غول بزرگ مهربان

بررسی تخصصی فیلم The BFG

غول بزرگ مهربان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این فیلم دوستی دختربچه‌ای به نام «سوفی» با یک غول بزرگ مهربان را نشان می‌دهد. سوفی به غول بزرگ مهربان کمک می‌کند تا با ترسش از غول‌های آدم‌خوار روبه‌رو شود. ممکن است بعضی از صحنه‌ها برای فرزندتان در سنین پایین نگران‌کننده باشد. دوستی سوفی و غول مهربان می‌تواند الگوی مناسبی برای فرزندتان باشد

سال 2016 116 جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت فیلم فانتزی است و فرزندتان در هیچ صحنه‌ای خشونت دردناک و آزاردهنده را تجربه نمی‌کند، اما چند غول آدم‌خوار در داستان هستند که غول بزرگ مهربان را اذیت می‌کنند و در یک صحنه خانۀ غول بزرگ مهربان را به‌هم می‌ریزند. پایان فیلم با درگیری میان نیروهای ملکه و غول‌های آدم‌خوار تمام می‌شود.

جزئیات
ترس

سوفی کودکی است که در یتیم‌خانه زندگی می‌کند و مسئلۀ جدایی او از والدینش می‌تواند نگران‌کننده باشد. در صحنه‌های ابتدایی فیلم، فضای یتیم‌خانه کمی ترسناک است و وقتی غول بزرگ مهربان سوفی را می‌دزدد، ممکن است فرزندتان بترسد. در چند صحنه، غول‌های آدم‌خوار با غول بزرگ مهربان و سوفی درگیر می‌شوند و این صحنه‌ها می‌تواند ترسناک باشد. در مجموع، می‌توان گفت فضای فیلم بیشتر فانتزی است و جز دقایق ابتدایی فیلم، صحنۀ ترسناک قابل توجهی وجود ندارد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری اجتماعی در این اثر بسیار محدود است. در یک صحنه، در ابتدای فیلم، چند ولگرد مست دیده می‌شوند و در صحنه‌ای دیگر، سوفی و غول بزرگ مهربان پنهانی وارد کاخ ملکه می‌شوند. در دو صحنه هم کسانی که از نوشیدنی غول بزرگ مهربان می‌خورند باد معده می‌دهند.

جزئیات
پیام مثبت

این فیلم می‌تواند به فرزندتان بیاموزد که براساس ظاهر، کسی را قضاوت نکند. سوفی کم‌کم متوجه می‌شود که غول بزرگ مهربان برخلاف ظاهرش، بسیار دوست‌داشتنی است. همچنین فیلم دارای مفاهیمی مثل شجاعت، در مقابل مشکلات ایستادن، جنگیدن، همدلی و همکاری است.

جزئیات
الگوی مثبت

سوفی دختری شجاع و ماجراجوست و می‌خواهد همراه با غول بزرگ مهربان چیزهای مختلفی را تجربه کند. غول بزرگ هم برخلاف ظاهرش، بسیار مهربان است. از دیگر الگو‌های قابل توجه این فیلم، وفاداری و دوستی متقابل سوفی و غول بزرگ مهربان است.

از فرزند خود بپرسید سوفی چه ویژگی‌های مثبتی داشت؟

از فرزند خود بپرسید اگر جای سوفی بود آیا با غول بزرگ مهربان دوست می‌شد.

از فرزند خود بپرسید به نظرش چه صحنه‌هایی از فیلم ترسناک یا خشن بود.

از فرزند خود بپرسید آیا غول‌ها واقعا وجود دارند؟

خلاصه: از فرزند خود بپرسید سوفی چه ویژگی‌های مثبتی داشت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه