• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

قانون جنگل

قانون جنگل

بررسی تخصصی فیلم Jungleland

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم «قانون جنگل» در ژانر درام است و به اتفاقات و مشکلات دو جوان فقیر می‌پردازد که تلاش دارند با مسابقات مشت‌زنی شانس بیرون‌آمدن از مشکلات را امتحان کنند. این فیلم با صحنه‌های ناهنجاری اجتماعی و خشونت‌آمیز بالایی که دارد برای مخاطبین زیر پانزده سال مناسب نیست.

سال 2019 85 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

صحنه‌های متعددی در این فیلم از خشونت فیزیکی و لفظی را مشاهده می‌کنیم، تیراندازی و مشت‌زنی و درگیری‌های لفظی از تصاویر واضح و با خشونت بالای این فیلم سینمایی است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

برهنگی، دروغ‌گفتن، ورود غیرقانونی به مدرسه و استفاده از الفاظ نامناسب از موارد ناهنجاری این فیلم است.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی فیلم در تغییر و تحوّل شخصیت «لاین» نهفته است. شخصیتی که به‌مرور متوجه می‌شود باید برای آینده‌ی خود تصمیم بگیرد و آن را به دیگری نسپارد. از نام فیلم نیز همین موضوع برداشت می‌شود که دنیا مانند جنگل است و باید برای زنده‌ماندن جنگید. هرکس به فکر منافع خود است حتی برادر آدم! اما لاین به کمک گری و علاقه‌مندی به او شجاعت پیدا می‌کند تا خودش همه‌چیز را حل کند. به سراغ ییتس می‌رود و آن‌ها را می‌کُشد و برادرش را نجات می‌دهد. به مسابقات مشت زنی می‌رود و تلاش می‌کند پیروز شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت‌های اصلی این فیلم در طول داستان به‌مرور متحوّل می‌شوند. شرایط سخت و جدال بین وجدان و منفعت باعث می‌شود تا بین دو برادر صمیمی اختلاف بیفتد. آن‌ها راه خود را انتخاب می‌کنند و نمی‌توانند دیگری را با خود همراه کنند، اما درنهایت برادر کوچک‌تر می‌فهمد که باید خود راه درست را انتخاب کند. او تلاش می‌کند دختر را به باند خلافکار تحویل ندهد و برادرش را از دست آن‌ها نجات دهد. همچنین در مبارزه‌ی مشت‌زنی شرکت کند تا بتواند پولی به دست بیاورد. اما بااین‌حال تمام اتفاقات داخل فیلم می‌توانست این‌گونه رقم نخورد و شخصیت‌ها از بین راه‌حل‌های مختلف، کارهای خلاف قانون و ناهنجار را مرتکب نشوند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان فیلم درباره‌ی دو برادر است که در فقر کامل‌اند و در یک کارگاه کارگری می‌کنند. این دو برادر برای رسیدن به هدف، کارهای خلاف را در پیش می‌گیرند. آن‌ها تلاش می‌کنند از راه مسابقات مشت‌زنی غیرقانونی، به پول برسند.

بنابراین، شاهد صحنه‌هایی هستیم که نشان از خشونت بالای این اثر دارد. همچنین ناهنجاری‌هایی که توسط شخصیت‌های اصلی رخ می‌دهد نیز برای مخاطب می‌تواند بدآموزی داشته باشد.

خلاصه: لازم است والدین به اتفاقات ناهنجاری که در این فیلم نمایش داده می‌شود توجه کنند. خشونت در سطح بالایی است و برای مخاطب با سن کم آسیب‌زاست.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید آیا راهی که این دو برادر برای خود انتخاب کرده‌اند تنها راه ممکن بود؟ با این سؤال به او بفهمانید که برای رسیدن به هدف راه‌های متفاوتی را می‌توان پیدا کرد.

از او بپرسید چرا «لاین» حاضر نشد «گری» را به باند خلافکار تحویل دهد؟ با این سؤال درباره‌ی فداکاری «لاین» برای نجات «گری» از دست باند خلافکار صحبت کنید.

خلاصه: صحبت درباره‌ی راه‌های رسیدن به هدف، تلاش برای رسیدن به هدف از طرق صحیح، گفت‌وگو درباره‌ی کمک به دیگران و فداکاری.

داستان فیلم

فیلم حاضر تلاش‌های دو برادر را نمایش می‌دهد که قصد دارند از راهی غیر از کارگری و زحمت به ثروت و شهرت برسند. چون در وضعیت اقتصادی بسیار بدی هستند. همین موضوع باعث می‌شود تا با چالش‌های زیادی روبه‌رو شوند. بلندپروازی‌های برادر بزرگ‌تر باعث می‌شود تا او تلاش کند از توانایی خوب برادرش در مشت‌زنی برای رسیدن به هدفشان استفاده کند.

همین موضوع باعث افتادن در دام خلافکارها می‌شود. آن‌ها باید دختری را به یک رئیس باند قاچاق زن و موادمخدر برسانند درحالی‌که آن دختر به چنین کاری راضی نیست. برادر کوچک‌تر عاشق آن دختر می‌شود و با برادرش در رساندن او مخالفت می‌کند. همین موضوع باعث اختلاف آن‌دو و تلاش برادر کوچک‌تر برای نجات دختر و فرار از دست خالافکارها می‌شود. در این سیر داستانی برادر کوچک‌تر سعی می‌کند خود تصمیم بگیرد و کارها را سامان بدهد.

جزئیات فیلم

کارگردان: Max Winkler/ مکس وینکلر

نویسنده: Theodore B. Bressman, David Branson Smith, Max Winkler/ تئودور بی برسمن، دیوید برانسون اسمیت، ماکس وینکلر

تهیه‌کننده: Jules Daly, Brad Feinstein, Ryan Stowell, Kevin J. Walsh/ژول دالی، برد فاینشتاین، رایان استوول، کوین جی والش

بازیگران: Charlie Hunnam, Jack O'Connell, Jessica Barden, Jonathan Majors, John Cullum/چارلی هونام، جک اوکانل، جسیکا باردن، جاناتان ماجورس، جان کالوم

شخصیت‌ها:

والتر (لیون) کامنسکی: جوان 25ساله‌ای که با برادرش زندگی می‌کند و در بوکس مهارت دارد.

استنلی کامینسکی: برادر والتر که سعی می‌کند از مهارت برادرش برای پولدارشدن استفاده کند.

اسکای: دختری فراری که باید توسط والتر و استنلی به شوهر پیرش، کلنل یتس، برگردانده شود.

پپر: یک سیاهپوست که با شرطبندی پول درمی‌آورد و استنلی به او بدهکار است.

کلنل یتس: یک پیرمرد ثروتمند و قاچاقچی مواد و زن که شوهر اسکای است.

کمپانی سازنده: Romulus Entertainment, Scott Free Productions/ رامولوس اینترتیمنت، اسکات فری پروداکشن

کشور سازنده: آمریکا

مخاطب اثر: بزرگسال

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد