که به مهمانی و جشن می‌روند، سیگار می‌کشند و مشروب می‌نوشند. زمانی‌که لیدی برد و مادرش به فروشگاه می‌روند، او دوست دارد که یک کتاب بخرد؛ اما مادرش به او می‌گوید پولش به خرید آن کتاب نمی‌رسد، لیدی برد هم آن کتاب را در لباسش پنهان می‌کند و از فروشگاه خارج می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

لیدی برد تلاش زیادی می‌کند تا برای تغییر زندگی‌اش به نیویورک برود و در آنجا ادامه تحصیل دهد. در روزهای آخر مدرسه و زمانی‌که با مدیرش صحبت می‌کند، مدیرش به او می‌گوید اگر کسی که به دیگری توجه می‌کند؛ یعنی او را دوست دارد و به او اهمیت می‌دهد. این حرف مدیر مدرسه، لیدی برد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و زمانی‌که به نیویورک می‌رود، متوجه می‌شود که سخت‌گیری‌های مادرش به‌خاطر علاقه به او بوده است، برای همین از رفتارهای بدی که با مادرش داشته است، پشیمان می‌شود و از او عذرخواهی می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لیدی برد دختر نوجوانی است که دوست دارد زندگی مرفه و خوبی داشته باشد و از محله‌ای که در آن زندگی می‌کنند برود. او همیشه با مادرش بحث می‌کند و فکر می‌کند سخت‌گیری‌ها و عصبی‌بودن مادرش به‌خاطر این است که او را دوست ندارد. درحالی‌که پدر لیدی برد به‌تازگی بیکار شده است و اوضاع اقتصادی خانواده‌شان زیاد خوب نیست؛ اما او به این مسائل توجه نمی‌کند و فقط در این فکر است که برای شهریه دانشگاه‌ نیویورک پولی پیدا کند و به آنجا برود. او بعد از صحبت‌کردن با مدیر مدرسه‌اش و شکست‌های عاطفی که می‌خورد، متوجه می‌شود مادر مهربانی دارد و از او عذرخواهی می‌کند.

ادامه متن

درباره‌ی اصرار لیدی برد برای رفتن به نیویورک و بی‌توجهی به وضع اقتصادی خانواده‌اش صحبت کنید.

چرا لیدی برد از رفتارش پشیمان شد و از مادرش عذرخواهی کرد؟

آیا با طرز برخورد مادر لیدی برد با او موافق هستی؟ نظر فرزندتان را درباره‌ی رفتار و تصمیمات لیدی برد بپرسید.

خلاصه: نظر فرزندتان را درباره‌ی رفتار و تصمیمات لیدی برد بپرسید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه