• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

عملیات فرود کریسمس

عملیات فرود کریسمس

بررسی تخصصی فیلم Operation Christmas Drop

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

درحالی‌که «اریکا» برای تعطیلات کریسمس آماده می‌­شود، باید به مأموریتی در جزیره‌­ای دورافتاده برود و گزارشی از پایگاه هوایی تهیه کند. او در آن پایگاه با بسته‌هایی مواجهه می‌شود که برای پرواز در روز کریسمس و رسیدن به دست مردمان محروم جزیره آماده می‌شود و این اتفاق بهترین کریسمس را برای اریکا رقم می‌زند. این فیلم در سال 2020 توسط نتفلیکس تولید و پخش شده است.

سال 2020 85 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در صحنه‌های کوتاهی از فیلم، نوشیدن مشروبات الکلی در جشن کریسمس نمایش داده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

کریسمس از راه رسیده است و مردم جزیره باوجوداینکه در هوایی گرم و استوایی زندگی می‌کنند، همچنان به آداب و رسوم اهمیت می‌دهند و به روش خود، آن را جشن می‌گیرند. اندرو و دوستانش هم که از محرومیت مردم جزیره اطلاع دارند، تلاش می‌کنند با رساندن هدایایی، آن‌ها را شاد کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

اریکا به جزیره رفته است تا گزارشی برای بانوی کنگره بنویسد و ترفیع شغلی بگیرد اما زمانی‌که متوجه محرومیت مردم آنجا می‌شود، به اندرو و همکارانش کمک می‌کند تا بتوانند هدایا را در روز کریسمس به دست مردم برسانند. بانوی کنگره که مخالف هزینه و استفاده از هواپیما‌ها برای کمک به مردم است، دستور لغو برنامه را می‌دهد اما اریکا و اندرو ناامید نمی‌شوند و با توضیح‌دادن درباره محرومیت مردم جزیره، بانوی کنگره را هم در این کار خیر شریک می‌کنند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

توجه به دیگران و تلاش برای خوشحال‌کردن آن‌ها از پیام‌های مهمی است که فیلم «عملیات فرود کریسمس» به کودکان آموزش می‌­دهد. اندرو و اریکا به جشن کریسمس و آداب و رسومشان اهمیت می‌دهند و باوجوداینکه از خانواده‌ی خود دور هستند، تلاش می‌کنند با کمک‌کردن به مردم جزیره، از جشن خود لذّت ببرند. با فرزند خود درباره‌ی اعیاد و آداب و رسوم کشور خودمان صحبت کنید و از او درباره‌ی روش­‌هایی که می‌­تواند از جشن­ لذّت برد بپرسید.

فیلم ژانری عاشقانه دارد و در نسخه‌ی اصلی، اندرو و اریکا به‌هم علاقه‌مند می‌شوند و در صحنه‌ای همدیگر را می‌بوسند. اما در نسخه‌ی پیشنهادی کدومو، این صحنه حذف شده است.

خلاصه: فیلم پیام‌های مثبتی دارد که لازم است درباره‌ی آن با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید به نظرت فیلم چه پیام مثبتی داشت؟ اندرو و اریکا چه ویژگی‌های مثبتی داشتند؟ ما چه روز­هایی را جشن می‌گیریم؟ برای بهترشدن جشنمان چه کار­هایی انجام می‌دهیم؟ تو هم دوست داری به مردم محروم کمک کنی؟ دوست داری آن‌ها هم در روز عید خوشحال باشند؟ برای خوشحال‌شدن آن‌ها باید چه کار­هایی انجام دهیم؟

خلاصه: چرا اریکا نوشتن گزارش و ترفیع شغلی را فراموش کرد؟

داستان فیلم

تعطیلات کریسمس نزدیک است و اریکا که مشاور یکی از اعضای کنگره آمریکا است مأموریت دارد به یک پایگاه هوایی ارتش در جزیره‌ای دورافتاده برود و گزارشی از بودجه‌ی پایگاه و مخارج آن تهیه کند. اما اریکا از این مأموریت چندان راضی نیست و از اینکه تعطیلات کریسمس را از دست داده است ناراحت است.

کاپیتان اندرو کانتز که از افسران باتجربه‌ی پایگاه است مسئول استقبال از اریکا و همراهی او در این مأموریت می‌شود. اریکا که فرد منضبط و سرسختی است با جدّیت به این جزیره آمده تا گزارش دقیقی تهیه کند و بتواند با تحویل این گزارش، ترفیع شغلی بگیرد. اما زمانی‌که متوجه می‌شود اندرو واقعیتی را پنهان می‌کند، کنجکاو می‌شود و بعد از بررسی پایگاه متوجه می‌شود که اندرو و همکارانش هدایایی را بسته­‌بندی می‌کنند تا به دست مردمانی که در جزیره‌­های دوردست و بدون امکانات زندگی می‌کنند برسانند.

اریکا بعد از باخبرشدن از نقشه‌ی آن‌ها تصمیم می‌گیرد که از استفاده‌ی افسران از هواپیما­ها برای ارسال بسته­‌ها، گزارشی به کنگره بفرستد. اما اندرو برای جلوگیری از این کار او را به جزیره‌ها می­‌برد تا متوجه محرومیت آنجا بشود.

اریکا که بین کمک به مردم جزیره و تنظیم گزارش مردّد شده است تصمیم می‎گیرد به اندرو و دوستانش کمک کند. اما ناگهان بانوی کنگره به جزیره می­‌آید و مانع آن‌ها می­‌شود. ولی اریکا با او صحبت می­‌کند و از او می‌­خواهد تا با آن‌ها همراه شود و به مردم جزایر محروم کمک کند و با موافقت بانوی کنگره و ارسال هدایا و بسته‌­ها، اریکا بهترین عیدش را تجربه می‌کند.

جزئیات فیلم

کارگردان: Martin Wood

نویسنده: Brian Sawyer - Gregg Rossen

تهیه‌کننده: Brad Krevoy - Steven R McGlothen

بازیگران: Kat Graham - Alexander Ludwig - Trezzo Mahoro - Virginia Madsen -Janet Kidder

شخصیت‌ها:

اریکا: دختر جوانی که مشاوره بانوی کنگره است و برای انجام مأموریتی، در تعطیلات کریسمس به جزیره‌­ای دورافتاده می‌­رود.

اندرو: کاپیتانی که از افسران ارتش است و هدایایی را برای مردم محروم جزیره آماده می‌کند.

بانوی کنگره: یکی از اعضای کنگره که برای به‌دست‌آوردن رأی به‌دنبال رضایت مردم است و با ارسال هدایا به جزیره مخالف است. اما بعد از صحبت‌های اریکا، آن‌ها را همراهی می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Netflix‎

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد