فارست گامپ

بررسی تخصصی فیلم Forrest gump

فارست گامپ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پسری که با وجود اختلالات ذهنی و جسمی مادرزادی موفق می‌شود در مسابقات فوتبال و پینگ‌پونگ صاحب مدال قهرمانی بشود و از رئیس جمهور به‌خاطر حضور در جنگ ویتنام مدال شجاعت می‌گیرد. او به دوست کودکی خود، جنی، علاقه دارد و دوست دارد با او ازدواج کند.

سال 1994 ۱۴۱ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زمانی‌که فارست به جنگ ویتنام می‌رود، در سکانس‌هایی بمب‌باران و تیراندازی به‌صورت واقعی و بی‌پرده نمایش داده می‌شود و فارست شاهد مرگ هم‌رزمانش است. زمانی‌که فارست پیش دوستان جنی می‌رود، یکی از دوستان جنی به او سیلی می‌زند و فارست از این اتفاق ناراحت و با او درگیر می‌شود.

جزئیات
ترس

نمایش صحنه‌هایی از تیراندازی و خطر مرگ فارست در جنگ ویتنام ایجاد ترس و دلهره می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌های فیلم در مهمانی‌ها مشروب می‌نوشند و سیگار می‌کشند. زمانی‌که دانشگاه به سیاه‌پوستان اجازه ورود و تحصیل را در دانشگاه می‌دهد، دانشجویان عصبی می‌شوند و به سیاه‌پوستان توهین می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

مادر فارست از کودکی به او یاد داده است که باید با تفاوت‌های ظاهری خود کنار بیاید و هیچ‌وقت فکر نکند که به‌خاطر معلولیت نمی‌تواند به خواسته‌هایش برسد. او همیشه فارست را حمایت و سعی می‌کند او را در مدرسه‌ای خوب ثبت‌نام کند تا فرد موفقی شود. فارست مرد مهربانی است و بعد از موفقیت‌هایش و به‌دست‌آوردن ثروت زیاد، به بیمارستان و کلیسای شهر خود کمک مالی می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

فارست مرد مهربان و ساده‌ای است. او فردی تنهاست و فقط دو دوست دارد. او در دوره سربازی با پسری به نام بابا دوست می‌شود و در جنگ ویتنام، زمانی‌که به سمتشان تیراندازی می‌شود، فارست به‌دنبال او می‌گردد تا نجاتش دهد. بعد از مرگ بابا، فارست تصمیم می‌گیرد که با پول‌هایش آرزوی بابا را عملی کند و یک قایق بگیرد و میگو صید کند. مادر فارست زن مهربانی است و پشتیبانی خوب برای فارست است. او از فارست حمایت و سعی می‌کند تا او را در یک مدرسه خوب ثبت‌نام کند تا بتواند درس بخواند و فرد موفقی شود.

ادامه متن

درباره‌ی شخصیت فارست با فرزندتان صحبت کنید.

اینکه جنی، فارست را به‌خاطر کند‌ذهنی ترک کرد، کار درستی بود؟

چرا سروان دنی از اینکه فارست او را نجات داده است پشیمان بود؟ چرا درنهایت از فارست به‌خاطر نجاتش تشکر کرد؟

خلاصه: چرا سروان دنی از فارست به‌خاطر نجاتش تشکر کرد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه