• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

فارست گامپ

بررسی تخصصی فیلم Forrest gump

فارست گامپ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پسری که با وجود اختلالات ذهنی و جسمی مادرزادی موفق می‌شود در مسابقات فوتبال و پینگ‌پونگ صاحب مدال قهرمانی بشود و از رئیس جمهور به‌خاطر حضور در جنگ ویتنام مدال شجاعت می‌گیرد. او به دوست کودکی خود، جنی، علاقه دارد و دوست دارد با او ازدواج کند.

سال 1994 ۱۴۱ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زمانی‌که فارست به جنگ ویتنام می‌رود، در سکانس‌هایی بمب‌باران و تیراندازی به‌صورت واقعی و بی‌پرده نمایش داده می‌شود و فارست شاهد مرگ هم‌رزمانش است. زمانی‌که فارست پیش دوستان جنی می‌رود، یکی از دوستان جنی به او سیلی می‌زند و فارست از این اتفاق ناراحت و با او درگیر می‌شود.

جزئیات
ترس

نمایش صحنه‌هایی از تیراندازی و خطر مرگ فارست در جنگ ویتنام ایجاد ترس و دلهره می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌های فیلم در مهمانی‌ها مشروب می‌نوشند و سیگار می‌کشند. زمانی‌که دانشگاه به سیاه‌پوستان اجازه ورود و تحصیل را در دانشگاه می‌دهد، دانشجویان عصبی می‌شوند و به سیاه‌پوستان توهین می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

مادر فارست از کودکی به او یاد داده است که باید با تفاوت‌های ظاهری خود کنار بیاید و هیچ‌وقت فکر نکند که به‌خاطر معلولیت نمی‌تواند به خواسته‌هایش برسد. او همیشه فارست را حمایت و سعی می‌کند او را در مدرسه‌ای خوب ثبت‌نام کند تا فرد موفقی شود. فارست مرد مهربانی است و بعد از موفقیت‌هایش و به‌دست‌آوردن ثروت زیاد، به بیمارستان و کلیسای شهر خود کمک مالی می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

فارست مرد مهربان و ساده‌ای است. او فردی تنهاست و فقط دو دوست دارد. او در دوره سربازی با پسری به نام بابا دوست می‌شود و در جنگ ویتنام، زمانی‌که به سمتشان تیراندازی می‌شود، فارست به‌دنبال او می‌گردد تا نجاتش دهد. بعد از مرگ بابا، فارست تصمیم می‌گیرد که با پول‌هایش آرزوی بابا را عملی کند و یک قایق بگیرد و میگو صید کند. مادر فارست زن مهربانی است و پشتیبانی خوب برای فارست است. او از فارست حمایت و سعی می‌کند تا او را در یک مدرسه خوب ثبت‌نام کند تا بتواند درس بخواند و فرد موفقی شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

فارست پسری معلول و کند‌ذهن است، با‌ این‌وجود با تشویق‌های مادرش به مدرسه می‌رود و درس می‌خواند. او با استفاده از توانایی‌هایش مثل سریع‌دویدن، خوب‌بازی‌کردن پینگ‌پونگ و تلاش در صید میگو به یک الگو و فرد موفق در جامعه تبدیل می‌شود. او در جنگ ویتنام به هم‌رزمانش کمک می‌کند و از رئیس جمهور نشان شجاعت می‌گیرد. شخصیت فارست که با وجود محدودیت‌های زیاد، درمقابل مشکلات ایستادگی می‌کند و ناامید نمی‌شود، می‌تواند الگوی مثبتی برای فرزندان شما باشد. درباره‌ی این مسئله با آن‌ها گفت‌وگو کنید تا خود به نتیجه مطلوب برسند.

خلاصه: شخصیت مقاوم و امیدوار فارست، می‌تواند الگوی مثبتی برای فرزندان شما باشد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی شخصیت فارست با فرزندتان صحبت کنید.

اینکه جنی، فارست را به‌خاطر کند‌ذهنی ترک کرد، کار درستی بود؟

چرا سروان دنی از اینکه فارست او را نجات داده است پشیمان بود؟ چرا درنهایت از فارست به‌خاطر نجاتش تشکر کرد؟

خلاصه: چرا سروان دنی از فارست به‌خاطر نجاتش تشکر کرد؟

داستان فیلم

فارست گامپ پسری است که پاهایش معلولیت دارد و کندذهن و با ضریب هوشی پایین است. پدر او، او و مادرش را ترک کرده است و مادر فارست تلاش می‌کند تا فرزندش بتواند به همراه اسکلت‌های آهنی راه برود و در مدرسه‌ای عالی ثبت‌نام کند تا بتواند درس بخواند و فرد موفقی شود. فارست در مدرسه با دختری به نام جنی دوست می‌شود، جنی به او کمک می‌کند تا بتواند بدود و معلولیت پایش از بین برود. فارست بعد از پایان دوره دبیرستان به دانشگاه می‌رود و در تیم فوتبال عضو می‌شود و به‌خاطر اینکه دونده خوبی است، در مسابقات قهرمان می‌شود. او بعد از دانشگاه به سربازی می‌رود و در جنگ ویتنام شرکت می‌کند و به‌خاطر نجات جان دوستانش، بعد از پایان‌یافتن جنگ از رئیس جمهور کشورش مدال شجاعت می‌گیرد. او با پول‌هایش یک قایق می‌خرد و آرزوی دوستش را که صید میگو بود، عملی می‌کند و بعد از مدتی یک شرکت بزرگ صید ماهی می‌زند و با درآمدش به بیمارستان و کلیسا کمک می‌کند. فارست بعد از مرگ مادرش فرد تنهایی می‌شود و به‌خاطر علاقه‌ای که به جنی دارد، از او درخواست ازدواج می‌کند؛ اما جنی به‌خاطر اینکه او کندذهن است، با او ازدواج نمی‌کند، البته بعد از چندسال پشیمان می‌شود و با فارست ازدواج می‌کند و صاحب یک فرزند می‌شود.

ادامه متن

جزئیات فیلم

کارگردان/ مؤلف: Robert Zemeckis / رابرت زمکیس

نویسنده/ مترجم: Eric Roth Winston Groom, / وینستون گرووم، اریک روث

نام تهیه‌کننده: وندی فینرمن، استیو تیش، استیو استارکی، چارلز نوویرت.

نام بازیگران: Tom Hanks Gary Sinise, Robin Wright, Sally Field, / رابین رایت، سالی فیلد، گری سینز، تام هنکس.

نام شخصیت‌ها:

فارست گامپ: پسری با اختلالات ذهنی و جسمی که در یک اتفاق می‌تواند با پاهایش بدود و با وجود کندذهنی به موفقیت‌های زیادی می‌رسد،

جنی: دختری که از کودکی با فارست دوست است، پدر جنی الکل مصرف و دخترش را اذیت می‌کند، به‌خاطرهمین جنی در جوانی به شهر دیگری می‌رود و درنهایت با فارست ازدواج می‌کند،

سروان دنی: او در جنگ ویتنام فرمانده بوده است و دو پایش را از دست می‌دهد و بعد از جنگ با فارست میگو صید می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: پارامونت پیکچرز

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه